SEO

Arama Motoru Optimizasyonu ile Çevrimiçi Varlık Nasıl Kazanılır?

Dolayısıyla, web sitenizin arama motorlarının sayfalarının üstünde olmasını istiyorsunuz. İhtiyacınız olan şey Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO . Web sitesi trafik binası için çok önemlidir. Bu, web sitenizin web sitenizin arama motoru sayfalarında görünür hale getirilmesine yardımcı olacak çok sayıda hedeflenmiş ziyaretçiye sahip olması gerektiği anlamına gelir. Çevrimiçi bir pazarlamacı olarak, web sitenizin arama sıralamasını artırmasını istersiniz. Ücretsiz trafiğin çoğunluğu, arama motoru sıralamalarının ilk sayfasına gider, bu yüzden olmanız gereken yer burası.

Web sitenizin içeride olması gereken birincil arama motoru Google'da. Yahoo ve Bing ayrıca ünlü arama motorlarıyken, Google tüm arama pazarının% 60'ını yakalar. Bu, Google'ın bilgi aramak için gelen en fazla ziyaretçi sayısına sahip olduğu anlamına gelir. Artık amacınız dikkatini çekmek için Google'ın kriterlerine sunmaktır.

Temel olarak, web sitenizin kaliteli, benzersiz ve yeni bir içeriğe sahip olması gerekir. Tanıtımını yaptığınız ürün veya hizmetle alakalı olmalıdır. Trafik için kolay navigasyon ve aşırı kullanıcı dostu olması da SEO için çok önemlidir.

Başka bir SEO stratejisi anahtar kelime zenginleştirilmiş bir web sayfasıdır. Ziyaretçilerin ve potansiyel müşterilerin sitenize ulaşmasına yardımcı olmak için içeriğinize anahtar kelimeler serpilmelidir. Örneğin, bir ziyaretçi Xbox 360'ın en son modelini arıyor. Normalde, Google'ın arama kutusuna Xbox 360 anahtar kelimesini yazarak sonuçları getirir. İçeriğinizin makalenizin birinci paragrafında belirtilen Xbox 360 anahtar kelimesine, makalenin gövdesine ve son paragrafa sahip olması gerekir. Ayrıca, anahtar kelime, makalenizin başlığında görünmelidir.

Web sayfanız için doğru türde anahtar kelimeler veya kelime öbeklerine sahip olmak için araştırma yapılmalıdır. Sayfa için herhangi bir anahtar kelime koymazsınız; Web sayfanızın içeriğiyle eşleşen anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini seçmelisiniz. Ürün ve hizmetlerinizle alakalı doğru anahtar kelimeleri uygulayın.

Ayrıca meta etiketleri de kullanabilirsiniz. Meta etiketler sitenizi optimize etmede büyük rol oynar. Anahtar kelimeler gibi, her tür etiketi kullanmazsınız, aksi takdirde siteniz arama motorları tarafından spam olarak değerlendirilir. Bu, içeriği kontrol etmek için sitenize doğru ilerleyen arama motoru robotları tarafından doğrulanacaktır. Ayrıca, anahtar kelime bakımından zengin olan başlık etiketleriyle de alakalı olurlar. Meta etiketler, bir meta başlığın, meta açıklamasının ve meta anahtar kelimelerin birleşiminden oluşur. Meta başlık ilk etikettir. Bu başlık etiketine anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz. Meta Description Tag, sitenizin konusunu açıklayan bir tür Meta etiketidir. Meta anahtar kelimeler, tüm anahtar kelimelerinizin bu şekilde kullanılmasını sağlar. Bunlar en düşük öncelikli etiketlerdir, ancak yine de onları ekliyoruz.

Web yöneticilerinin web sitelerini optimize ederek ömürlerini geçirdikleri günler geride kaldı. Ziyaretçilerinizin web sitenize gelmesi için bir ünlü gibi popüler olmak zorunda değilsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, interneti etkili bir şekilde tanıtmak için doğru SEO taktiğidir.

Sitenizi optimize etmek için zamanınız veya bilginiz yoksa, o zaman bir SEO uzmanına ihtiyacınız vardır. Kendin için yap. Bunu yaparsanız temettü ödeyecek.