التسويق الرقمي

Anahtar Kelime Araştırma – Hedef Kitlenizle Bağlantı Kurma

Tıklama başına ödeme (PPC) reklamları yayınlıyor, web sitenizi optimize ediyor veya sayfa dışı SEO kampanyası başlatıyor olun, anahtar kelime araştırması web sitenizin pazarlamasının hayati derecede önemli bir parçasıdır. Aslında, doğru anahtar kelime araştırması, tüm pazarlama ve arama motoru optimizasyon stratejilerinizi oluşturduğunuz temel olmalıdır. Web siteniz için doğru anahtar kelimeleri tanımlamak muazzam miktarda güce sahiptir. Bu, en çılgın beklentilerinizin ötesinde çevrimiçi olarak başarılı olmanıza yardımcı olacak temel adım olabilir, ya da çevrimiçi işinizin yol açtığı yolun ilk adımı olabilir. [19659002] Neden anahtar kelime araştırması önemlidir

Anahtar kelime araştırmasının sahip olduğu en büyük güç, web sitenizin ziyaretçilerini şekillendirmenize veya kontrol etmenize yardımcı olma kabiliyetindedir. Pazarlama stratejilerinizi ve SEO kampanyalarınızı uygun anahtar kelime araştırmasına dayalı olarak geliştirerek, web sitenizin sunduğu her şeyi arayanlar ile web sitenizin kendisi arasındaki boşluğu ortadan kaldırırsınız.

Örneğin, Bir web sitesi tasarımcısı ve müşterileriniz için özel web siteleri oluşturun. Bir çok SEO meraklısı birey otomatik olarak 'web tasarımı' bu durumda hedeflemek için harika bir anahtar kelime öbeği olacağını düşünür. Her şeyden önce, oldukça popüler – on binlerce başka web sitesi anahtar kelime öbeğini hedefliyor, bu nedenle, doğal ilişkilendirme, bazıları için, optimize etmek için iyi bir anahtar kelime olduğunu varsayarak düşünmek.

Ancak, bir çift var burada düşüşler. İlk ve en önemlisi, 'web tasarımı' ifadesi o kadar popülerdir ki, ortalama web sitesi sahibinin bu anahtar kelime için iyi bir sıralama elde etmesi neredeyse imkansız olacaktır. İkincisi ve tartışmasız ilk noktadan daha önemli – 'web tasarımı' ifadesini hedefleyerek, gerçekten hedef kitlenizle bağlantı kurmuyorsunuz.

SEO ve pazarlama kampanyalarınız için genel bir terim hedefleyerek, Unutgeted ziyaretçileri, yani genel bir anahtar kelime için herhangi bir yerleşimi ele geçirirseniz, yanlışlıkla almayı tercih edebilirsiniz. Yukarıdaki örneğimizi kullanarak, 'web tasarımını' hedefleyerek, "web tasarım şirketlerine nasıl başlanacağı", "web tasarım fikirleri", "flash web tasarım şablonları" vb. Için de trafik alacaksınız. Durumunuzda, bu türden ziyaretçilerin size herhangi bir yararı olmayacaktır.

Bununla birlikte, anahtar kelime araştırma araçlarını kullanıp kullanmadığınızı veya anahtar kelime aboneliğine abone olduğunuz halde, planınıza biraz anahtar kelime araştırması uyguladığınızda. araştırma hizmeti, odak noktanızı daraltabilir ve web sitenize gelmeden önce ziyaretçilerinizi ön eleme geçirebilirsiniz.

Uzun kuyruklu anahtar kelimelerle kullanıcı hedeflemeyi geliştirin

Herhangi bir miktar için anahtar kelime araştırması fikriyle oynuyorsanız zaman, muhtemelen "uzun kuyruklu anahtar kelimeler" terimiyle karşılaşırsınız. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, genel bir anahtar kelimenin yalnızca genişletilmiş bir sürümüdür. Örneğin, SEO ve pazarlama kampanyalarına odaklanmayı hedefleyen bir web sitesi tasarımcısı, "küçük işletme web tasarımı", "web tasarımı [and] pazarlama" veya "Chicago web sitesi tasarımı" nı birincil anahtar kelimeler olarak odaklayabilir.

Bu sözde uzun kuyruklu anahtar kelime öbekleri, arama motorlarında sıralamak için çok daha kolay olmayacak, aynı zamanda bu anahtar sözcükler, ödeme yapan müşterilere genel şartlardan daha iyi bir şekilde dönüşecektir. Bu, SEO kampanyalarınızda çok önemli olsa da, web sitenize gelen her ziyaretçinin, en azından web sitesi tasarımıyla alakalı anahtar kelimelerle cebinizden başka bir kaç dolar daha fazla olduğu tıklama başına ödeme kampanyalarınızda bu daha da önemlidir.

Ücretsiz anahtar kelime araştırma araçları, yazılımları kullanıyor olmanız ya da anahtar kelime araştırmanızı sizin için gerçekleştirmeniz için işe alıyor olmanız fark etmez – her zaman SEO ve pazarlama kampanyalarınızı kapsamlı bir anahtar kelime araştırmasıyla başlatmalısınız. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler için ilk sayfa listelerini elde etmeyi daha kolay bulmanızla kalmayacak, aynı zamanda hedef kitlenizle bağlantı kuracaksınız ve bu da son derece başarılı ve karlı bir çevrimiçi işe sahip olmanın kesin bir yolu.