SEO

Arama Motoru Pazarlaması – SEO, SEM ve Sosyal Medya'nın Mükemmel Bir Karışımı

Arama motoru pazarlamacılığı (SEM), hedef kitlenize ulaşmak ve dönüşümleri artırmak için en güvenilir stratejiye dönüştü. Şirketinizin bulunduğunuz alanda maruz kalmasını artırır; Web sitenizi ziyaret etmek için pazarınızı zorlar; Ürününüzü sorunlarına çözüm olarak konumlandırır. Sonuç olarak, satışlarınız artar. Geliriniz ve karınız şişir. YG'niz yükselir. Ve işiniz bu süreçte daha güçlü bir markalaşma ve müşteri sadakatine sahiptir.

Rakiplerinizin birçoğu pazarınızın daha büyük bir kısmını ele geçirmek için zaten SEM kullanıyor. Bölgenizi korumak ve genişletmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Bu makale, arama motoru pazarlamacılığının neden çevrimiçi pazarlama stratejinizin kritik bir parçası olması gerektiğini açıklayacaktır. Bir SEM uzmanını işe almanın değerini, kendi başına bir yol oluşturmayı öğreneceksiniz. Ayrıca SEM PR ve SEM sosyal medya taktiklerinin SEO ve PPC ile nasıl bir araya geldiğini açıklayacağız.

Neden Arama Motoru Pazarlaması Kritik

SEM SEO, tıklama başına ödeme reklamları ve sosyal Medya stratejileri, şirketinize arama motorlarının listelerinde daha yüksek bir görünürlük sağlar. Ancak, satış olmadan görünürlük işe yaramaz. Ve orada SEM'in gerçek değeri yatıyor.

Çevrimiçi pazarlama çabalarınız, yatırımı haklı çıkarmak için dönüşümler üretmelidir. Dönüşümler, ürününüzü satın alma, bülteninize kaydolma veya bağlı kuruluş olmanız için bir olasılık içerebilir. Aylık gelir yaratan bir süreklilik programına abone olmayı içerebilir. Arama motoru pazarlaması, yalnızca şirketinizin kitlenize yaklaşmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda akıllarında zaten bulunan konuşmayı da gerçekleştirir. Dönüşüm oranınızı yükselten eylemi zorlar.

Bir Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Uzmanının İşe Alınması Gerekir mi?

Kapsamlı bir arama motoru pazarlaması konuşlandırması kapsamında kullanılan her taktik öğrenilebilir. Sorun şu ki, bunu yapmak inanılmaz derecede zaman alıcıdır. Arama motorunun organik sıralamalarını yöneten algoritmalar sürekli olarak değişir. Büyük PPC platformları, sonsuz bir karışıklık dizisine katlanıyor. Sosyal medya siteleri hala emekleme aşamasındadır; Onlar olgunlaştıkça, onları da geliştirmek için gereken taktikler de olacak. Arama motoru pazarlamacılığının her alanında uzmanlık geliştirmek çok büyük bir zaman harcıyor.

Bir SEM uzmanı, web sitenizi, seçtiğiniz anahtar kelimelerinizin en üst sıralarına iten bir arama motoru optimizasyonu kampanyası tasarlayacak. Ayrıca, içeriğinizi daha da geliştirecek bir tıklama başına ödeme إعلان kampanyası başlatabilirler. Sosyal medya pazarlama taktikleri, arama motoru pazarlamacılığınızın geri kalanıyla birlikte, kırlangıç ​​kuyruğuna entegre edilebilir. Bu stratejileri kendi başınıza başlatabilseniz de, bunları öğrenmek ve uygulamak için zamanınız var mı?

SEM PR: Halkla İlişkiler ile Arama Motoru Pazarlaması Melding

SEM PR, arama motoru optimizasyonunda kökleri vardır. Yıllar önce, çevrimiçi halkla ilişkiler büyük ölçüde çevrimiçi basın bültenlerinin oluşturulması ve dağıtımı yoluyla yönetildi. Bu bugün hala geçerli. Bu basın bültenleri arama motorlarının organik listelerinde çekiş gücü kazanıyor. Bu, şirketinizin markasını yaratırken, sonuçların ilk sayfasından olumsuz bir reklamı yaymaya yardımcı olur.

Günümüzde, çevrimiçi PR, SEO, PPC ve çevrimiçi itibar yönetimi (ORM) içeren daha geniş bir SEM bağlamına dahil edilmiştir. Örneğin, doğal listelerde çekiş sağlamak için çevrimiçi olarak bir basın bülteni dağıtılabilir. Ardından, kitlenizi web sitenizdeki basın bültenine yönlendirmek için bir TBM kampanyası başlatılabilir. Bağlantılar, sayfa boyunca diğer olumlu kapsama yerleştirilebilir. Daha fazla maruz kalma noktası, daha az negatif olan basın, arama motorlarındaki en üst sıralara ulaşacaktır. Bu, ORM'nin temel bir unsurudur ve uzantı, arama motoru pazarlamasıdır.

SEM Sosyal Medya Optimizasyonu Rekabetçi bir Kenar için

Sosyal medya siteleri, büyük arama motorlarında sıralama yetkisinin tadını çıkarmaya başladı. bir kaç yıl önce. Bu otorite zaman içinde artmış, sosyal medyayı arama motoru pazarlamasında önemli bir cog haline getirmiştir. SEM sosyal medya optimizasyonunun niş pazarlara ulaşması gereken şirketler için kritik hale gelmesinin sebebi de budur.

En iyi sosyal medya sitelerinde yer alan bir SEM SEO ajansı organik listelerde çoklu giriş noktaları geliştirebilir. Bu, kitlenize maruz kalmanızı artırır. Ayrıca, kötü basının, anahtar kelimeleriniz için üst listeye sızmasını önler. Bu avantajlar, şirketiniz için rekabet avantajı sağlamaya yöneliktir.

Profesyonel SEO Pazarlama Danışmanlığı İşinin Değeri

Zaman, herkesin en değerli metalarından biridir. Süre dolduğunda, alınamaz. Rakipleriniz de dahil olmak üzere artan sayıda şirketin profesyonel bir SEO pazarlama danışmanı bulundurmayı tercih etmesinin nedeni budur. Arama motoru pazarlama stratejilerinin karmaşık olduğunu fark ederler. Öğrenme eğrisi diktir. Dahası, SEO, PPC ve SMO taktiklerini uygulamak, iyi olmaktan çok daha fazla zarar verebilir. Uygulamada hassasiyet çok önemlidir.

Eğer SEM'i oluşturan ve bunları dağıtmak için rafine edilmiş bir sisteme sahip olan stratejilerin her birinde ustalık yapmışsanız, bir SEM uzmanına ihtiyacınız olmayabilir. Aksi takdirde, yokuş yukarı bir mücadele ile mücadele ediyor olabilirsiniz. Bugün bir arama motoru pazarlama uzmanıyla iletişim kurmayı düşünün.