التسويق الرقمي

Amazon ve ClickBank ile Affiliate Pazarlama Nasıl Başlanır

Bağlı kuruluş pazarlama, çok düşük yatırımlar için çevrimiçi bir işletme kurmanın harika bir yoludur. Ürün yaratmak istemeyenler ve çevrimiçi işleriyle ilgili fazla paraya sahip olmayanlar için idealdir.

Bağlı kuruluş pazarlama iş modeli ile çok çeşitli ürün ve hizmetleri tanıtabilirsiniz. İşiniz, diğer şirketler tarafından oluşturulan ürünleri tanıtmaktır. Birisi sizden satın aldığında, ürün sahibi size bir komisyon ödeyecektir.

Bağlı bir pazarlamacı olarak satış yapacak ürünleri bulmak için en popüler yerlerden ikisi Amazon ve ClickBank'tır.

Ortak Pazarlama Nasıl Yapılır? Amazon

Amazon, hem fiziksel hem de dijital ürünler satan dünyanın en büyük perakendecisi. Birincil pazarlama metodu bağlı pazarlamadır. Başka bir deyişle, Amazon İştirakleri olarak adlandırılan başka insanlar için kendi ürünlerini ve hizmetlerini satmalarını sağlıyorlar.

Amazon üyesi olmakta özgürsünüz ve Amazon web sitesinde herhangi bir şey satabilirsiniz. Daha fazla ürün sattığınız zaman% 4'lük bir komisyon oranıyla başlıyorsunuz.

4 Yıldız Ve Yukarı

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Amazon geniş bir ürün yelpazesi satıyor. Peki, bir iştirakçi olarak neyi satacağınızı nasıl seçersiniz? Bir Amazon üyesi olarak, tanıtmak istediğiniz ürünleri gezmek için arama özelliğini kullanabilirsiniz. Örneğin nişini seçin, 'köpek eğitimi'.

Bu arama terimini Amazon arama motoruna yazın. Aramanızın sol tarafında '4 yıldız & yukarı' filtresine tıklayın. Amazon'un en yüksek derecelendirme sistem puanı 5'dir. Bir ürün 4 veya daha yüksek bir puan alırsa, bu ürünleri satın alan ve bu değerlendirmeleri bırakan müşterilerin çok memnun olduklarından emin olabilirsiniz. Bunlar, tanıtımını yapmak istediğiniz ürün türleridir.

ClickBank ile Ortaklık Pazarlamasına Nasıl Başlanır

ClickBank, ürünlerinin büyük çoğunluğunun dijital bilgi ürünleri olduğu bilinen bir çevrimiçi pazardır. . Müşteri bir dijital ürün satın alır almaz hemen bilgisayarına yükleyebilirler.

ClickBank, iş dünyasında tanınmış ve saygın bir şirkettir. Çevrimiçi pazarında, binlerce kitle ürünü bulunur ve bu sayede her zaman kitlenize hitap edecek teklifler bulacağınızdan emin olabilirsiniz. % 25,% 50 ve hatta% 75 komisyon kazanabilirsiniz.

Yerçekimi Puanlaması

ClickBank ürünleri, yerçekimi puanlaması olarak bilinir. Bu, ürünün popülerliğini gösterir. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürünün ağırlık derecelendirmesi en az 10 veya daha fazla olmalıdır. 100'den fazla ise, aynı ürünü satan çok sayıda başka bağlı kuruluş olduğu anlamına gelir.

Tanıtmak istediğiniz ürünü belirlediğinizde, ClickBank size a'hoplink adı verilen benzersiz bir URL verecektir. Bu, potansiyel müşterilerinizin tıklamasını istediğiniz satış ve satışların nasıl izlendiğini gösterir.