التسويق الرقمي

Arama Motoru Pazarlamasına Odaklı Yaklaşım

Bir SEO istemcisinin onlara sorduğumda ne zaman yardım istediğini biliyorum: "Yani, web sayfalarınızı en iyi şekilde kullanmak için anahtar sözcüklerin ne yapması gerektiğini" ve "hepsi" diye cevaplıyorlar.

Hedef pazarlarını açıklamalarını istediğimde daha fazla yardıma ihtiyaçları olduğunu biliyorum ve "dünyadaki herkes" diyorlar. Odak eksikliği, web sayfalarını optimize etmeye çalışan kişilerden gördüğüm en yaygın hatadır. Mümkün olduğunca çok sayıda anahtar kelime öbekleri sıralamak istemenin doğal bir hatası.

Mantık, zorlayıcı teklifinizi onlara sunabilmeniz ve onları müşterilere dönüştürmeniz için mümkün olduğunca çok sayıda ziyaretçi almak istediğiniz. Bu, av tüfeği yaklaşımıdır ve 90'larda anahtar kelime doldurma, gizli metin ve kapı sayfaları çağında bu yaklaşım oldukça iyi sonuç verdi.

Sorun, trafiğin satışlara eşit olmaması ve bu günlerde, bir web sayfasını birden çok rekabetçi anahtar kelime öbeği için optimize etmek için çok zor.

Yaptığım en başarılı SEO kampanyaları, iyi tanımlanmış bir coğrafi bölgeye sayfa başına bir anahtar kelime öbeği üzerinde odaklanmıştı. Hedef hizmet alanında alıcıları motive eden arama terimleri için iyi sıralamada başarılı olmuşlardı.

Arama motorlarının kullanıcıları, arama terimleriyle çok daha sofistike hale geldi. Örneğin, Sydney'de yaşayan birinin evlerinde yeni bir tuval tente satın almakla ilgilendiğini söyleyin. Beş ila on yıl önce, tek bir kelime üzerinde arama yapmış olabilirler: "tente", hatta "tente"

Bu günlerde, "Sydney tuval tente tedarikçileri" veya "tuval tenteleri Sydney" gibi bir ifadeyi arama olasılıkları daha yüksektir. hatta "Sydney tente ustaları". "Tuval" ve "Sydney" gibi arama değiştiricileri ekleyerek en alakalı sonuçların görüneceğini deneme yanılma yoluyla öğrendiler. Hatırlanması gereken altın kural, arama ifadesinin ne kadar uzun olduğu, alıcıyı daha fazla motive etmesidir. Ve bu çoğu web sitesi sahiplerinin ne istediğini, tarayıcıları ve tesadüfi ziyaretçileri değil, alıcıları ve alışveriş yapanları motive etti.

Anahtar kelime araştırmalarında yatırım süresi sayesinde, önemli arama hacmi üreten ve optimize edilmesi daha kolay olan arama terimlerini tanımlamak mümkündür. Bu ifadeler belirlendikten ve test edildikten sonra en iyi yaklaşım, bu ifadelerin her biri için bir web sayfası oluşturmaktır. Odak kazanır.