SEO

Arama Motoru Pazarlaması ve Optimizasyonu – Temel Bilgiler

Web'de rekabet arttıkça, daha fazla işletme sahibinin arama motoru sıralamalarıyla ilgili soruları vardır ve belirli arama terimleri için daha yüksek, hatta hiç görünmemek için neler yapılabilir? SEM ve SEO'nun devreye girdiği yer burası. Burada bazı temel bilgileri gözden geçiriyoruz.

Peki, SEO ve SEM nedir?

Arama Motoru Pazarlaması, bir arama motorunun arama sonuçlarında bir web sitesinin görünürlüğünü artırmayı amaçlamaktadır. Bu, "doğal" / "organik" sonuçlar dahilinde olabilir veya Sonuçların ücretli bir إعلان alanında. Bir SEM kampanyası, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Tıklama Başına Ödeme (PPC) Kampanyaları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yönü içerebilir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) "doğal" ("organik" veya "algoritmik") arama sonuçlarından bir web sitesine gelen ziyaretçilerin sayısını ve kalitesini iyileştirmeyi amaçlamaktadır – genellikle arama motorlarında temel bir aramadan ne gelir? . SEO, belirli anahtar kelimeler / ifadeler için arama motorlarındaki sıralamayı artıran bir sitede içerik ve teknik unsurları uygulama olarak kolayca açıklanabilir.

Nereden başlıyorsunuz?

Sitenizin arama motorlarında göründüğünden emin olmaya çalışıyorsanız, arama motorlarının sitenizi içermesini sağlamaya yardımcı olacak bazı temel adımlar var. Bunların arasında, web geliştiricinizin, ilk oluşturulduğunda sitenizde uygulamış olabileceği teknik parçalar var. Ana arama sonuçlarında sıralamanızı arttırmak istiyorsanız, SEO kampanyası yoludur. Ayrıca, arama motorlarının diğer alanlarındaki (sağdaki sütun gibi) sıralamanızı arttırmak istiyorsanız, tam bir SEM kampanyası başlatmak isteyeceksiniz.

Herhangi bir SEO / SEM kampanyası için ilk adım, sitenize odaklanmak istediğiniz anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbeklerine karar vermek. Kuruluşunuzla ilişkilendirdiğiniz kelimeleri ve kelime öbeklerini dikkate almak değil, aynı zamanda insanların aramalarında gerçekten hangi anahtar kelime / kelime öbeğini kullandıkları önemlidir. İyi bir web şirketi, SEO ve SEM çabalarınızın en yüksek değeri elde etmek için stratejik olarak yapılmasını sağlamak için sektörünüze, rakiplerinize ve izleyicilere önemli araştırmalar yapmanıza yardımcı olabilir.

İlk kararlar alındıktan sonra, içerik düzenlemelerinin ve teknik öğelerin uygulanması sonraki adımlardır. Arama Motorları, sıralama yöntemlerini veya "algoritmalarını" sürekli olarak değiştirmekte ve sıralamanızı korumak için sitenizde devam etmekte olan değişikliklerin de yapılması gerekmektedir.