SEO

Arama Motoru Optimizasyonu İçine Bir Bakış (SEO)

Birçok şirket, yeni sistemlere, yazılımlara, animasyonlara ve diğer vay canına çok para yatırmanın yanlışını yapıyor. Yepyeni bir içerik yönetim sistemi (CMS) veya daha fazla sayıda flash / video içeriğinin, eski web siteleriyle ilgili sorunları mucizevi bir şekilde çözeceklerine inanıyorlar, örneğin ziyaretçilerin eksikliği veya yüksek bir hemen çıkma oranı gibi (dijital pazarlama için ölçümlerde kullanılır). Ne unutuyorlar başarılı pazarlama zalim unsuru – güncel ve uygun içerik. SEO aslında içeriğin önemini hedef kitleye göstermenin ve web trafiğinin düzenli olarak akışını sağlamanın en iyi yoludur.

Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin arama motorları sonuçları sayfasında en yüksek sıralamaya sahip olduğundan emin olmak için optimize edildiği süreçtir. Herhangi bir sayfanın konumu, arama motorunun algoritmasıyla belirlenir. Bu, kullanıcı tarafından web sitelerinde anahtar kelimelerle girilen anahtar kelimelere eşleşir. Şirketler arama motoru sonuçları sayfa konumlarını iyileştirmek için zaman harcamak istemezlerse, sonuçlar sayfasının en üstünde görünmek için ödeme yapabilirler (öncelikle Google – arama devi). Google’ın arama sayfalarına eriştiğinizde çok sayıda ücretli bağlantı bulacaksınız.

Ücretli bağlantılar sayfada sağ sütunda veya listenin en üstünde küçük & # 39; Ad & # 39; simgesi. Bu, müşterinin böyle bir bağlantıyı nasıl algıladığını etkileyebilir. Bazıları ücretli bağlantılara güvenmemekte ve bu yüzden onları görmezden gelerek organik olarak (bağlantılar için ödenmemiş) sayfaya ilerlemektedirler. Arama motorlarındaki ücretli reklamcılık kısa vadeli bir çözüm (veya satış veya marka bilinirliği artırma gibi yüksek etkili bir kampanyanın bir parçası olarak) kabul edilebilir, ancak uzun vadede bir organik skorun iyileştirilmesine odaklanmak marka için daha değerlidir.

Arama motoru reklamcılığı sınırlı sayıda anahtar kelime için çalışır, web içeriğimizi optimize ederken sayfamıza sonuçları yüksek gösterecek anahtar kelime aralığını artırabilir. Arama motorları & # 39; örümcek & # 39; Mevcut tüm web sitelerini ziyaret edin ve bunlar hakkında çeşitli veriler toplayın. Web sitenizin kodunu, görebileceğiniz güzel arayüz yerine görüyorlar. Bir web sitesinden geçtiklerinde, anahtar kelimeler arıyorlar ve web sitenizi diğerleri arasında sınıflandırmaya çalışıyorlar. & # 39; örümcek & # 39; emin olmak için Bir sayfayı ziyaret eder ve bu konudaki güncel bilgileri saklar, içerik düzenli olarak güncellenir.

Çok fazla ipucu ve püf noktası var. Mevcut kaynaklar, pazarlamacılara SEO'nun nasıl geliştirileceğine dair tavsiyelerde bulunur. Bu arama motoru algoritmaları iyi korunan sırları olduğu gibi, bu bir tahmin oyunudur. Gerçek algoritmaya sahip olmamakla birlikte, başarılı SEO için önemli olduğu bilinen birçok alan hala vardır. Optimizasyonun ilk kuralı, iyi kalitede içerik oluşturmaktır, böylece arama motoru örümceği uzun vadede onu görmezden gelemez. Bunun dışında, web sitesinin genel görünümü de Google standartlarını karşılamak için optimize edilmelidir.