SEO

Arama Motoru Optimizasyonu – İçeriden Tekrar Ve Yüksek Puanlar Başlarken Insider Tricks

Web sitenizin arama motoru optimizasyonu kampanyası sizin için iyi çalışıyor mu? Sadece birkaç site, popüler anahtar kelimeler için bu ilk 10 noktaya girmeyi başarır. Bu siteler birkaç önemli şeyi doğru şekilde yönetmeyi başarır! Yüksek sıralamalar elde etmek istiyorsanız, sitenizin üst sıralarda yer alması için içeriden bazı hileler:

İçeriğinizi Yeniden Kullanma

Web sitesi güncellemeleriniz için hızlı içerik isteyin ama harcamak istemiyorum saat yazıyor mu? Daha önce yazmış olduğunuz içeriği tekrar kullanın. Blog yayınlarınızı, forum gönderilerinizi ve başka bir yere gönderilen makalelerinizi kullanın. Bu işinizin kullanımını arttırıyor. Bunu "aldatma" olarak düşünmeyin, çünkü daha önce daha geniş bir kitleye iş vermiş oluyorsunuz. Ancak, içeriğinizi "olduğu gibi" yeniden kullanmak istemezsiniz. Arama motorları bazen yinelenen içeriği sevmemeye meyilli olduğundan, küçük değişiklikler yapın ve içeriğinizi düzenleyin. İçeriğinizin başka bir siteden kopyalandığını düşünüyorsanız, web sitenizin sıralaması düşebilir. Bu yüzden içeriğinizi akıllı şekilde tekrar kullanın.

Google tokatından kaçınmak

Google Slap, çevrimiçi işletme sektöründe çalışanların "tokatlanan" binlerce siteye atıfta bulunmasıyla ortaya çıktı. ve sıralamaları dramatik bir şekilde düştü. Bunun nedeni, Google'ın algoritmalarına yaptığı bazı büyük değişiklikler. Gelecekte Google Slap’tan kaçınmak için şu adımları uygulayın: Meta etiketleri (başlık, açıklama ve anahtar kelimeler) ve ana sayfanızda yüksek sıralamalar için hedeflediğiniz anahtar kelime öbeğini ekleyin. Ayrıca, siteniz için bir Site Haritası oluşturmak daha iyidir. Site Haritası temel olarak web sitenizin içerdiği tüm bağlantılardan oluşan basit bir sayfadır.

Hızlı Geri Bağlantıları Nasıl Alabilirsiniz

Geri arama motorları, arama motorlarında en üst sıralarda yer almanın ana bileşenidir. Özellikle, tek yönlü bağlantılar en çok SEO gücünü içerir. Sosyal yer imi siteleri, Stumble Upon ve Digg gibi yerlere sitenizdeki bir yer imini ekleyerek bu bağlantıları elde etmenin bir yoludur. Makale dizinlerine makale göndermek (ve kaynak metin bağlantınız olsun) başka bir süper hızlı yoldur!