SEO

Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları

Arama motoru optimizasyonu (SEO), siteye daha fazla trafik çekmek için web yöneticileri tarafından kullanılan bir tekniktir.

Arama motoru optimizasyonu, dikkatli bir anahtar kelime analizi gerektirir ve bu anahtar kelimeleri web sitesinde uygun yerlere yerleştirir. Profesyonel bir SEO'yum ve bu yazıda, iyi arama motoru sıralamalarını güvence altına alabilmek için takip etmeniz gereken birkaç önemli SEO ipucunu vurgulayacağız.

(1) Sayfa tasarımı: 'çerçeve tabanlı' tasarımı yapmayın. Web sitesi.

(2) Hedefli anahtar kelime araştırma ve seçimi: Overture aracına gidin ve doğru anahtar kelimeleri seçin. Tek kelimeleri kullanmak yerine, anahtar kelime öbekleri kullanmayı deneyin. Niş pazara odaklanın. Örneğin, 'antikalar' satarsanız 'antikalar' yerine anahtar kelimeniz olarak, & # 39; İtalyan antikaları & # 39; gibi bir şey kullanın. 'Pirinç antikalar' & # 39; vb.

(3) Yoğunluk ve yerleşimler: Genellikle anahtar kelimelerin sayfanın alt kısmından daha üstte olması gerektiği kabul edilir. Anahtar kelime yoğunluğu aracını çevrimiçi olarak kullanarak anahtar kelime yoğunluğunu kontrol edebilirsiniz.

(4) Web günlüğü analizi: Çok önemli bir parametredir. Web günlüklerinizi dikkatli bir şekilde analiz edin, hangi sayfaların en çok okunduğunu, sitenizdeki hangi sayfaların maksimum çıkışa sahip olduğunu, ziyaretçilerin sitenizde ne kadar zaman gönderdiklerini vb. Bildiğinizden emin olun. Bu, web sitenizin her sayfasının önemini anlamanıza yardımcı olacaktır. Buna karşılık, size hangi sayfaların geliştirilmesi gerektiğine ilişkin bir fikir verecektir.

(5) Meta etiketler-h1 ila h7, başlık, açıklama vb: Eğer html'de iyi değilseniz, çok fazla endişelenmeyin. Birçok otomatik Meta etiketi yaratıcısı aracı vardır. Bunlardan birini kullanın ve web sayfalarınıza ekleyin.

(6) Görüntü Optimizasyonu: "alt" etiketlerini şimdiye kadar duydunuz mu? Alt etiketi, web sitesinde kullanılan her resim için başlık ve açıklama atamak için kullanılır. Alt etiketi şöyle görünür: alt = "web sayfasının anahtar kelimeleri" title = "sitenizin başlığı"

(7) Dizin gönderimleri: Etki alanını rezerve eder etmez, sitenizi birçok çevrimiçi dizine gönderin ve Mümkün olduğunca.

(8) Viral Pazarlama: Son başarılarınız hakkında arkadaşlarınıza, ailenize ve akrabalarınıza söylemeyi unutma!

(9) Bağlantı popülerliği: Bağlantı popülerliği, sitenizin İnternet'te ne kadar meşhur olduğunun bir ölçüsüdür. Gelen bağlantıları sitenize referans olarak düşünün. Gelen bağlantı sayısı arttıkça, web sitenizin sayfa sırası da o kadar yüksek olur. Yüksek PR sitelerinden bağlantılar oluşturmayı deneyin. Ya bağlantıları değiştirebilir ya da yalnızca bir yol inşa edebilirsiniz. Her iki şekilde de yardımcı olur.