SEO

Arama Motoru Sıralamanızı Geliştirmek İçin 8 Adım

İşletmenizin web sitesi, istediğiniz Google sıralamasını mı alıyor? Arama motoru optimizasyonunuzu veya SEO'nuzu geliştirmeniz gerekiyor mu?

Arama motoru optimizasyonu birçok kişi için göz korkutucu bir beklenti olabilir, ancak daha küçük parçalara adım attığınızda daha az göz korkutucu olabilir. Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için 8 ana adımı girin.

Bu adımlar, Google'da bir numaralı sonuç almanıza gerek kalmayacak. Özellikle Google’da bir numaralı ve en iyi on sıralamanın alınması son derece zor bir görev olabilir ve web sitenizin yaşı veya uzun ömürlülüğü gibi bazı etkenler sizin kontrolünüzde olmasa bile başkaları olabilir. – uygulamak için zaman alabilir. Ancak, burada listelenen 8 adım, tüm arama motorlarındaki sıralamalarınızı neredeyse kesinlikle artıracaktır ve Yahoo ve Bing gibi motorlarda ilk on sıralamaya ulaşabileceğinizi görebilirsiniz.

SEO ADIM 1: Anahtar Kelimeler

SEO ile hatırlanması gereken şeylerden biri, arama motorlarının ilk sırada yer almasının nedenidir – yani, belirli konuları arayan kişiler için uygun sonuçlar sağlamaktır. Arama motorunun görevi, kullanıcıların girdiği anahtar kelimelerden mümkün olan en iyi sonucu vermektir.

Bu yüzden, anahtar kelimelerin önemini – veya daha doğru anahtar kelime öbeklerini – tekrar tekrar duymayı duyacaksınız. Anahtar kelimeler iyi bir SEO planının yapı taşlarıdır. Anahtar kelimeleri yanlış alın ve arama motoru optimizasyonunuzun ne kadar iyi olduğu önemli değildir, çabalarınız başarısız olur. Onları doğru bir şekilde alın ve başarıya giden yolda olabilirsiniz.

Önemli olan anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini belirlemektir:

  • Bu kadar rekabetçi değillerse, yüksek sıralamaya sahip olmayacaksınız. Çok fazla zaman ve çaba sarfetmeye istekli olursunuz (ve muhtemelen maliyetler)
  • İnsanların terimleri nadiren aradıkları çok spesifik değildir
  • Doğrudan işinizle ilgilidir. Yani, kullanıcılar anahtar kelimeleri yazıyorsa, web sitenizi arama sonuçlarında görebilir ve web sitenize tıklayabilir, genellikle siteniz ve içeriğinizle ilgilendikleri için kalmak isterler. Belirli bir anahtar kelime öbeği için doğrudan işinizle alakalı olmayan bir trafik almak için hiçbir neden yoktur, çünkü insanlar sitenizi saniyeler içinde terk ederler.

SEO ADIM 2: Başlık etiketi

Başlık etiketi, kullanıcıların tarayıcı sekmesinde görecekleri metinlerdir (örneğin, 'En küçük şirket için pazarlama iletişimi' – En Pointe'ın ana sayfasında Melbourne '). Bu başlık belki de en önemli yerinde seo faktörüdür ve seo'nuzu geliştirmek istiyorsanız doğru şekilde kullanılmalıdır. Özellikle, en önemli anahtar kelime öbeklerinizi içermelidir.

SEO ADIM 3: Tanımlama meta etiketi

Açıklama meta etiketi, önemi önemle arama motoruna bağlı olmasına rağmen, başka önemli bir faktördür. Bazı arama motorlarında, bu etiket arama sonuçlarında listelenen sayfaları tanımlamak için kullanılır. Yine, açıklama meta etiketi en önemli anahtar kelimelerinizi içermelidir.

SEO ADIM 4: Alt etiketleri

Görüntüler seo'nuzu geliştirmek için hiçbir şey yapmazlar ancak her görüntüde bir alt etiket kullanırsanız Arama motorları sıralamasında yardımcı olun.

SEO ADIM 5: Permalinks

Permalinkler, tarayıcınızın en üstünde gördüğünüz adreslerdir (örn. enpointeconsulting.com.au/seo-website-analysis). İdeal olarak, bunlar anahtar kelimeler içermelidir.

SEO ADIM 6: Site haritası

Bir XML site haritasının eklenmesi, arama motorlarının yalnızca ana sayfanızı ve en üst düzey sayfalarınızı değil tüm sayfalarınızı bulmasına yardımcı olacaktır. Birçok web sitesi sahibinin kendi web sitesine bir site haritası eklemesi için yardıma ihtiyacı olacak ama bu çabaya değer.

SEO ADIM 7: İçerik

Seo'nuzu geliştirmek için içerik kesinlikle hayati önem taşıyor. Özellikle, başlıklarınız, paragraf metniniz, mermi puanlarınız ve linkleriniz mümkün olduğunca anahtar kelimeler içermelidir.

SEO ADIM 8: Dış bağlantılar

Diğer web sitelerinin bağlantılarını almak belki de en önemli herhangi bir SEO kampanyası. Aslında, başka web sitelerinden web sitenize işaret eden bir bağlantınız yoksa, siteniz asla arama motoru sonuçlarında bulunamaz.