SEO

Arama Motorları Neden Dizinlerden Daha İyi Olmalı?

Bu hafta yayınlanan Comscore'dan Arama Motoru Verileri, dünya genelinde arama motoru trafiğinin her yıl 100 milyardan fazla arama gerçekleştirerek yılda% 41 artış gösterdiğini gösteriyor. Böylesine şaşırtıcı bir istatistikle, pek çok işletmenin pazarlama bütçelerinin büyük bir bölümünü Sarı Sayfalar gibi yayınlarda reklamlarını yayınlamaktan yana tutmayı tercih etmeleri şaşırtıcıdır. Geçen hafta bir müşteriyle konuşurken, 1500 TL / yıl harcayacak olan bir müşteriyle konuşuyordum. Sarı Sayfalarda, BT Tradespace'de listelenecek 1000 £ p / a ve bir dizin web sitesinde listelenecek başka bir £ 500 p / a. Arama motoru pazarlama bütçesi? Sıfır.

Şimdi SEO benim rolümün bir parçası, bu yüzden biraz önyargılı olabilirim ama iş arama reklamlarına gelince, arama motorlarının dizinlerden daha iyi olmasının nedenleri benim 6 nedenim.

1. İş Arama Motorlarında İnsanların Önünde İşinizi Getirmek Zamanınızdan Daha Az Maliyete Ulaşabilir.

Birçok küçük işletme sahipleri ve başlangıç ​​şirketleri nakit açısından fakir ama zaman açısından zengindir. Arama motoru optimizasyonu ile ilgili en önemli şey, roket biliminin (pek çok "uzman" ın size inandığına rağmen) gerçekten olmamasıdır. Evet, eğer çok rekabetçi bir pazarda büyük bir şirketseniz o zaman daha yüksek bir bilgi seviyesi Yarışmadan önce kalmak için gerekli olabilir. İşletmelerin çoğu SEO ile ilgili en büyük sorun, zaman alıcı olmasıdır. Sonuç olarak, şirketlerin bir acenteyi işe almaları, genellikle kendi SEO'larını işlemek için şirket içinde çalışan birini kullanmaktan daha ekonomiktir. Küçük işletme sahipleri, büyük bir bütçenin lüksüne sahip olmasalar da, SEO becerilerini geliştirmeye yatırım yapabilecekleri zamanın lüksüne sahip olabilirler, internete başlamak için yeterince ücretsiz kaynak var.

2. Arama Motorları, Dizinlerden Daha Kolay Bulunur.

Arama motoru kullanımındaki sürekli büyümenin nedenlerinden birinin (Google ziyaretçileri geçen sene% 17 arttı), şu anda cep telefonlarında bulunan gelişmiş teknolojidir, herkes (görünüyor) bugünlerde bir cep telefonuna sahip , şimdi kendinize Sarı Sayfalarınızın nerede olduğunu sorun. Henüz buldun mu? Şimdi nasıl? Sanki benim gibi, bunu okuyanların çoğunun, Sarı Sayfalarının nerede olduğunu bilmeyeceğini tahmin ediyorum. Herkes telefonlarının nerede olduğunu bilir ve bir keresinde, insanlar aradıklarını bulmak için 118118 gibi bir dizin hizmetini çalmak için cep telefonlarına dönmüş olabilirlerdi, ancak günümüzde telefonlarını aramak için telefon kullanma olasılıkları daha yüksektir Google'da . Bir mobil cihaz bulabilirseniz bile, bir Sarı Sayfa bulmadan önce bir bilgisayarda rastgele oynamanızı istemiyorum.

3. Arama Motorları Dizinlerden Daha Taşınabilirdir.

Tüm gün boyunca etrafınızdaki Sarı Sayfaları etrafta gezdirmeye çalıştın mı? Düşünmedim.

4. Arama Motorları Çok Daha Fazla Bilgiye Erişim Sağlar.

Telefon defterine bak ve ne bulacaksın? Çoğu zaman bir işletme adı ve telefon numarası. Birisi hizmetlerini açıklayan bir yarım sayfa veya tam sayfa ilan almış olabilir, hatta bir çift müşteri teklifine sahip olabilirler, ancak bundan başka bir işi diğerinden ayırt etmenize yardımcı olacak bilgiler nelerdir? Arama Motorları ile parmaklarınızın ucunda bir bilgi dünyasına erişebilirsiniz. Bir iş için bir linke tıklayın ve gördüklerinizi beğenmediğinizde geri vurabilir ve bir sonraki oyunu deneyebilirsiniz. Tıkladığınızda, genellikle bir dizinden elde edeceğinizden çok daha fazla bilgi sunulacaktır. Yine de, sayfaların ve sayfaların metinleri, referans yazıları, beyaz fotoğraflar, yine de uğraşacağınız kişilerin fotoğrafları bazı durumlarda. Bir dizin listesine giremeyeceğiniz türden bir bilgi değil.

5. Arama Motorlarında Belirgin Bir Pozisyon Kazanmak Çok Daha Zor.

Bir dizin listesinin başına geçmek ister misiniz? Sadece işinizi arayın 123 Bu veya Abaküs Sizin ve orada olmanız, insanların sizinle iş yapmaktan hoşlanıp çıkmadığı veya uzun süredir sizin için kurulup kurulmadığı gerçekten önemli değil. İnsanların gördüğü ilk işletmeler. İşletmenizin arama motoru sıralamasının en üstünde yer alması durumunda, popülerlik ve güven / otorite gibi özelliklere değer veren arama motoru algoritmaları sayesinde, iş yapmaktan hoşlandığı köklü bir şirket olduğunuzu gösterir.

6. Daha Fazla Kişi Dizin Web Sitelerine Bakmadan Arama Motorlarına Bakıyor.

Aşağıda gösterilen Mayıs 2009 için yarışmanın gösterdiği gibi, bu sadece bir sersemlik duygusu değil, aslında gerçeğidir. Bunlar .co.uk alan adları içindir, ancak .com için bir karşılaştırma benzer bir eğilim göstermiştir. Yani bir işletme, sitenin en üstünde olmak için ayda yaklaşık 1 milyon ziyaretçi ya da 4,000'in altında olanı almak daha mı iyi?

Site Eşsiz Ziyaretçiler

google.com.tr 910,666

scoot.co.uk 10,213

yell.co.uk 3,740

Bütün bunların akılda tutulmasıyla, işletmelerin hala istekli olmaları şaşırtıcı. Pazarlama Dolarını Sarı Sayfalara ve diğer telefon rehberlerine yatırım yapmak. Yell.com gibi sitelerde (genellikle Yellow Pages reklamcılığının bir yararı) listeleniyor olsa bile, link-juice biçiminde veya arama motorlarında daha yüksek bir liste dizini şirketten daha yüksek bir değere sahip olabilir. s web sitesi Pek çok işletmenin dizinlerde yaptıkları yatırım seviyesinde, paralarını uyumlu bir arama motoru kampanyasına katmaktan daha iyi olacağına inanıyorum.