SEO

Arama Motoru Optimizasyonu Temelleri – Dahili Bağlama ve Gezinme

Linkler (hem yerinde hem de dışında), arama motoru optimizasyonunun önemli bir öğesidir; aslında belki de en önemli unsurdur. Ancak, daha fazla ve daha fazla site dışı bağlantılar elde etme arayışında (tabii ki ihmal edilmemelidir), birçok site sahibi ve SEO dahili bağlantıyı ihmal ediyor.

Web siteniz için sağlam bir gezinme sistemi oluşturmanın yanı sıra, bir dahili bağlantı stratejiniz olmalıdır. İçeriğin her bir sayfasına gidin ve içeriğe dayalı bağlantıları nereye ekleyebileceğinize bakın. Bu, sitenizin geneline uygun bir özelliktir. SEO ve kullanıcı navigasyonu için. Bu temel görünebilir, ancak birçok kişi iç bağlantıyı unutur – ve muhtemelen daha kolay SEO tekniklerinden biridir.

Elbette, site dışı bağlantılar oluşturmak, arama motorlarında sayfa 1'e ulaşmanın bir numaralı yolu ve web sitenizin sıralamasını iyileştirmek; Ancak, iç bağlantı (derin bağlantı olarak da adlandırılır) çok basit olduğundan, kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Özellikle bir blogunuz veya çok sayıda makalesi olan bir web siteniz varsa, ilgili eski yayınlara ve makalelere bağlantı verebilirsiniz.

İç bağlantı da önemlidir çünkü web sitenizin, arama motorlarının örümceklerinin tüm sayfaları bulmasına yardımcı olarak iyice taramasını sağlayacaktır. Ayrıca, anahtar kelimeleriniz için tek tek sayfaların alaka düzeyini ve sıralamasını artırabilir ve hatta PageRank’lerini artırabilir. Ayrıca, web sitenizdeki tüm sayfaları optimize etmek için genel sıralamalarınızı artırır ve dahili bağlantı, bu konuda yardımcı olan tekniklerden biridir.

Sabit bağlantılarınızı, site dışı ve harici bağlantılar için olduğu gibi iç bağlantılar için de dikkatli bir şekilde seçin. Örneğin, SEO Group yerine, web sitemize bağlanmak için "Chicago SEO şirketi" kullanıyoruz, çünkü insanlar arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması hizmetlerine ihtiyaç duyduklarında arama yapabilirler (ve tabii ki uygunsa) çünkü biz Chicago'da bir SEO şirketiyiz.

Sonunda, iç bağlantı tek başına sizi sayfa # 1'e getirmeyecek, fakat genel SEO ve çevrimiçi pazarlama stratejinizin temel bir unsuru ve kesinlikle göz ardı edilmemelidir.