SEO

Anahtar Kelimeler Ziyaretçilere Makaleleri Bağlayan Basit Araçlar

İnternete ilk başladığımda, anahtar kelimelerin kullanımıyla ilgili bir çılgınlık vardı. Eminim ki anahtar kelimelerin, kullanıcıların aradıklarını online olarak bulmak için arama motorlarına yazdıkları kelimeler olduğunu bildiğinizden eminim.

Özellikle web sayfalarınıza trafik çekmek için çevrimiçi makaleler yazıyorsanız, anahtar kelimelerle çok fazla taşınmamalısınız. Google ve diğerleri gibi çevrimiçi arama motorları sürekli olarak algoritmalarını değiştiriyor. Bu, hangi içeriğin anahtar kelime başına sıralanacağını belirlemek için gizlice gittikleri bir dizi kural gibidir.

Ve tüm çevrimiçi pazarlamacılar ve web sitesi sahiplerine işleri zorlaştırmak için sürekli olarak bu şeyi sürekli değiştiriyorlar. Dolayısıyla, makalelerinizi başlık, gövde ve kaynak kutusundaki anahtar kelimelerle doldurmak yerine, bu anahtar kelimeleri daha az kullanmayı deneyin.

LSI'yi duymadıysanız, bu, Late Semantic Endeksleme anlamına gelir. Bu, arama motorlarının birçoğunun, çevrimiçi olarak arama yapanlarla alakalı olan makaleleri ve içeriği belirlemek için kullandığı yeni bir kural kümesidir. Makale pazarlaması, anahtar kelime öbeğinizi başlıkta kullanırken ve bunu orada bıraktığınızda yapabileceğiniz küçük bir hile.

Makale bedeninizde veya başka bir yerde kullanmayın. Kulağa çok tuhaf geldiğini ve muhtemelen daha önce öğretmiş olduğunuz bir şey olmadığını biliyorum, ancak arama motorlarında makalelerinizi yüksek tutuyor.

Örneğin, kırmızı Ferrari Enzo'nun etrafında bir makale yazmak istediğinizi varsayalım. Bu, "kırmızı Ferrari Enzo" deyimini kullanmak yerine, "kırmızı spor araba" veya "pistten aşağı yarışan parlak yarış arabası" gibi anahtar sözcükleri kullanmak yerine bir arabadır.