SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Çalışıyor Anlamak

İnternet veya web pazarlama stratejileri, web sitesi trafiği, popülerlik ve arama sonuçları sıralamasında çok önemlidir. Arama motoru optimizasyonu böyle bir stratejidir. Her web sitesi sahibi, Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarında her seferinde belirli bir cümle veya anahtar kelime yazıldığında her zaman en üst sıradaki web sitelerinde olmaya özendirir. Site sahipleri, en iyi sayfa sıralamasını sağlamak için SEO uzmanları istihdam eder. Bunu yapmak için, Meta etiketler, başlık etiketleri, alan, linkler, URL başlığı ve içerik dahil olmak üzere başarıya ulaşmak için dengelenmesi gereken ve planlanması gereken faktörler göz önünde bulundurulması gereken birden fazla faktör vardır. İçerik, bir web sitesinin trafik yaratan temel ve en hayati parçasıdır. İçeriği ziyaretçilerin siteyi sık sık ziyaret etmelerini teşvik etmek için içerik iyi yazılmalıdır.

Ancak, SEO başarısının kısayolu yoktur. Bu nedenle yukarıda bahsedilen faktörlerin dengeye sahip olması gerekir. SEO kafa karıştırıcı ve anlamak zor olabilir, bu yüzden web sitelerinizin sıralamanın üstünde olmasını istiyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir SEO profesyonelini işe almayı düşünün. Her web sitesi, ihtiyaç duyduğunuz trafiği aldığınızdan ve ziyaretçilerin siteye giriş yapmasını sağlayan sitenin popülerliğinden emin olmak için profesyonelin rolü olan farklı kitlelere yanıt verir.

Bir birey belirli bir konu için arama yaptığında, genellikle "SEO Temelleri" gibi belirli kelime öbekleri yazarlar. Şimdi, seçtiğiniz arama motoru bu cümleleri işleyecek ve arama motoru sonuçları sayfası olarak adlandırılan bir sayfada özetlenen bir liste ile gelip yazdığınız kelime öbeğine göre listelenen web siteleri arasından seçim yapabilirsiniz. Arama motorunun arama sonuçları, içeriğe, Meta etiketlerine, başlık etiketlerine ve başlığa dayanır. Anahtar kelimeleri girdiğinizde, Google veya yahoo ilgili web sitelerini görüntüler.

Makale yazımı, web sitesinde yer alan stratejinin bir parçasıdır – web sitesinin en önemli parçası ve SEO stratejisi. Makaleler başlık olarak ve tüm makalede yaklaşık% 5 anahtar kelime yoğunluğu gibi görünen anahtar kelimeler içerir. % 5, anahtar kelimelerin izin verilen bir yoğunluğudur, böylece arama motorları için kabul edilemez olan anahtar kelime doldurmayı önler. Çoğu web sitesi sahibi, arama motorunu, istedikleri kadar çok anahtar kelime kullanarak kandırabileceğini düşünür, ancak bu işe yaramaz çünkü kullanıcılar kaliteli, iyi yazılmış makaleleri okumanızı ve dolayısıyla web sitelerinizde daha fazla trafik almayı amaçlar. En çok istediğiniz sayfa sıralaması.

Makale yazımı için bazı ipuçları:

  • Anahtar kelime doldurma, yalnızca arama motorunu gereksiz kılar ve spam olarak işaretlenebilir. Anahtar kelimeler, makale başına düşen kelime sayısına bağlı olarak birkaç kez tekrarlanmalıdır.
  • Makaleler, gerektiğinde bilgi, ayrıntı ve bazı ipuçları içermelidir. Makale intihalden uzak olmalı ve iyi yazılmış olmalıdır.
  • Anahtar kelimeyi başlık olarak kullanmalısınız. Bu gerçekten arama motorlarının web sayfanızı bulmasına yardımcı olur.
  • Makalede bazı popüler web sitelerinden bahsedin.
  • Daha fazla kişiyi sitenizi ziyaret etmeye teşvik etmek için içeriğinizi birçok sosyal web sitesine bağlayın.

Web sitelerinizde denge olmasını unutmayın. Web sitenizin kara listeye girmesini istemiyor musunuz? Makaleyi anahtar kelimelerle doldurmayın ve basit, yalındır ve bilgilendirici hale getirin. Web sitenizin tam potansiyelini elde etmenize yardımcı olmak için web uzmanlarına danışın.