التسويق الرقمي

Analytics'i Sitenizde Neden Kullanmalısınız?

Bir web sitesi çalıştırmak, sahip olabileceğiniz en keyifli işlerden biri olabilir. Birisinin bir web sitesini (veya birden fazla siteyi) çalıştırmasının birkaç nedeni olabilir, ancak kullanıcıların sitelerinin sahip olmasını istedikleri ana şey ziyaretçiler. Kimseyi görmek istemediysen neden bir site yaparsın? Basit cevap, yapamayacağın. Ama insanların sitemizi ziyaret edip etmediğini nasıl anlarız? Sadece bunu ölçmek için Google Analytics'i web sitemizden kullanabiliriz (ve çok daha fazlası).

Eski günlerde & # 39; (yaklaşık 10 yıl önce) çoğu insanın web sitesinde görüntülenen ve sitenin hayatında sahip olduğu toplam ziyaretçiyi tutan basit bir sayaç vardı. Bu sadece toplam miktarı bilmek isteyen biri için iyidir, ancak biraz daha derine inmek isteyenler için (aldığınız ziyaretçi sayısının artmakta mı yoksa azalmakta mı olduğunu ve nereden geldiklerini öğrenmek isteyebilirsiniz) örneğin, bu şeyler yapmak için oldukça kaba bir yoldur.

Bu yüzden Google, Analytics modülünü (tamamen kullanıma açık) icat etti. Böylece herkes, sitelerinin giriş ve çıkışlarını bilebilirdi. Böylece, bunu iyileştirmek için çalışabilirlerdi. Örneğin, kullanıcıların arama motorlarına hangi anahtar kelimeleri yazdığını ve sitenizi bulmayı öğrenmek istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Ayrıca, hangi kullanıcıların (ve şehirlerin) sitenizi ziyaret ettiğini de öğrenebilirsiniz. Sitenizi daha da tanıtmak için kullanabileceğiniz bu bilgiler paha biçilemez.