قاعدة البيانات

Analytics Sertifikasyonu Nedir?

Analytics sertifikası, eğitim kurumları tarafından sağlanan çeşitli kurs türlerinden biridir. Analytics sertifikasyonu kapsamındaki kursları anlamak için, analizin temellerini anlamanız gerekir.

Analiz nedir?

"Analytics sertifikası" iki kelimeden oluşur: "analiz" ve "sertifika". Analytics, kaydedilen verilerdeki temel kalıpları belirlemeyle ilgilidir. Bu kaydedilen veriler, hükümetin eğitim, iş veya sağlık sektörü veya herhangi bir özel kurum gibi herhangi bir sektörde mevcut olabilir. Herhangi bir konuda bir karar vermenin geleneksel yolu, zihinsel zeka, IQ ya da şans faktörü olan sezgi gerektirirken, analitik iyi düşünülmüş bir karar vermenizi kolaylaştıran belirli bir kalıp ortaya çıkarır.

Belgelendirme?

Belgelendirme herhangi bir konuda, bazı eğitim, akademisyenler veya kursların tamamlanmasının onaylanması anlamına gelir. Bir bireyin belirli bir süre içinde belirli bir ders programını tamamladığını belgeleyen herhangi bir dış değerlendirme kuruluşu tarafından verilir. Sertifikasyon, işverenin yeteneklerinizi ve edindiğiniz bilgileri bilmesini sağladığından çok önemlidir. Özgeçmişinizi güçlendirir ve belirli bir alanda sertifika aldıktan sonra iyi kariyer fırsatları sunma şansını artırır.

Analitik sertifikasyonu nedir?

Analytics sertifikası, analitik bilgi veya beceri edinmenizi sağlayan bir derstir. Eğitiminizi belgeleyen ve sınavları aldıktan sonra size sertifika veren bir organizasyon olacaktır. Ayrıca, iş analitiği, büyük veri analizi, veri madenciliği veya gelişmiş analitik gibi farklı özel kurslara da bölünebilir.

Analitik Uygulamaları

PAZARLAMA – Pazarlamada analitik uygulamalarının sıçramaları ve sınırları. Tüketici hedeflemede, kampanya sonuçlarında ve müşteri segmentasyonunda verilerin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Büyük şirketler, belirli ürünleri satın alan veya belirli bir ürün lansmanına yönelik davranışlarını satın alan müşterilerde bir model çıkarmaya çalışıyorlar. Ürün analitiği bunu oldukça kolay bir şekilde yaptı. Bugün internette gezinirken çok sayıda ve çeşitli reklamlar görüyorsunuz. Bu reklamlar, beğenileriniz ve beğenmemeniz temelinde hedeflenir. Eğer elbiseler giymeyi seviyorsanız, o zaman belli bir çevrimiçi sitede son kıyafetlerin إعلانının gösterileceği% 100'dür. Bu, son satın alma ayrıntılarınıza dayanacaktır. Veri analitiği bu şekilde çalışır.

BANKS – Bir borç veren olarak bir bankanın karı maksimize etmesi ve kaybı en aza indirmesi gerekir. Kredinin yapılması için en önemli kriter adayın portföyüdür. Bankalar adayın krediyi geri ödeme kabiliyetini değerlendirmeye çalışmaktadır. Müşteri tabanının çeşitli farklılıkları vardır. Bazı müşteriler zengin bir aileden gelirken, bazıları kırsal bir geçmişi olan fakir ailelerden gelir. Kredi fizibilitesinin belirlenmesine yönelik analitik, zaman, gelir, gelir kaynağı ve önceki kredi kayıtlarını bir sonuca ulaştırmak için bir araya getirir. Analitik bir adayın kredi alabilmesi için en güncel bilgisayar verilerini kullanarak bir karar alır.

Analytics sertifikası her geçen gün gelişiyor ve bir ders olarak teknik bilgi ve becerilere ilgi duyan öğrencileri çekiyor. Analitik uzmanlarına olan talep, endüstrinin veriye dayalı karar vermenin değerini kabul etmesiyle artmaya devam edecektir.