SEO

Amazon Reklamcılığının büyük 2018'deki gelişmeleri 2019 için ne anlama geliyor?

Hype olaylarını aşmak kolaydır, ancak 2018 Amazon’un reklamcılık işleri için önemli bir yıl olarak hatırlanacak. Şu anda ABD’de Google ve Facebook’un ardında,% 4 pazar payına sahip üçüncü büyük إعلان satıcısı olduğu tahmin edilmektedir (aşırı yutturucuyu kontrol altında tutun). Reklamverenin daha fazla yatırım yapmasına neden olacak şey, bu yıl gördüğümüz ürün değişikliği ve gelişmelerdir.

Amazon, reklam işini kazanç raporlarında "diğer" bir satır öğesi altında sınıflandırmaya devam ediyor, ancak bu segment ilk kez 2 milyar dolar oldu 1. çeyrekte, sonraki çeyrekte yıllık bazda üç haneli bir büyüme görmeye devam etmiş, üçüncü çeyrekte 2.945 milyar dolara ulaşmıştır.

Kendi Amazon Reklamcılık Tahmini 2019’dan, 600’den fazla pazarlamacı tarafından yapılan ankete göre; reklamverenlerin büyümesi, benimsenmesi, yatırılması ve geliştirilmesi konularında Amazon reklamcılığının önündeki pist miktarı. Gelecek yıl Amazon reklam bütçelerini artırmayı planladıklarını söyleyen katılımcıların% 80’inden yüzde 60’ı, yıllık dijital reklam bütçelerinin% 25’i kadarını Amazon’da harcamayı bekliyor. Artan bütçe ile artan harcamaları finanse etmek için yapılan yarıdan fazla plan,% 30'u bütçeyi aramadan kaydırmayı planlayan,% 24'ü bütçelerin ekrandan veya basılı ya da televizyon gibi diğer dijital olmayan bütçe satırlarından geleceğini ve% 21'inin bütçelerin ödeneceğinden geleceğini söyledi sosyal.

Birçok Amazon pazarlamacısına 2018’deki en büyük değişikliklerle ilgili düşüncelerini ve önümüzdeki yıl reklam verenler ve Amazon satıcıları için ne anlama geldiklerini sorduk.

Birleşik marka ve sistemler

reklam ürün markaları – yönetilen görüntü ve video hizmetleri için Amazon Media Group (AMG), Amazon'daki satıcı ilanlar için Amazon Marketing Services (AMS) ve Amazon Reklam Platformu (AAP) programlı bir çözüm – Amazon Advertising markası altında birleştirildi. Ayrıca, Başlık Arama reklamlarını yeniden adlandırdı Sponsorlu Marka reklamları ve Amazon Reklam Platformu artık Amazon DSP'dir.

Şirket, aynı zamanda satıcılar için platformlarını birleştirmeyi planlamaktadır. Recode’un ilk bildirdiği gibi, Amazon’un, gelecek yılın ilk yarısında Satıcı Merkezini (perakende) ve Satıcı Merkezini (üçüncü taraf pazarı) birleştiren bir sistem olan One Vendor’u piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu yılın başlarında, Bloomberg, şirketin perakende ve pazarlama operasyon ekiplerini Amazon'un Kuzey Amerika tüketici işletmesi SVP'si Doug Herrington altında birleştirdiğini bildirdi.

Amazon'un 2018'de Bryant Garvin ] Pattern’in (eski adı iServe) reklam müdürü]Amazon’un Google, Twitter, Facebook ve diğer büyük reklam satıcılarından aldığı son işe aldıklarına ve bir zamanlar sadece Amazon’un perakende bölümünün kullanımına sunulan daha fazla özelliklerin ortaya çıkmasına dikkat çekti. Sponsorlu Markalar, Garvin, bir zamanlar sadece Vendor Central'da mevcut olduğunu ve Sponsorlu Ürünlerin kategori, marka ve ASIN düzeyinde hedefleme gibi ek işlevsellik kazandığını belirtti.

Arayüz ve API, büyük güncellemeler gördü

Amazon'un kampanya yönetimi yetenekleri hala geride kaldı Google’dan, ancak şirket bu yıl pek çok iyileştirme yaptı. Amazon & eRetail’in performans ajansı Merkle’deki kıdemli yönetmen Todd Bowman, Amazon’un reklam kullanıcı arayüzündeki ve API’deki geliştirmelerinin 2018’de yaptığı en büyük değişikliklerden biri olduğunu söyledi.

Kullanıcı Arabiriminde yapılan değişiklikler Arama hesaplarını yönetmeyi kolaylaştırdı Amazon’da Bowman dedi. Bunlar, tarih aralıklarını filtreleme ve özelleştirme yeteneği de dahil olmak üzere, raporlama konsolunda yapılan güncellemeleri içerir. Daha yakın bir zamanda, Bowman, Amazon'un, reklamverenlerin kampanyalar arasında portföy bütçeleri belirlemelerine olanak sağlayan Gelişmiş Bütçeleme kontrolünü eklediğini belirtti. Bowman, “Bütçeyi oluşturmak için bu portföyleri kullanarak, reklamverenlerin hesap için genel bir bütçe belirleme ve belirli bir tarih aralığı için genel bir bütçe belirleme ve temelde hesap düzeyinde bütçe artırma sorununu çözme çözümlerine sahip olmaları” dedi.

API yükseltmeleri, dedi. Bowman, “Bütünleşiciler, hesap yönetimi otomasyonu ve toplu güncelleme için sayısız fırsat sunan araçlar inşa edebildikleri için önemli” dedi. Birden fazla kampanya düzeyinde toplu güncellemeler de dahil olmak üzere üç yeni yetenek gösterdi; Arama Sorgusu ve Satın Alma Ürünü raporları için API destekli Seller Central ve Vendor Central reklam programları arasında eşlik bildirilmesi; ve Sponsorlu Ürün ve Sponsorlu Marka reklamları için API üzerinden otomatik teklif verme. Merkle, müşteri kampanyalarını ölçekte yönetmek için kendi iç teklif aracını kurdu ve entegre etti.

Sponsorlu Markalar envanteri aldı

Amazon, bu sonbaharda Sponsorlu Markalar için daha fazla envanter ekledi. Arama sonuçları sayfalarının en üstünde gösterilmesinin yanı sıra, reklam birimleri masaüstünde soldaki rayda, masaüstünde ve mobilda katlamanın altında ve mobilde her on üçte birinde görünebilir.

Bu, en çok bunlardan biriydi. Bowman, Amazon’un bu yıl yaptığı önemli değişiklikleri söyledi. Bowman, Sponsorlu Markalar, Sponsorlu Ürünlerden veya Product Display reklamlarından (bu yıl video yetenekleri ekleyen) daha yüksek tıklama oranları sağlıyor. “Bu reklamlardan elde edilen güçlü performans nedeniyle, bu reklamlar için [search results pages] 'a ek yerleşimler eklemek, reklamverenlere fayda sağlayacak büyük bir değişikliktir.” Bowman, daha fazla gösterimin TO’ların düşmesine neden olabileceğini söyledi, ancak değişiklik genel olacak markalara, müşterilere hitap edebilecek birden fazla ürün ve reklam kopyası gösterme fırsatı sunacağı için kazanın. ”

Amazon'da pazarlamaya 'hibrit' yaklaşım için artan ihtiyaç

Brittany Page SEO'nun 3Q Digital'in ortak direktörü, ek Sponsor Markaları yerleşimleri, uzman önerileri, video tabanlı satın alma rehberi ve Amazon'un kendi özel etiket ürünleri de dahil olmak üzere organik emlak üzerinde bir dizi unsurun طبعة altında kaldığını söyledi. “Markalarımızdan En Beğenilen” olarak işaretlendi. Page, organik emlakların küçülmeye devam etmesini bekliyor, ancak söz konusu optimizasyon ve mağazacılık kritik olmaya devam edecek. Garvin, ayrıca “organik ve ücretli kampanyaların hibrid bir optimizasyon yaklaşımını benimsemek, görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak isteyen markalar için en iyi strateji olacak” dedi.

Garvin, satıcıların Amazon'da pazarlama söz konusu olduğunda bütünsel olarak düşünmeleri gerektiğini vurguladı. Garvin, “Bu yıl geçmişte olduğundan daha fazla” dedi. “Birisinin iyi bir ürün yaratması ve organik olarak sıralaması için doğru başlıkları ve açıklamaları“ listelemesi ”yeterli değil. Detay sayfalarında gerçekten harika ürünler ve içerik istiyor, DPV'deki (ayrıntılı sayfa görünümleri) artışı ve reklamcılık için Amazon'un organik algoritmasının hesaba kattığı satışları stratejik olarak arttırıyor. ”

Atıf ve analitik gelişmeler

] “Amazon Reklamcılığın, kuruluşa hazır gerçek bir reklam kanalı olarak ortaya çıktıkları yıl boyunca gerçekleştirdiği başarılarla, bu yıl başlatılan ve büyük reklamcıların ve marka reklamcılığının reklam veren marka üreticileri için gelecek yıllara girecek olan oyunu gerçekten değiştirecek bir çarpıcı gündem var. Kanal: Atıf ve Mağaza Analitiği, ”dedi Nich Weinheimer reklam platformu Kenshoo’daki e-ticaretten sorumlu başkan yardımcısı.

Amazon Attribution şu anda beta. Amazon, günlük ziyaretler, sayfa görünümleri, sayfa ve trafik kaynağına göre satışlar ve satış birimleri gibi istatistikleri gösteren Mart'ta Mağazalar için analitik yayınladı.

“Amazon’un kârlılık ve“ elden çıkarmadan ”yaklaşımı yönettiği 'çözümlerini' platformluyor '' dedi Weinheimer, “Amazon'un Attribution Beta ve Mağazalar Analytics üzerinden müşteri satın alma yolunu ortaya çıkarmak, teknoloji devi için hangi kaynakların trafiğe açıldığını görmek için tarihi bir anı işaret ediyor.”

Mağaza sayfaları, markaların diğer kanallardan trafik çekebileceği ve satışları tekrar bu kanallara bağlayabileceği anlamına gelir. “E-ticaret D2C'siz Markalar [direct-to-consumer] oynuyor – büyük CPG ve tüketici elektroniği tedarikçilerinin düşünüyorum – şimdi Amazon’u D2C oyunu olarak kaldıracak, Facebook’un reklam çabalarını artırabilecek, diğer dikkate kanallarını ya da dışarıdaki medyaları gösterebilecek araçlarla donatıldılar. Amazon, en büyük e-ticaret perakende kanalında izlenebilir performansını sürdürebiliyor, ”dedi Weinheimer.

Diğer çevrimiçi pazarların, 2019’da markalar için benzer PPC reklamcılık çözümleri üretmelerini öngörüyor. web üzerinden web sitesine daha da fazla trafik çeken araçlarıyla marka tedarikçileri ve markalar, faturaya ayak basmaktan mutlular. ”

KOBİ'ler için vitrinler açtı

Küçük markaların ve satıcıların mallarını sergilemeleri için, Amazon, Eylül ayında Storefront’ları başlattı.

TBM Stratejisi’nde kıdemli kanal analisti Tanya Zadoorian Storefront’a yönelik daha karmaşık ölçümlerin yayınlandığını söyledi. Bu yıl Mağazalar önemliydi. Zadoorian, "19659002] Bu hikaye ilk kez Pazarlama Arazisi'nde yayınlandı." İşletmelerin, kanallar arasındaki görünürlüğünü artırmak için trafiği Amazon Mağazasına geri götürmek için sosyal medya ve Google metin reklamlarından yararlandıklarını gördük. "Dedi. Dijital pazarlama hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarımızda günlük yayıncılık işlemlerini yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.