SEO

Arama Motoru Optimizasyonu: Temel Bilgiler

Bir web sitesinin estetik açıdan çekici olması gerekiyor. Profesyonelce yapılmayan veya gezinmek zor olan bir sayfayı ziyaret etmek, birçok kişinin organizasyona kötü bir izlenim bırakmasına yol açabilir. Bu nedenle, iyi bir web sitesi tasarımı, 2011 yılında pek çok işletmenin yatırım yapacağı bir şeydir. Ancak, bununla ilgili sorun, çoğu zaman sitenin uygun şekilde optimize edilmemesi ve daha sonra pek çok insan tarafından görülmemesidir.

Beş Temel İlke vardır. Arama Motoru Optimizasyonu Uygun bir şekilde gerçekleştirildiğinde, bir web sitesi daha fazla trafiğe ve daha fazla satışa (veya üyelere, bağışçılara vb.) Yol açan daha iyi bir arama sıralaması kazanabilir. Bir web sitesinde arama motorunda iki değişkenden etkilenen konum: arama motoru optimizasyonunun yoğunluğu ve kalitesi ile rakip web sitelerinin sayısı. Yine de, Arama Motoru Optimizasyonu'nun beş temelini başarmak için kullanılan bazı teknikler.

1. URL'nin Yaşı

Çoğu zaman, bu bir web sitesi sahibinin çok az etkisi olduğu bir faktördür. Bir web sitesi sahibinin yapabileceği en önemli şey, siteyi mümkün olan en kısa sürede almaktır. URL satın alındıktan sonra, "Yapım Aşamasında" sayfası oluşturmak yardımcı olabilir. Bu noktada site endekslenmediğinden, birisinin tam URL'ye yönlendirilmediği sürece sitenize düşmesi neredeyse imkansızdır. Ancak, "Yapım Aşamasında" sayfası, URL'nin yaşına doğru sayılır ve bu nedenle sitenin gelişimi tamamlandıktan sonra sitenin görülmesine yardımcı olur.

2. Yerinde Optimizasyon

Çoğu insan yerinde optimizasyon hakkında düşündüğünde, anahtar kelime zengin metinleri düşünürler. Metinde yer alan en iyi anahtar kelimeleri ve uygun şekilde seçmek, bu temel için sadece bir önemli adımdır. Bir diğer önemli adım, web sitesinin kaynak kodlamasının doğru bir şekilde yazılmasını sağlamaktır. Yükleme sürelerini ve meta etiketleri, alt etiketleri, başlıkları, açıklamaları, anahtar kelimeleri ve başlığın tümü eksiksiz ve anahtar kelime açısından zengin olacak şekilde sitenin düzgün bir şekilde sıkıştırılması gerekir. Son olarak, ilk dikkat edilmesi gereken nokta – sitenin yapısı. Bir web sitesinin teması veya silosu olarak da bilinen bir sitenin yapısı, kullanıcının deneyimini ve arama motoru örümceğinin taramayı belirlediğini belirler. Bir sitenin teması, konu bakımından en genelden en spesifik olana doğru gitmelidir.

3. Linking

İnternet'in yapısından dolayı genellikle World Wide Web olarak adlandırıldığını hatırlamak önemlidir. Bir sitenin gittiği daha fazla bağlantı, örümceklerin (ve ziyaretçilerin) siteye ulaşması için daha fazla yol var. Başka sitelerin bir şirketin web sitesine bağlanmasını sağlayarak, görünürlüğünü ve sıralamasını arttırıyor. Google, sitenin oyları gibi bağlantılara bakar. Ana sayfa dışındaki sayfalara yönlendiren gelen bağlantılar, bu sayfaların Google'da da sıralanmasına yardımcı olur. Birçok endüstri için, en çok kullanılan arama motorlarının ilk sayfasına ulaşmak için sayfa başına yüzlerce bağlantı gerekebilir. Göreve yardımcı olmak, bloglarda yayınlamak ve sosyal ağ sitelerini kullanmak da siteye bağlantılar gönderiyor.

Bir web sitesinin sıralamasında sosyal medyanın kullanımındaki son değişikliklerle, Facebook'un 'Beğendikleri' ve Twitter'ın 'olduğuna inanılıyor. Siteye oy sayılır, aynı şekilde bağlantılar sayılır. Pek çok işletme, arama motoru optimizasyonlarını iyileştirmek için Sosyal Ağ varlıklarını zorluyor.

4. İçerik Değişikliklerinin Oluşumu

CBS.com'un Google’ın web tarayıcısı olan Googlebot’tan günde 20.000’den fazla ziyareti vardır. CBS ve CNN gibi büyük haber sitelerinin içeriği birkaç dakikada bir değiştirmesidir. Bu faktör, Google'ın sayfa sıralamasına göre CBS ve CNN'yi 10/10 olarak derecelendirmeye yardımcı olur. Çoğu işletmenin haber sitelerini takip etme zamanı yoktur, ancak yılda birkaç kez metin ve fotoğrafları değiştirmek sitenin konumunu olumlu yönde etkiler. Google, sitenin bakımı ve güncellenmesiyle yargılanacak ve korunmayan rakip bir sitenin önüne yerleştirilecektir.

Twitter ve Facebook gibi sitelerde veya bir blogda sosyal medyayı kullanmak, sürekli güncellemelere veya 'tweet'lere izin verir. 'kuruluşun adı altında. Bugün bu, içerik güncellemesi olarak da sayılıyor ve arama motorlarında iyi konumlandırma elde edebiliyor.

5. Kullanıcı Tarafından Sağlanan İçerik

Daha fazla ve daha fazla site inceleme ve yorum istemektedir, bunun iki nedeni vardır. Birincisi, etkileşimi artırır ve bu nedenle kullanıcı deneyimini geliştirir. Kullanıcılar bir siteye daha fazla zaman harcıyor ve her dakika ile onları müşteriye dönüştürme şansını artırıyor.

İkinci neden, arama motoru optimizasyonunda kuruldu ve beşinci ve son müdürdür. Kullanıcılar tarafından sağlanan içerik, Google’ı ve diğer üst arama motorlarına, kullanıcıların sitenizi gerçekten kullanmasını söyler. Diğer kullanıcıların ilgisini çekebilme şansını arttırır ve bu nedenle web sitesinin sonuç sayfalarındaki konumunu iyileştirir. Bir blog kullanmak, belki de kullanıcı içeriğini yorum yoluyla elde etmenin en kolay yoludur. İlginç bir gönderi yapılırsa, blogun takipçilerinin yorum yapması muhtemeldir ve Google bunu tanır.

Bu beş Temel Arama Motoru Optimizasyonu ile, bir web sitesinin arama motorları üzerindeki konumu iyileşir. Yapılan işin kalitesine, yoğunluğuna ve sitenin rekabetine bağlı olarak, arama motorlarındaki konumlandırmayı büyük ölçüde etkileyebilir. Doğru şekilde formüle edilirse, daha iyi konumlandırma daha fazla trafik ve daha yüksek dönüşüm oranlarına dönüşür.