التسويق الرقمي

Amazon'da Satışlarınızı Maksimize Etmek için 6 Akıllı Teknik

Amazon Pazarı'nda satış yapmak çok basit. Ama orada başka satıcılar olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Bir avantaj elde etmek için birkaç strateji kullanmanız gerekir. Marketplace varlığınızı bir mağaza olarak düşünün. Alıcıları dükkanınızdan satın almaya ikna etmek için neler yapabilirsiniz? İşte birkaç fikir:

1. Amazon hesabınızı ilk kez ayarladıktan sonra iyi bir görünen ad seçin

Ekran adınız, alıcılar ürünler için arama yaparken listenin en üstünde gösterilen Amazon'da satılırken 'işletme adınız' şeklindedir. Bu sizin gerçek adınız veya hazır iş adınız olabilir. Amazon Marketplace alıcıları, kişisel isimler yerine profesyonel sesli isimleri tercih etme eğilimindedir. Alıcılara, neden sadece anlamsız bir isim değil, neden sizi seçmeleri gerektiğini söyleyen bir şey deneyin. Örneğin, DVD'leri satıyorsanız 'FastBargainDVD' iyi bir fikir olabilir.

Unutmayın, Amazon'da zaten satın almış olduğunuz bir hesabınız varsa, satış için ideal olmayabilir. yeni bir hesap açın.

2. Girişinize ekstra bilgi ekleme seçeneğinden yararlanın

Girişinize 2.000 karaktere kadar 'Yorumlar' ekleyebileceğinizi unutmayın. Bundan yararlan. Alıcılara, sizden başkaları yerine neden almaları gerektiğini gösteren bazı nedenler verin. Unutmayın, Amazon alıcıları ürün durumu ve iyi servis konusunda sıcaktır. Yani aşağıdaki gibi bir şey gerçekten bir fark yaratabilir: A1 mükemmel durum. Kabarcık sargısında güvenle sarılmış birinci sınıf postayla günlük olarak gönderiyoruz.

3. Kullanılan yeni liste

Bu gerçek bir Amazon quirk. Tuhaf bir şekilde, yeni öğeleri 'kullanılmış' olarak tanımlamak bir avantaj olabilir. Bu, yeni ve kullanılmış fiyatlarda çok az fark varsa, yeni ürünlerden önce bir ürün için 'kullanılmış' listelere bakacaklarından dolayı bir pazarlık arayan alıcıları çeker.

Öğenizi önerilen perakende satış fiyatından daha düşük bir fiyata satmayı göze alabilirseniz. Öğenizin bir hediye olarak satın alınması muhtemel ise, bu iyi bir fikir değildir.

4. En düşük fiyata satmayı hedefleyin

Rekabetçi fiyatlandırmanın satıldığı her yerde olduğu gibi bir avantaj sağlar. Ama Amazon ile satış yaparken özellikle önemlidir, çünkü listeler listeleme alıcılara fiyat sırasına göre sunulur, en ucuz olanıdır – eBay'den farklı olarak listelendikleri yere göre sıralanırlar. Bu yüzden, sayfanızı sayfanın üst kısmına çıkarmak büyük bir avantaj. Bazen fiyatınızı sadece birkaç kuruşla kesmek (örneğin 49,99 TL yerine 49,99 TL) sayfanın en üstünde yer alabilmektedir.

Eğer en düşük fiyattan ücret alamıyorsanız, size ulaşan bir fiyat seçmeye çalışın. ilk üç liste. Ayrıca, alıcıları neden daha yüksek bir fiyata sizden almaları gerektiğini, yani hızlı teslimat veya (kullanılmış bir eşyada) öğenizin gerçekten iyi durumda olmasını sağlayın ve deneyin.

İyi ipucu. Tek satıcı iseniz hala rekabetçi fiyatlandırmaya değer. Bu, diğer potansiyel satıcıların size gelmesini ve altını kestirmesini engelleyecektir.

5. Ürünleri gönderin ASAP

Amazon'un kendisi hızlı bir şekilde mal gönderiyor çünkü Amazon alıcıları hızlı teslimat konusunda biraz takıntılı davranıyor. Amazon iki gün içinde mal göndermenizi bekliyor, ancak mümkünse bunu bir sonraki veya hatta aynı gün yapmaya çalışmalısınız. Yapabilirseniz – bunu girişinizde yaptığınızı belirtin. Size ekstra satışlar sağlayabilir

6. Post products reviews

Amazon'da, alıcılar satın aldıkları ürünlerle ilgili yorum gönderebilir. Bunlar herhangi bir satıcıdan bu ürünü satın almayı düşünen herkes tarafından görülebilir. Bu, çoğu zaman istismar edilmeyen Amazon'un gerçekten harika bir özelliği. Yazılı yorumların yanı sıra, isterseniz fotoğraf ve video da gönderebilirsiniz.