SEO

Arama Motoru SEO Dostu Web Tasarım İpuçları

Grafiğe ve parıltıya dayanan web siteleri SEO perspektifinden dezavantajlı olabilir
. Birkaç
javascriptleri ve html kodları içinde diğer kodlama bilgilerini ekleyen birkaç web sitesi vardır.
Arama motoru dostu web tasarım ipuçlarından bazıları aşağıda verilmiştir: –

  1. Ziyaretçilerinizin yanı sıra arama motorları için cazip web siteleri olun – Arama motorları web sitenizin teknik / tasarım yönünü etkilemez. Ancak, web yöneticileri kodlama bölümlerinin ciddi SEO hataları içermediğinden emin olmalıdır. Daha fazla bilgi için Google web yöneticisi yönergelerini okuyabilirsiniz.
  2. W3C Tasarım ve SEO – Web Tasarımcılarının çoğu, SEO dostu W3C tasarımlarına doğru eğilimlerini gösteriyor. Ancak W3C'nin SEO ile hiçbir bağlantısı yoktur. W3C, web sitenizi hatasız hale getirmek için kullanılan bir yöntemdir. Web siteniz minimum hata içeriyorsa, SEO açısından iyi olacaktır.
  3. Uygun Gezinme Yapısı ve Menü Bağlantılarını Kullanma – Web sitenizin gezinme yapısının, hem ziyaretçilere hem de arama motorlarına kolayca algılayabilmesi gerekir.
  4. Arama Motoru dostu web sitesi URL'leri kullanın – SEO dostu URL'leri kullanmak, bağlantılarınızın / page1 OR /page1.html olarak görüntülenmesini sağlayacaktır. Web Teknolojileri bir süre içinde değişebilir ve şu anki sayfalarınızı şu formatta kullanıyorsanız: page1.asp VEYA page1.php, web sitenizde trafikte büyük bir düşüş olacaktır. Web sitesi sahipleri web sitelerini herhangi bir teknik kısıtlama olmaksızın yapmalıdır. Yarın yeni bir teknoloji ortaya çıkarsa, yeni teknolojiyi mevcut web sitenize kolayca entegre edebilirsiniz.
  5. Doğru Meta Etiketleri Kullanın: Web yöneticilerinin çoğu web sitelerini tasarlarken bu yönü göz ardı eder. Her zaman web sitelerinin her sayfada benzersiz meta etiketler kullandığından emin olmalıdırlar. En önemli meta etiketlerden bazıları

Bu SEO ipuçlarını uygulamak web sitenizi SEO dostu yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca arama motorlarında daha yüksek sıralamalar elde etmenize yardımcı olacaktır.