SEO

Arama Motoru Optimizasyonu ve Affiliate Marketing

Bazı insanlar SEO'nun bağlı pazarlamanın bir parçası olmadığını düşünüyor. Bu oldukça sıradışı.

Bana vurdu. Birçok إعلان ve internet bağlı kuruluş pazarlama ajanslarının arama motoru optimizasyonuna dikkat etmekten kaçınmasının ana nedeni, arama motoru optimizasyonunu tam olarak anlamadıkları ve son derece etkili bir SEO kampanyasını nasıl yürüteceklerini anlamadıklarıdır. Bilgi eksikliğini kabul etmek yerine, iyi anlamak için söylediklerinin internet pazarlama yöntemlerine dikkat etmeyi seviyorlar.

Arama motoru optimizasyonu avantajları

Güncel bir MarketingSherpa araştırması, en üst düzey organik pozisyonların zamanın% 20'sini tıklattığını ve ödenen üst düzey reklam konumlarının zamanın% 10'unu tıkladığını gösteriyor. Bununla birlikte, siteniz üst ücretli bir reklam konumuyla birlikte en üst düzey bir organik konum içeriyorsa, siteye giden geri bağlantılar zamanın% 60'ına tıklanır. Bu benzersiz bir durum: 10 + 20 = 60.

Bağlı pazarlamacılar & # 39; yetersiz arama motoru optimizasyonu anlayışı büyük bir hatadır. İyi yapılandırılmış, kullanıcı dostu bir iştirakçi web sitesine sahip olmak, reklam maliyetlerini düşürülebilir.

Ortak Girişimciler: İnternet Arama Motoru Arkadaşı veya Düşkünleri

Daha çok bağlı girişimciler veya pazarlamacılar gerçekten Google gibi arama motorları için bir suçtur. Ben internet bağlı kuruluş pazarlama önemsiz e-posta hakkında düşündükten sonra, ben tüm Amazon ortakları hakkında düşünün & # 39; giriş sayfaları. Bireyler oldukça çirkin internet siteleri olabilir.

Ancak, gördüğüm en iyi internet siteleri bağlı internet siteleri. Örneğin, bir müşteri doğrudan müşterilere satmaz. Organizasyon Sitesi, organizasyon hakkında bilgi sunar ve ürünlerine bir giriş sunar, ancak müşteriler web sitesinde bir şey satın alamazlar. Satın almak için bir ortak girişim partisine gitmeleri gerekiyor. Böyle durumlarda, bir girişim partnerine katılma olasılığı muhtemelen bu tüketici için daha iyidir. Bağlı kuruluş genellikle tüketiciye yakın bir konumdadır, bu da tüketicinin ürünü kişiselleştirmesini ve hızlı bir şekilde gönderilmesini kolaylaştırır.

Müşterinin arama motoru optimizasyon planındaki görevi, arama motorlarına, bunlardan yararlanmadan tamamen benzersiz içerik sağlama. Dahası, hemen hemen tüm müşteriler, şirket sitesini ve bağlı kuruluş ağını sıkıntıya sokmak için aşırı bir bağlı kuruluş istemezler. Herkes faydalanmalıdır: müşteriler, kuruluşun sitesi, bağlı pazarlamacılar.

Affiliate SEO ve arama motoru pazarlama planları

Affiliate yönetimi gerçekten etkili SEO / arama motoru pazarlama planının önemli bir bileşenidir. Bir çok şirket, daha sonra şirketin sıkıntısına doğru, daha sonradan bağlı bir kuruluş haline gelir.

Bir sivil toplum kuruluşunun arama motorlarında donmamış hale gelmesine yardımcı oluyorum. Ne yazık ki, sitelerin donmalarına yardım etmek gerçekten normal, her gün SEO uzmanlarının işinin bir parçası. Şirketin kendisi Google'ı spam etmedi. Sitenin kullanımı oldukça kolaydır ve ayrıca organizasyon gerçekten iyi kurulmuş bir markadır. Web sitesinin Google'ın endeksine girmemesi için teknik bir neden bulamazsınız. Ancak bir Google cezasının nedenlerini araştırdıktan sonra, sorunu keşfettik: satış ortağı pazarlamacılar vahşi gitti.

İnternet satış ortaklığı pazarlama arama motoru optimizasyonu planının bir parçası olarak, şirketler ayrıca şirkete yönelik olarak tamamen benzersiz içerik sunmanın önemini açıklamalıdır. içeriği. Örneğin, etkili bilgi mimarisi kesinlikle motor optimizasyonunun çok önemli bir unsurudur. Bağlı kuruluş pazarlamacıları, kurumsal sitenin onu düzenleme biçiminden üstün olan bilgileri gruplandırabilir ve sınıflandırabilir mi? Bazı ürünler bölgesel pazarlarda diğerlerinden daha iyi satıyor. Büyük olasılıkla bağlı kuruluş bölgesi, bölgeleri nedeniyle en iyi perakendeciler üzerinde yoğunlaşabilir.

Bölgesel bağlı kuruluşları gördüm. çapraz bağlama (dahili, sayfadan sayfaya bağlanma) bölgeye göre değişir. Ayrı bir çapraz bağlama yapısı göstererek, bağlı pazarlamacılar, ticari arama motorlarına, müşteriler için% 100 kullanıcı dostu bir bilgi kokusuna sahip benzersiz bilgiler sağlar.

Ayrıca, bir SSS, müşteri desteği veya yardım bölümü, her bir ortaklık sitesi için benzersiz olabilir. Birçok bağlı pazarlamacı doğrudan müşterileri ile çalışır. Bireylerin sıklıkla sordukları sorular nelerdir? Bir SSS, müşteri desteği veya yardım bölümünde elde edilebilecek çözümlerin yanı sıra bu soruları da almak, Google gibi müşteriler ve arama motorları için tamamen benzersiz içerik sağlar.

Son olarak, iştirakçi internet siteleri ve şirketleri ile gördüğüm en büyük hatalardan biri, bağlı pazarlamacıları bir basılı katalogun tam metnini kullanmaya zorluyor. Yazılı metin yazarlığı, bir yazdırma ortamının içinde iyi çalışır; Her zaman bir internet sitesiyle çalışmaz. Bağlı kuruluş pazarlamacıları müşterilerini çok iyi tanıdıklarından, şirket marka mesajında ​​sapmadan ürün açıklamalarını değiştirme becerisine sahip oldular.

Son sonuç? Bağlı siteler, yinelenen içerik nedeniyle arama motoru sonuçlarından zorlanmaz ve müşteriler, hızlı ve basit bir şekilde bulmaya çalıştıklarını bulur.

Sonuç olarak, internet pazarlamacılığının önemsiz e-postasının bu ticari Web arama motorları için büyük bir sorun olmasına rağmen, internet arama motoru temsilcilerinin, özellikle (ücretli ve organik) bağlı kuruluş içerik arama sonuçlarını dahil etmek istediklerini söyleyebilirim. İçerik ve içerik organizasyonu benzersiz ise. Müşteriler, bireysel ihtiyaçları için özelleştirilmiş içerikleri takdir ediyor.

SEO ve bağlı kuruluş pazarlama hakkında daha fazla bilgi için bizi okuyun.