SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Neden Önemli?

Web sayfası içeriğinin optimizasyonu, Web sayfası sıralamanızı etkileyecek ve belirleyecek en önemli faktördür. Web sayfalarınızda, web sitenizin arama motoru sıralamasında sıralamasını yükseltecek ilgili içeriğe sahip olmanız son derece önemlidir. Web sitenizdeki içerik, sitenizi bulduğunuzda web sitenizi ziyaret edenlerin ne okuduğunu ve web sayfalarını okuyup göz atmaya başladıklarını, ya da bir sayfaya doğrudan veya bir arama motoru aracılığıyla göz attığını gösterir. Arama motorlarındaki sıralamanızı en üst düzeye çıkarabilmeniz için Web sitenizi tüm doğru anahtar kelimelerle optimize etmeniz gerekir. İnternet üzerindeki belirli ürün ve hizmetleri ararken kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullandıklarını öğrenmek için yazılım araçlarını kullanabilirsiniz.

Sadece web sitenize gelen ziyaretçiler bu sayfalardaki içeriği okuyorlar, aynı zamanda arama motoru örümcekleri ve Web tarayıcıları da aynı içeriği okuyor ve web sitenizi rakipleriniz arasında dizine eklemek için kullanıyorlar. Bu nedenle, arama motorlarının sizi bulabilmesi ve insanların satın almak istediği benzer ürünler için listenin en üst sıralarına yakın bir yerde yer alması için doğru içeriğe sahip olmanız önemlidir. Arama motorları sitenizi kategorize etmek ve sıralamak için anahtar kelimeler ve anahtar kelimeler arıyor; Bu nedenle, anahtar kelimeleriniz kadar çok sayıda anahtar kelime üzerinde odaklanmanız önemlidir.

Bir web sayfasındaki metin içeriğinin yerleştirilmesi, geçici arama motoru sıralamalarınızda önemli bir fark yaratabilir. Bazı arama motorları yalnızca her sayfada sınırlı sayıda metin karakterini analiz eder ve uzunluğundan bağımsız olarak sayfanın geri kalanını okumaz; Bu nedenle, sayfanıza yüklediğiniz anahtar kelimeler ve ifadeler, arama motorları tarafından hiç okunamayabilir. Bazı arama motorları, Web sayfalarının tüm içeriğini dizine ekler; Ancak, genellikle, Web sayfasının üst kısmına daha yakın görünen içeriğe daha fazla değer veya "ağırlık" verir.

Arama motorlarından en iyi sonuçları almak istiyorsanız, Web sitenizi optimize etmek için takip etmeniz gereken bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

o Her sayfada en az 200 kelimelik bir içerik bulunduğundan emin olun. Hatta 200 kelimeye yakın bir yere koymanın zor olabileceği bazı Web sayfalarınız olsa da, arama motorları daha fazla içeriğe sahip sayfalara daha iyi sonuçlar vereceğinden, mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışmalısınız.

o Web sayfalarınızda bulunan metin içeriğinin, araştırdığınız ve bildiğiniz önemli kelime ve anahtar kelime öbeklerini içerdiğinden emin olun. Rekabet eden sıralamalar elde edersiniz ve müşterilerin arama yapmak için kullanabileceği en yaygın kelime öbekleridir. Ürünleriniz veya hizmetleriniz için.

o Anahtar kelimeleri ve anahtar sözcükleri ekledikten sonra ne kadar içeriğe sahip olursanız olun, sahip olduğunuz içeriğin hala anlaşılabilir ve sade bir dilde okunabilir olduğundan emin olun. Yaygın bir hata, bir web sitesini çok fazla anahtar kelime ve anahtar kelime öbeğiyle doldurmaktır. Bu sayfa, web sitesi ziyaretçilerine artık anlaşılabilir veya okunabilir değildir – potansiyel müşterileri hızlı bir şekilde kaybetmek için emin bir bahis.

o Web sitenizin içeriğinde kullandığınız anahtar sözcükler ve anahtar sözcükler, meta etiketleri, ALT etiketleri, başlık etiketleri ve başlık etiketleri gibi Web sitenizin etiketlerine de eklenmelidir.

o İlk başta doğrudan alakalı görünseler bile, Web sitenize ekstra sayfalar ekleyin. Sahip olduğunuz daha fazla Web sayfası, daha fazla sayfa arama motorunun sizi bulup bağlantı kurabilmesi için daha fazla olması gerekir. Ekstra sayfalar, ipuçları, öğreticiler, ürün bilgileri, kaynak bilgileri ve sattığınız ürün veya hizmetle alakalı diğer bilgileri veya verileri içerebilir.

Web içeriğinizi ve Web sayfalarınızı optimize etmek, Web sitenizin başarısını sağlamak için kullanabileceğiniz en önemli ipuçlarından biridir. Web sitenizi kendiniz optimize edemiyorsanız, Web sitenizde sahip olduğunuz Web içeriğinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için bir uzman görevlendirmelisiniz.