SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Teknikleri

Bu yazıda, eğer iyi uygulanmışlarsa, kesinlikle organik aramalarla sitenize çok sayıda ziyaretçi getirecek olan çok önemli bir arama motoru optimizasyon teknikleri veya SEO taktikleri işaret ediyor olacağım. Trafik arayışınızda başarılı olmak istiyorsanız, adlandırılmış adımın her biri doğru şekilde yapılmalıdır.

Sayfa üstü SEO Teknikleri

Sayfa üstü SEO teknikleri genellikle web sitesinin yapısına bağlıdır. düzgün şekilde uygulandı. Bazı site düzenleri, başkaları için sayfa optimizasyonu için kullanılabilecek bazı teknikleri bir kenara koymanıza neden olabilir. Ancak, burada ele alacağım temel ipuçları, neredeyse her zaman kullanılabilecek olanlardır. Şimdi de diyelim ki …

Niche Keywords Research

Arama Motoru Optimizasyonu'nun en önemli yönlerinden ve temellerinden biri ' Anahtar Kelime Araştırması '. Bu, doğru hedefe (anahtar kelimeler) odaklanmak için yapılması gereken ilk adımdır. İlgiliyeceğimiz birçok anahtar kelime, çoğu zaman rekabetçi olanlardan oluştuğundan, rekabet edebilen erişilebilir anahtar kelimeleri veya anahtar kelimeleri seçmek ve hedeflemek daha iyidir. Ayrıca, uzun kuyruk anahtar kelime öbekleri kullanarak SEO başarısı elde etmek için en iyi yoldur.

Site İçerik Optimizasyonu Teknikleri

Arama Motoru Optimizasyonu teknikleri sadece anahtar kelimeler hakkında değil, aynı zamanda web sitesinde yapılan her şey ile ilgilidir. Halihazırda iyi ve temiz kodlu bir web siteniz varsa, her sayfada bulunan içeriğiniz veya makaleniz, arama motorlarında iyi sıralanması için seçilen anahtar kelime öbeği başına benzersiz ve optimize edilmiş olmalıdır. Sayfa başına yalnızca bir anahtar kelime öbeği hedeflemesi önerilir. Seçilen anahtar kelime öbeğinin sayfa boyunca bir ila üç kez görünmesi de önemlidir (en az bir kez başlık olarak (h1, h2 vb.). arama motorları tarafından cezalandırılmak istemiyorsanız, sayfanızın tamamında anahtar kelimeler bulundurmanıza gerek yoktur.

Meta Başlık, Anahtar Kelimeler ve Açıklama

Meta anahtar kelimelerinizden sonra araştırmalar yaparken, sayfa meta başlığında, meta anahtar kelimelerde ve meta açıklamalarınızda anahtar kelime öbeğini eklemek çok önemlidir, böylece üçü birbiriyle ilişkilendirilir. Ayrıca, ana sayfanızın başlığı (başlık), hedeflenen anahtar kelimenizi ve diğer başlıkları, diğer alakalı anahtar kelimeleri de içermelidir. İlgili bir yetki sayfasına harici bir bağlantı eklemek de yararlı olacaktır. Genel bir kural olarak, anahtar kelimelerinizi sayfa URL'sinde bulundurmayı unutmayın.

Sayfa dışı SEO taktikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

sayfa dışı arama motoru optimizasyonu teknikleri olmalıdır. çaba?

Cevabım evet ve hayır! Aslında, hepsi anahtar kelime araştırmanızın ve sayfa SEO'nun nasıl yapıldığına bağlı olacaktır. Sayfa içi teknikleriniz doğru bir şekilde kullanılıyorsa, gerçekten sayfanızdan rahatsız olmamanız gerekir. Bununla birlikte, sayfanıza daha fazla trafik çekmek için sayfanıza önem vermenize yardımcı olmak ve sosyal medyaları biraz kullanmaya yardımcı olmak için otorite web sitelerinden bazı çok alakalı geri bağlantıları oluşturmaya çalışabilirsiniz; ancak sayfanız düzgün bir şekilde yapılırsa bu olacaktır. Rakiplerinizi arama motoru sıralamasında yenecek kadar büyüktür.