قاعدة البيانات

Amerika'ya mı seyahat ediyorsun? Yeni ESTA Kayıt Ocak 2009

Bazı yabancı ülkelerden gelen ziyaretçiler, yıllar önce pasaportlarına yerleştirilen resmi bir Visa etiketi almadan Amerika'ya seyahat edebildi. 1998 yılında hayata geçirilen "Vize Feragat Programı" (VWP), çeşitli ülkelerin ziyaretçilerinin pasaportlarına vize almaksızın 90 güne kadar turizm veya iş amaçlı olarak Amerika'ya gelmelerine izin verdi. 2007 yılında, VWP ülkelerinden 15 milyondan fazla ziyaretçi ABD'ye geldi.

12 Ocak 2009'dan itibaren Amerika'nın yeni ESTA programı, bir uçak veya gemi ile ABD'ye turist ya da iş amaçlı gelen Visa Waiver Programı ziyaretçilerini gerektirir. 'den önce Amerika'ya giriş yapmadan önce Amerika Birleşik Devletleri'ne giriş yaptıklarını görmek için Amerika Birleşik Devletleri'ne bir emniyet zorunluluğu ya da güvenlik riski olup olmadığını görmek için arazi kayıtlarına gerek yoktur. Yetkililer, ESTA kaydının ayrılmadan en az 72 saat önce yapılmasını istiyor, ancak teorik olarak son dakikada kayıt yaptırmak mümkün. Bir ESTA Seyahat Yetkisi ücretsiz, 2 yıl boyunca geçerlidir ve birden çok giriş için geçerlidir.

Burada ESTA Seyahat Yetkilendirmesi için Sıkça Sorulan Sorular (SSS):

Hangi Ülkeler Vize Başvuru Programı ?

Andorra, Avusturya, Avustralya, Belçika, Brunei, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Japonya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya , Lüksemburg, Monako, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, San Marino, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre ve Birleşik Krallık.

Nerede Başvuracağım? ESTA Seyahat Yetkisi ?

Amerikan hükümeti tarafından işletilen bir web sitesi, ESTA'ya kayıt olduğunuz yerdir: esta.cbp.dhs.gov. Bilgisayar aracılığıyla gönderdiğiniz ESTA bilgileri, belirli Amerikan yasa uygulama veritabanlarıyla karşılaştırılır ve ardından onaylanır veya reddedilir. Yabancı turistler, ABD ülkelerine geldikten sonra ya da bir ABD Büyükelçiliği'nde Amerikan havaalanlarında ESTA başvuruları yapamayacaklar.

Ya Amerika'ya Seyahat Planlarım Olmasaydım ?

VWP gezginlerinin, ESTA Seyahat Yetkisi için başvurmadan önce ABD'ye seyahat etmeleri için belirli planlara sahip olmaları gerekmiyor. VWP gezginleri ABD'yi ziyaret etmek için bir gezi planlamaya başlar başlamaz, ESTA web sitesi üzerinden seyahat yetkilendirmesi için başvurmaları teşvik edilir. Başvuru sahiplerinin ESTA Seyahat Yetkilendirmesi verildikten sonra değiştikleri takdirde, varış adreslerini veya güzergahlarını güncellemeleri gerekmemektedir.

ESTA Seyahat Yetkilendirmesi Garantisi ABD'ye mi giriyor ?

Bir ESTA Seyahat Yetkilendirmesi yalnızca bir yolcunun Visa Feragat Programı kapsamında ABD'ye seyahat için bir havayolu şirketine veya gemiye binmesine izin verir. Onlar geldikten sonra, bir ESTA Seyahat Yetkisine sahip olan yolcuların hala bir Amerikan havalimanı gibi bir ABD giriş limanında giriş (aynı zamanda "giriş" olarak da adlandırılır) reddedilebilir. Onaylanmış bir ESTA ليس bir Amerikan havaalanında kabul edilebilirlik garantisi değildir. 'in tüm davalarında, Amerikan havalimanı görevlileri, yabancı bir yolcunun ABD'ye girip giremeyeceğini kesin olarak belirlemektedir. Hâlihazırda vizeden muaf olan memurun memnuniyetini sağlamak zorundasınızdır. Bu vize, ABD'ye Vize Feragat Programı kapsamında kabul edilmek hakkınızdır.

Seyahat Seyahatimi Değiştirebilir miyim ?

Bu mümkün Mevcut bir ESTA Seyahat İzni üzerinde bir güzergahı değiştirmek için; ESTA, parçaları istediğiniz zaman güncelleyebilmeniz için tasarlanmıştır. Bir ESTA onayı almayan yolcuların havayolu şirketleri tarafından yatışmaları engellenebilir, gecikmiş işlemler yaşanabilir veya ABD’de Amerikan havaalanına kabul edilmeyebilir.

Ya zaten bir Vali Varsa B1 / B2 Ziyaretçi Vizesi ?

ESTA Seyahat İzni, görüşme yapılmadan çevrimiçi olarak tamamlanırken, ABD Büyükelçiliği röportajı gerektiren Vize'ler var. Vize işleminde genellikle bir atama, ABD Büyükelçiliğine seyahat, Konsolosluk görevlisi ile görüşme, işlem süresi ve başvuru ücretinin ödenmesi gereken ayrı prosedürler vardır. Yabancı bir ülke zaten ABD Büyükelçiliğine gittiyse ve pasaportlarına yapıştırılmış geçerli bir B1 / B2 Ziyaretçi Vizesi'ne sahipse, ESTA Seyahat Yetkisine sahip olmak gerekli değildir, çünkü seyahat eden kişi B1 / B2 Ziyaretçi Vizesi ile girecektir. Vize Muafiyet Programı. Onaylanmış bir ESTA Seyahat Yetkisinin bir Vize olmadığını unutmayın.

Reddedildiyse, ESTA Seyahat Yetkisi için Yeniden Başvurabilir miyim ?

Evet, ancak en az 10 gün beklemelisiniz. Yeniden başvuru ve şartlarınız değişmiş olmalı. Maddi gerçeklikte bir değişiklik olmadığı sürece, yeniden uygulama sonucu değiştirmez. Yanlış bilgi içeren bir ESTA Seyahat Yetkisine başvurmanın yabancı bir ülkenin Amerika'ya hiç bir zaman girmemesine neden olabileceğini unutmayın. ESTA sistemi, bireylerin bir onay aldıkça bir ESTA girişini değiştirmesini ve manipüle etmesini önlemeye yönelik olarak tasarlanmıştır.

ESTA Seyahat Yetkisinin Reddedilmesi ve Değişmeyen Durumlara Sahip Olmaması halinde ?

? Bir ESTA uygulamasına üç tür cevap vardır; ya da beklemeden onaylanmadı [19]. "Beklemede" yanıtı alan adaylara siteyi 72 saat sonra kontrol etmeleri önerilir. Reddedilen adayların, aylar sürebilen B1 / B2 Vizesi gibi resmi bir göçmen olmayan vizeye başvurmaları için bir ABD Büyükelçiliğine gitmeleri gerekecektir.

Bir Gezgin, Neden Bir ESTA Olduğunu Düşünebilir mi? Başvuru Reddedildi ?

ABD İç Güvenlik Bakanlığı, gezginlerin DHS Seyahat Redress Sorgulama Programı'na (DHS TRIP dhs.gov adresinden) başvurabileceğini ancak bilgisinin bu bilgiyi garanti ettiğini belirtti. bir inkâr hakkında açıklanacak. ABD Büyükelçilikleri ve Konsoloslukları bir ESTA reddi hakkında bilgi vermek veya ESTA inkarına neden olan sorunu çözmek için gerekli değildir.

Ne Ceza Kayıtlarım Varsa ?

Sadece seyahat etmek için yeterli olanlar VWP, ESTA üzerinden ön kayıt yaptırmaya uygundur. Tutuklanan ve / veya hüküm giyen kişiler genellikle VWP için uygun değildir ve muhtemelen Amerika'ya seyahat etmek için B1 / B2 Vizesi gibi resmi bir Vize gerektirir. Yabancı bir ülke hız kazanmak için bilet aldıysa (ki bu genellikle bir tutuklama veya mahkumiyet ile sonuçlanmaz) muhtemelen VWP ve ESTA için uygundur. Yabancı bir yolcunun ABD'ye girmesi veya sınır dışı edilmesi durumunda, resmi bir vize gerekmektedir.

Başka Bir Ülkenin Benzer Programı Var mı? ?

Avustralya'nın Elektronik Seyahat adlı bir programı var. Avustralya'ya seyahat etmek için izin isteyen bir web sitesi aracılığıyla elektronik ortamda ETA başvurusu yapmak için yolcuları yetkilendiren Kurum (ETA). Havayolları, Avustralya'ya girebilmek için onaylanmış ETA veya Vize sahip olmayan yolcuları kabul etmeyi reddedebilir.

ESTA Başvuru Verilerinin Saklanması Ne Kadar Sürecek? ? Kimler Erişim Alabilir ?

ESTA Seyahat Yetkisi, hangisi önce gelirse, seyahatcinin pasaportu bitene kadar iki yıl boyunca geçerlidir. Amerikan hükümeti, yasaların uygulanması, ulusal güvenlik veya soruşturma amaçları için bilgilerin alınmasına izin vermek için bilgileri en az 15 yıl boyunca saklayacaktır. ESTA aracılığıyla sunulan bilgiler, herhangi bir ABD hükümet kuruluşuyla da paylaşılabilir.

Havayolu Havalimanında ne gibi bilgiler var? ?

Havayolu Yolcuları, "Yolcu Bilgilendirme Sistemi" ne bir yolcu ESTA durumu vizesinin onayını alacak. (APIS), ESTA yetkilendirmesinin bir Visa Waiver Programı gezginine verilip verilmediğini gösterir. ESTA başvuru numaralarının kaydını tutmak ve ESTA statüsünü teyit etmek için yolcunun ESTA başvuru onayını yazdırması tavsiye edilmektedir.

Çocuklar Hakkında Ne ?

Eşliğinde ve Refakatsiz çocukların, yaşlarına bakılmaksızın, bağımsız bir ESTA Seyahat Yetkisine sahip olmaları gerekir.

ESTA Başvurusunda Bir Hata Yapıldıysa ?

ESTA web sitesi, başvuranlardan başvurularını incelemelerini isteyeceklerdir. göndermeden önce. Ayrıca, e-posta adresi, telefon numarası veya uçuş bilgileri gibi belirli bilgiler için güncelleme işlevi vardır. Bir başvuru sahibi "güncellenemeyen" bir hata yaparsa, yeni bir ESTA başvurusu yapması gerekecektir.

Ya ABD'den Bağlantılı Uçuşum Varsa ?

Visa Feragat Programı ABD'de bir bağlantı uçuşu olan ziyaretçilerin, pasaportlarında ABD'de bir saatlik duruş için bile seyahat etmeleri için ESTA Seyahat Yetkisi veya bir ABD Büyükelçiliğinden vize almaları gerekmektedir. Eğer bir gezgin ABD'de başka bir ülkeye gitmek için durmayı planlıyorsa, yolcunun ESTA uygulamasında "In Transit" ve son adresini "Amerika Birleşik Devletleri'nde iken Adres" başlığı altında girmesi gerekir.

ESTA Seyahat Yetkilendirmesi Başvurusu Üzerine Sorular Nelerdir? ?

Yolcu, adı, doğum tarihi, vatandaşlık, ikamet ettiği ülke, e-posta adresi dahil olmak üzere (İngilizce) biyografik verileri sağlamalıdır. ABD'de varış yeri, cinsiyet, telefon numarası, pasaport bilgisi, varış adresi, seyahat bilgileri (gidiş-dönüş uçak bileti, uçuş numarası ve yatılı olduğunuz şehir) ve bulaşıcı hastalıklar ile ilgili sorular (chancroid, gonore, granüloma inquinale, HIV, leprosy , lenfogranüloma venereum, sifiliz [active]tüberküloz [active] ve diğerleri), fiziksel veya ruhsal bozukluklar, uyuşturucu bağımlılığı sorunları, tutuklamalar, mahkumiyetler, vize iptalinin ya da inkârının geçmiş tarihi, Amerika Birleşik Devletleri'nden önceki sürgünler Yolcunun, ABD'de iş aramış olup olmadığı, sınır dışı edilmekte ya da sahtekarlık veya yanlış beyan ile vize almayı denemesi de istenecektir. Yolcunun, bir ABD Vatandaşı'nın çocuğun velayetinin gözaltında tutulduğu bir çocuğu gözaltına almamış olup olmadıklarını ve hiçbir zaman dokunulmazlıktan bağışıklık kazanıp kazanmadıklarını sormaları istenecektir.

"İş" veya "Zevk (Turist)" i seçerim. Havalimanı Giriş Kapısı'nda ?

ESTA Seyahat İzni verildikten sonra, yabancı gezginler karaya çıktıkları ilk Amerikan havaalanındaki devlet memurları tarafından görüşülecek ve memur, yabancı yolcunun ne yapacağını soracaktır. Amerika ve sorgulama, "ikincil denetim" olarak adlandırılan gözaltında tutulan bir ortamda dört saat kadar sürebilir. Memur gezginden " Amerika'da başka neler yapıyorsunuz?" Diye sorabilir. "19459010] tekrar tekrar" "Cevap. Eğer gezgin sadece turist olacaksa, herhangi bir avukatla görüşme, banka hesabı başvurusu, emlakçılarla toplantı veya başka bir iş de dahil olmak üzere, herhangi bir işletmeyi yapamazlar. danışmanlık faaliyetleri gezgin Amerika'da iken sadece bir iş toplantısı yürütecek olsa da, bunu rapor etmek ve bir iş ziyaretçisi olarak girmek zorundadırlar. İş ziyaretçisinin turistik etkinliklere katılmasına izin verilir, ancak turist ziyaretçilerinin iş faaliyetlerine katılmasına izin verilmez. Bu nedenle, eğer Amerika'da olsa da herhangi bir işletme yürütülebiliyorsa, hükümet yetkililerine yalan söylemekle suçlanmamak, hemen bir ülkeye geri uçakla gitmekten kaçınmak için havalimanında bu konuda bilgilendirmek en iyisidir. Amerika'dan yaşam için yasaklandı.

Havalimanında görevli memurlar, Land 'den sonra kendimi ispatlayabilirler mi?

Havaalanı görevlileri, yolcunun yabancı bir ikamet iznini isteyeceklerdir (yabancı ehliyet üzerindeki adres) ), niyetleri ziyaretin sonunda (gidiş-dönüş uçak bileti), yolcunun kendi ülkesinde (mektup, maaş, iş kartı) ve ailenin (evlilik cüzdanı, çocukların doğum belgesi) olup olmadığı ) ve yolcunun Amerika'da seyahat etmek için paraya sahip olup olmadığı (banka ekstresi veya kredi limiti gösteren banka kartı). Havaalanı görevlileri, yolcunun Amerika'da nerede kalacağını (otel rezervasyonları veya arkadaş / akraba evleri) sormak zorundadır ve yukarıda bahsedilen bilgilerin tümünü doğrulamak için telefonu aldıkları bilinmektedir.

Amerikan havaalanında aranıyor? Yasal Temsil Hakkı ?

Amerikan havaalanında röportaj yaparken, tüm valizler (hatta kilitli çantalar) yanı sıra, seyahat eden kişinin gövdesi ve cep telefonu da aranabilir (metin mesajları ve telefon da dahil olmak üzere) sayılar) ve dizüstü bilgisayar (sabit disk dahil). Memurlar, bir seyahatçinin isminde "google" olabilir ve myspace, Facebook veya hyves sayfalarını kontrol edebilirler. Yolcunun bir avukat tarafından temsil edilmesine izin verilmez veya hatta "ikincil teftiş" sırasında avukatları aranmasına izin verilmez. Banyo ziyaretleri, su ve yiyecekler sınırlı olabilir, bu yüzden, inişten önce uçakta iken böyle bir olaya hazırlanmak en iyisidir.

Hala "US-VISIT" Programından Geçmem Gerekir Amerikan Hava Yolları ?

Amerikan havaalanlarına ve limanlarına gelen yabancı gezginler, ABD'ye her girişinde fotoğraflanmalı ve parmak izleriyle gösterilmelidir

ESTA Başvurusunun Doldurulması için Yardım İsteydim ?

Bir gezginin ESTA uygulamasında sağladığı bilgiler, en az 15 yıl boyunca ABD yetkilileriyle birlikte dosyada kalabilir – muhtemelen daha uzun. Yabancı bir yolcunun, Amerika'dan kalıcı olarak engellenmemesi için sorulara nasıl cevap verileceği konusunda bazı soruları varsa, Amerikan Göçmenlik Avukatlar Birliği üyesi olan Amerikan Göçmenlik Avukatı ile yasal bir istişarede bulunmalarını sağlamak akıllıca olacaktır. (AILA). 49,99 dolara ESTA uygulama yardımı sunan yetkisiz özel web sitelerine dikkat edin; bunlar genellikle göçmenlik yasasını uygulamaya yetkili değildir ve gezginlerin dhs.gov web sitesinde ücretsiz olan uygulama sorularının bir kopyasını ödemelerini istemektedir.

ESTA Seyahat Yetkisini Reddedersem ABD Büyükelçiliğinde Vizesi Elde Etme Hakkımı Etkiler ?

ESTA Seyahat İzni reddedildiğinde, yabancı yolcunun ABD Büyükelçiliğinde bir randevu alması gerekir. Ülkelerini resmi bir vize başvurusu. ABD Büyükelçiliği, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından işletilmektedir ve ESTA Seyahat Yetkisinin reddedildiği kişiler için herhangi bir hızlandırılmış prosedür bulunmamaktadır. ESTA programı çok yeni olduğu için, ESTA Seyahat Yetkisinin reddedilmesinin bir seyahatçinin ABD Büyükelçiliği'nde vize başvurusunu ne kadar etkileyeceğini veya gelecekteki seyahatlerini genel olarak Amerika'ya etkileyeceğini tahmin etmek imkânsızdır. Amerikan Göçmenlik Vekilleri, yabancı müşterileriyle yakın temas halindedir ve inkarcılık bilgilerini Ocak 2009'dan itibaren birbirleriyle paylaşacaklardır. Halihazırda bu alandaki kanunları düzenleyen hükümet politikaları ya da bir inkarı temyiz etme fırsatları bulunmamaktadır.

] Ne zaman "Yeni" ESTA Seyahat Yetkisi Gerekiyor ?

İki yıl boyunca yeni bir ESTA Seyahat Yetkisi gerekiyorsa (1) yolcunun yeni bir pasaport vermesi durumunda (2) gezgin ismini değiştirirse (2) 3) seyahat eden kişi cinsiyetini değiştirir (4) seyahat eden kişinin vatandaşlık değişiklikleri ülkesi veya (5) seyahatçinin önceki “EVCY” uygulama sorularının herhangi birine “evet” veya “hayır” cevabını gerektiren cevaplarının altında yatan durum (örneğin) Yeni bir tutuklama olarak.)

Bir Amerikan Göçmenlik Vekili, Seyahat Acentesi veya İşveren ESTA Başvurusunu Doldurur ?

Bir akraba, seyahat acentesi veya Amerikan Göçmenlik Vekili gibi üçüncü bir taraf,bir VWP yolcusu adına bir ESTA başvurusu yapmasına izin verilir. Üçüncü tarafın kendi adına verdiği cevaplar için yolcunun hala yasaya göre sorumlu olduğunu unutmayın.

Son birkaç ay içinde ESTA online sistemi kullanılarak 68.000'den fazla yolcu zaten gönüllü olarak kaydoldu. Başvuru sahiplerinin, ESTA'ya kayıt olurken diğer biyometrik bilgilerin yanı sıra biyografik bilgileri veri sayfasından saklayabilen entegre bir bilgisayar çipine sahip yeni bir "e-pasaport" almaları hatırlatılmaktadır.