SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir? SEO'nun Temelleri

Son zamanlarda benim uzun zamandır iş arkadaşım sordu, "Neden dünyada SEO yapıyorsun? Sen bir yazarsın." İlk başta güldüm ama bunu düşündükten sonra, إعلان işindeki (ve diğer işletmelerdeki) bazı kişilerin hala arama motoru optimizasyonunun ne anlama geldiğini anlamadığını fark ettim.

SEO, çoğunlukla yazıyor.

Bu, Google’ın ve diğer arama motorlarının, sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu belirlemek için web sitenizdeki metinler boyunca sürekli olarak elendikleri için. SERP (arama motoru sonuç sayfası) sıranızı belirlemenin ana yoludur. Ve web sitenizin organik arama sonuçlarında olduğu gibi – organik, yani arama motoru doğal olarak sizi bulur, sitenize trafik çekmeksizin web reklamcılığı veya ağızdan ağıza, vb. Yol açmaz.

Harika organik arama Tüketicilerin dikkati her geçen gün daha kısa ve kısaldıkça, sonuçlar bir iş için hayati önem taşır. Tüketici, bir ürünü veya şirketi internette bulma arayışında iki sayfayı arama konusunda nadiren çalışacaktır.

Peki, arama motoru optimizasyonu nasıl başlar? Tamamen kapsamlı bir araştırma. Bu anahtar. Anahtar kelimeler ve anahtar sözcükler, tam olarak. Bir web sitesinde kullanmak için en uygun kelimeleri belirlemek için biraz deneysel bir pürüzsüz olmanız gerekir. Google ve diğer siteler, aslında insanların aradığı kelimeleri öğrenmenize yardımcı olacak anahtar kelime araçları sunar. Paraya çevirebileceğiniz ilginç ve muhtemelen ilginç kelimeler kullanmamalısınız. İnsanların aradığı terimleri ve kelime öbeklerini kullanmak istersiniz. Ardından, bu kelimeleri web sitenizin sayfalarına kodlayın, böylece arama motorları bunları bulabilir. Elbette süreci basitleştiriyorum çünkü özellikle anahtar kelimeleri seçerken SEO'ya giden çok fazla strateji var.

Şimdi yazı bölümüne geri dönün. Google'ın (ve diğer arama motorlarının) en çok değer verdiği şey başlığınızdır. Bu, sayfanızın en üstündeki (muhtemelen görünmez olan) metindir, metne eklenmiş ve aynı zamanda bir arama motoru sonuçları sayfasında mavi olarak görünür. Bu nedenle, ana anahtar kelimelerinizi bu başlığa dahil etmek ve ilk önce şirketinizin isminden önce yerleştirmek isteyeceksiniz. Şirket isminiz olmadan Coke veya McDonald's. Ya da başka bir tanınmış marka.

Öncelikle, "meta etiketi", bu mavi başlığın altındaki siyah metni sitenize daha çok arayanlara bildiriyor. Orada da en önemli anahtar kelimelerinize öncelik verin. Ardından, arama motorları web sitenizin HTML metnini aynı anahtar kelimeler için tarar. H1 (ana başlığınız) olarak h1, h3, h4 (altbaşlıklar), sonra html kopyanızın geri kalanı olarak kodlanmış olana en çok değer verirler. Not: Sitenizdeki metin HTML yazı tipinde olmalı veya tanınmayacaktır.

Arama motorları da sık sık güncellenen sayfalara iyi sıralamalar verir, bu yüzden bloglar ve haberler iyi yapabilir ve sitenize geri bağlantı veren makaleler gibi geri bağlantılar için. Hepsi yazıyor. Evet yazıyor.

Kendi ana sayfasının başlığında "Ev" i kullanan, reklam ajanslarını, özellikle de reklam ajansları olarak tanıtan ve kendilerini interaktif uzmanlar olarak tanıtan ajansları gördüğümde beni şaşırtıyor. Elbette, müvekkilleri için muhteşem bir site tasarlayabilirler, ama herkes bulabilir mi?