SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Google Stili

İnanılmaz bir şekilde, sadece on yıl önce, arama motoru Google Arama motoru optimizasyonu Google dostu yapmak için çabalıyor çok sayıda insanı bir araya getirmek için izin bile, yeni bir potansiyel çığ yakalamak için Google arama çevrimiçi iş.

Google artık tüm büyük arama motorları arasında ilk sırada yer alıyor, bu da çevrimiçi yaşamalarını sağlayan insanlar için çok şey ifade ediyor. Artan sayıda pazarlamacı, Google arama motoru optimizasyonunun kurallarına göre çalışır; önemli olmayan işlerini kaybetmekten sorumlu olanlar.

Google'ın başarısı, kurucuların, Google arama motorunun arkasındaki teknolojiyi nasıl yarattığını ve geliştirdiğini gösteriyor. Çünkü, sörfçülerin aradığı şeyi anlıyor ve rakiplerinden daha iyi arama sonuçları sunuyor. [19659002] Kendi stratejileri işe yaradı ve bugün yalnızca Google, çevrimiçi yapılan tüm aramaların yüzde 60'ını oluşturuyor ve aramaların yalnızca yüzde 40'ını diğer tüm büyük arama motorları arasında bölünmüş durumda bıraktı. Bu istatistikler esasen Google'ı sektörde behem yapmakta ve bu da arama motoru optimizasyonunun neden Google stratejilerinin yakından korunan bir sır olduğunu ve sürekli olarak rafine edilmesini sağladığını açıkça ortaya koymaktadır.

Google öncelikle web'i kataloglamak için "örümcekler" kullanır ve sonuçlar sörfçüye gösterilir. Google örümcekleri, kaliteli gelen bağlantı ve içeriğe dikkat çeker.

Kullanıcıları alakalı web sayfalarından sitenize yönlendiren uygun bağlantılar, sitenizin Google arama sonuçlarını en üst düzeye çıkarmak için önemlidir. Bağlantıların ağırlığı, bağlandığınız sitelerin kalitesine, banner reklamları yerine metin bağlantılarının kullanılmasına, bağlantınızın bulunduğu sayfada bulunan metnin kalitesine ve bu sitelerin sayfa sıralamasına göre değişecektir.

Google, gelişmiş bir algoritma kullanarak, web sayfalarınızı, iyi cümleler içermeyen anahtar kelimelerden başka hiçbir şeyden oluşan anlamsızlık yerine, kaliteli içerik ve kolay okunabilirlik için kontrol eder. Google'ın tarzı, kaliteli bir içeriğe sahip olmakla birlikte, bir müşteriye bir arama motoru kullanarak değer katıyor.

Artık meta açıklamanızın, başlığınız ve anahtar kelimelerinizin Google sıralamanızdaki temel faktörler olduğu doğru değil. Bu şeyler yararlıdır, ancak kaliteli içeriklerin yanı sıra iyi içerikler oluşturarak da zamanınızı kullanmalısınız.

Google, bir sitenin genel önemini ölçen Page Rank adlı bir teknoloji kullanmaktadır. Bu sıralama, 500 milyondan fazla değişken için bilgi toplayan çok karmaşık bir denklemin sonucudur. Bu analizin bir kısmı, bağlantıların kalitesini hem bir sayfaya hem de ona göre değerlendirir ve bir değer atar. Böylece, arama motoru optimizasyonunun Google’ın web sitenizi son derece karmaşık ve aldatıcı bir şekilde değerlendirmesini sağlamak için kullanıyor. Ancak, çoğu arama optimizasyonu çabalarında olduğu gibi, kalite içeriği ve ses optimizasyonu teknikleri sitenizi daha alakalı hale getirecek ve sonuçta daha yüksek sıralamalar elde edecektir

.