SEO

Anahtar Kelime Fikirleri Nasıl Alınır ve SEO Başlarsınız?

Her SEO planı, anahtar kelime araştırmasıyla başlar. Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri seçerseniz, birçok başka site seçimini de bildireceksiniz. Anahtar kelime araştırması, ana gezinme öğelerinden bağlantı kurma hedeflerine kadar her şeyi bildirmelidir; bu nedenle mümkün olan en kısa sürede sağlam bir strateji edinmek esastır.

Fikirlerle başlayın

Ancak, anahtar kelime araştırmalarınıza nerede başlıyorsunuz? İlk önce, hedeflemek isteyebileceğiniz bazı anahtar kelime fikirleri edinmeniz gerekir. Potansiyel anahtar kelimelerin birlikte iyi bir listesini almanın bazı yolları.

Müşterinizin kim olduğunu düşünün. Kafalarına gir. Çevrimiçi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi aradıklarında, kullandıkları anahtar kelimeler nedir? Hemen bazı fikirler bulmanız gerekir. Şimdi kendinizi sansür etmenin zamanı değil. Sayfada akla gelen her şeyi alın.

Fikirlerinizi genişletin

Sonra bu fikirleri genişletmek isteyeceksiniz. Kelime sırası ile oynayın. Google'ın fikirlerinizi öğrenin ve Google Arama Suggest'te neler olduğunu görün. Fikirlerinizi Google Wonder Wheel'e takın ve hangi fikirlerin ortaya çıktığını görün. Anahtar kelime fikirlerinizi arayın ve Google'ın ilgili aramaları için SERP'nin en altına bakın. Anahtar kelime fikirlerinizi sorgularken, sonuçlara dikkat edin. Ürünleriniz ve hizmetlerinizle mi ilgili? Sonuçlar daha bilgi verici mi yoksa daha fazla işlemsel mi?

Çevrimdışı çevrimdışı rakiplerinize gidin & # 39; sitelerini incelemek ve ürünlerini ve hizmetlerini tanımlamak için hangi anahtar kelimeleri kullandığını görmek.

Unutmayın, iyi bir anahtar kelime için üç kriter alaka düzeyi, trafik ve zorluktur. Her bir anahtar kelimenin trafiğini ve zorluğunu daha sonra değerlendireceksiniz. Şimdilik, bu anahtar kelimeyle arayan bir kullanıcının sonucunuzu tıklama ihtimalinin olup olmayacağını ve ürünlerinizi ve hizmetlerinizi alacaklarının büyük olasılıkla olup olmayacağına karar vermek için her bir anahtar kelime fikrini değerlendirin. Bu sonuçların her ikisinin de muhtemel olduğunu düşünmüyorsanız, bu sizin için iyi bir anahtar kelime değildir.