SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Oluşturma ile İlgili İpuçları (SEO) Dostu Web Sayfaları

Kimsenin görmediği bir web sitesine sahip olmak için ne anlamı var? İnternet'teki çoğu web sitesinin en büyük ücretsiz web trafiği kaynağı Google, Yahoo! ve MSN etcetera. Bu nedenle, bir arama motoru dostu veya arama motoru optimizasyonu içeren bir site tasarlıyorsanız, arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanız ve kendiniz için daha değerli ücretsiz ziyaretçiler yakalamanız muhtemeldir.

Büyük 3 arama motorları, örneğin Google, Yahoo! ve MSN, organik arama sonuçları sayfalarında listeleyebilecekleri web sitelerini taramak ve dizine eklemek için web tarayıcıları veya örümcekler olarak bilinen internet robotlarını kullanıyor. Çoğu örümcek bir sayfaya olan bağlantıları takip eder, ardından sayfanın metin içeriğini okur ve kendi veritabanında bir kayıt yapar. Bu, arama motorlarının listeyi istedikleri zaman insanlar tarafından arama yapmasını sağlar.

Arama motorlarının sitenizi indeksleyebilmeleri, tarayabilmeleri ve dizine eklemeleri mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak için web sitenizde çerçeve kullanımı önlenmelidir. Çerçeveler genellikle arama motoru robotlarını karıştırır ve birçok örümcek, çerçevelerin kullanımıyla oluşturulan sayfaları endekslemekte zorlanır. Arama motoru yeterince uygun değilse, sitenizi daha fazla taramadan bile bırakabilirler. Ek olarak, kareler kullanıcıların uzun ve karmaşık komut dosyaları kullanmadan web sitenizdeki belirli bir sayfayı yer işareti eklemesini zorlaştırabilir.

Flash filmlerde veya resimlerde değerli metin içeriği koymayın … hatırlayın arama motoru robotları sadece web sitenizin kaynak kodundaki metni okuyabilir. Bu nedenle, okunabilir metin biçiminden ziyade flash filmlerde ve / veya resimlerde çok önemli metinler sunulduğunda, web sitenizin arama motoru sıralamasında önemli ölçüde etkilenmiş olabilir.

Her sayfada meta etiketlerin doğru kullanımı, özellikle başlıkların ve açıklamaların doğru kullanımı esastır. Bu, arama motoru robotlarının, web sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu ve endekslenip dizilmeyeceğini anlamasına olanak tanır. Meta etiketlerin doğru kullanımı, arama motoru robotunun işini kolaylaştırmaya yardımcı olur. Böylece, sitenizi daha sık taramayı teşvik edebilirler.

Sayfanızı şekillendirmek için tablolar ve yazı tipi etiketleri gibi eski stil HTML yöntemlerini kullanmayı bırakın. Bunun yerine div etiketlerini ve CSS veya Basamaklı Stil Sayfalarını kullanın. Çünkü div etiketleri ve CSS daha arama motoru dostu bir yöntemdir ve ayrıca daha verimlidir. Div etiketleri ve CSS kullanımı ile eski stil HTML etiketlerini ortadan kaldırabilirsiniz ve sayfalarınızın yüklenmesi daha hafif ve daha hızlı olacaktır.

Her zaman bulunduğunuz metni, sayfanızın gövde metninde, beden metninizin başına veya başına en yakın anahtar kelimelerinizle yerleştirdiğinizden emin olun. Örneğin, birincil anahtar kelimeniz yeşil widget'larsa, anahtar metnini yeşil pencere öğelerini gövde metninizin ilk tümcesine yerleştirir ve bu ifadeyi sayfa boyunca birkaç kez daha kalın veya güçlü metinde de tekrarlayın. Ana kelimelerinizi beden metninize ve ayrıca başlıklarınıza ve meta etiketlerinize koymazsanız, sitenizin arama sonuçlarında bulunmasını çok daha zorlaştıracağınızı unutmayın.