SEO

Anahtar kelimelerinizi ve reklam etiketlerinizi bir AdWords Komut Dosyası ile nasıl eşitlerim?

AdWords'teki etiket işlevleri bazen biraz şaşırtıcı olabilir ve çok sayıda إعلان veya anahtar kelimeyi manuel olarak etiketlemek zorunda kalmamız, bizden kimseye istemeyebileceğimiz bir görevdir.

Hepimiz oradaydık: Bir teklif ayarlaması yapın, bu değişikliği yansıtacak şekilde bir reklam grubunda bazı anahtar kelimeler etiketleyin ve daha sonra aynı reklam grubundaki reklamlara bakarken etiketleri göremezsiniz. Etiketleri bir varlıktan nesneye kopyalamanın akıl almaz bir tutkuyla başlıyorsunuz.

Ağrımızı hissettiğimiz için, şirketimiz etiketleme sorunlarınızı çözmek için bir senaryo hazırladı. Bir reklam grubundaki etiketleri reklamlardan anahtar kelimelere veya kelimelere göre kopyalar. Ve en önemlisi, ücretsiz!

Senaryo

Aşağıda yer alan senaryoyu açıkladım. Aşağıdaki kodu AdWords Toplu İşlemler alanında yeni bir boş komut dosyasına kopyalayın ve daha sonra burada açıkladığınız gibi seçenekleri değiştirin.

Komut dosyası anahattı

Etiket adlarını aşağıdaki adlarla doldurun: kopyalanmasını istediğiniz etiketler

Bunun büyük / küçük harf duyarlı olduğunu unutmayın!

  • copyLabelsFrom etiketleri kopyaladığınız varlığın türüdür.
  • copyLabelsTo
  • copyLabelsFrom و copyLabelsTo "Anahtar Kelime" و "Reklam" [19659000] 'dan herhangi biri olabilir. eşiğindeki eşik, copyLabelsFrom türündeki varlıkların, copyLabelsTo türündeki varlıkların etiketli olması için etiketlenmelidir.

Örneğin, copyLabelsTo "Anahtar kelime" و copyLabelsFrom ise "Reklam" ise:

  • 1, anahtar kelimelerin yalnızca tüm reklamlar etiketlendiyse etiketlenir.
  • 0.9, reklamların en az% 90'ı etiketlendiyse anahtar kelimelerin etiketlendiği anlamına gelir.
  • 0 araç

Bazı kampanyaları kapsayan ve hariç tutan anahtar kelimelerdir

campaignNameContains و campaignNameDoesNotContain senaryonun hangi kampanyaları verdiği verileri filtrelemek için filtreler.

Örneğin, campaignNameContains [ "Brand" "Generic" ise, yalnızca "marka" veya "jenerik" içeren isimler içeren kampanyalar eklenir. campaignNameDoesNotContain [ "Display" "Rakip" ise, "görüntüleme" veya "rakip" içeren isimler içeren herhangi bir kampanya göz ardı edilir.

sonraki bölümde büyük / küçük harf duyarlı değildir.

campaignNameContains tüm kampanyaları dahil etmek için boş bırakın.

campaignNameContains 'e çift tırnak işareti koymanız gerekiyorsa, ignorePausedAdGroups و ignorePausedAdsAndKeywords kampanyaAdı YokÖzersizKitap – kampanya adının kendisinde tırnak işaretleri kullanılıyorsa – önce bir ters eğik çizgi komut dosyası hangi statülere dayalı olarak göründüğünü filtrelemek. Şu anda aktif olan şeylere bakmak istiyorsanız, hepsi "doğru" olarak ayarlanmalıdır.

Kaldırılan şeyler her zaman yok sayılır – silinir, dolayısıyla bunları değiştirebileceğiniz gibi değildir! [19659002] Bunun, alışveriş, video veya evrensel uygulama kampanyaları için uygun olmadığını belirtmeliyim.

AdWords Komut Dosyaları yalnızca 30 dakika çalışabilir. Hesabınız betik çalıştırılmak için çok büyükse, bunu birden çok kez uygulayabilirsiniz.

Her zaman hesabın farklı bölümlerine gitmek için campaignNameContains و campaignNameDoesNotContain kullanın. [19659028] Bu yazıda ifade edilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Daniel Gilbert, dünyanın en iyi ücretli medya ajansı olan Brainlabs'ın CEO'udur (kendi kendini ilan etmiştir). Google'ı 2010'da terk ettiğinden beri bir dizi büyük veri ve teknoloji başlatmaya başladı ve yatırım yaptı.