SEO

Apple arama reklamlarının 2020'ye kadar 2 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyor

Apple Insider, Apple arama reklamlarının 2020 yılında şirkete 2 milyar dolar gelir getireceğini tahmin ediyor. Bir Bernstein araştırma analisti tarafından görülen bilgilere dayanarak, raporda Apple'ın arama reklamlarının bu yıl 500 milyon dolar getirmesi ve önümüzdeki iki yıl içinde gelirlerin dört katına çıkması bekleniyor.

Uygulama pazarlamacıları niçin ilgilenmeli?

Apple arama reklamları neden Uygulama Mağazası yardım uygulaması keşif ve uygulama pazarlamacıları için yükleme yaparak, reklamverenlere anahtar kelime arama terimlerine dayalı olarak günlük veya toplam kampanya bütçelerini belirleme olanağı verir. Eylül 2016’daki ABD’deki إعلان birimlerinin lansmanından bu yana, Apple henüz arama reklam gelirlerini belirten sayıları yayınlamamıştır. Apple'ın arama ağı reklamlarının bundan iki yıl sonra yılda 2 milyar ABD Doları kadar sağlayabileceğini gösteren bu tahmin, giderek daha fazla uygulama pazarlamacısının reklam birimlerini arama stratejilerinin bir parçası haline getirdiğinin kanıtıdır.

Apple Insider, 2020 Apple arama reklamı geliri öngörüsünü açıkladı. Bernstein'da bir analist tarafından görülen bir notu temel alıyor ve bunun “muhafazakâr” bir tahmin olduğunu belirtti.

“Hedeflere ulaşılması gerekirse, Arama Ağı Reklamları, Apple Music'in 2017 mali yılında yaptığı kadar gelir üretecek. Ancak, Apple Insider'ın raporunda, elde etme maliyetleri için neredeyse hiçbir şey ödemek zorunda olmadığı göz önüne alındığında, marjlar önemli ölçüde daha yüksek ”dedi. Aynı analist, Apple'ın arama ağı reklamcılığının bu yıl sonuna kadar 500 milyon ABD Doları'na ulaşmasının beklendiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl şirket Kanada, Meksika ve İsviçre’ye arama ağı reklamları yayınladı ve reklamların "Temel" sürümünü yayınladı. ortadan kaldırılan anahtar kelimeler ve teklif verme

Apple Arama Reklamları hakkında daha fazla bilgi

  • Apple arama reklamları, uygulama yayıncısı veya geliştirici tarafından sağlanan meta verilerde bulunan resimler ve kopya kullanılarak otomatik olarak oluşturulur.
  • Reklamverenler, arama ağı reklamı tekliflerini cihaza göre ayırabilir. Reklamların iPhone veya iPad'de görünmesi için ayrı kampanyalar oluşturma.
  • Apple, reklamverenlere bir anahtar kelime önerme aracı, popülerlik göstergeleri ve negatif anahtar kelime özellikleri sunar. Hedefleme özellikleri müşteri tipini, cinsiyetini, yaşını ve yerini de içerir.

نبذة عن الكاتب

Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.