SEO

Arama Pazarlaması Yoluyla Zenginliklere Yol – SEO, PPC ve Viral Pazarlama

İnternet, pazar payını ele geçirme konusunda küçük ve büyük işletmeler arasındaki oyun alanını düzleştirme yeteneğine sahiptir. Arama pazarlamacılığı – SEO, PPC ve viral pazarlama, bir web sitesine trafik çekmenin en etkili ve en ucuz yöntemidir. Bir web sitesi ile herhangi bir iş türü katılabilir.

Arama Motoru Pazarlamacılığındaki Eğilimler

Kuzey Amerika'daki reklamverenler, 2006 yılında arama motoru pazarlamasına 9,4 milyar ABD doları harcadılar. Bu, önceki yıla göre% 62 artış ve 2002 yılından% 750 artış gösterdi. Bu büyümenin nedeni Dünya çapında internetin patlayıcı büyümesi ile ilgili – her gelişmiş ülkede her sektörü etkileyen bir trend olan ve güçlü bir İnternet varlığına sahip şirketler için milyarlarca dolarlık gelir üreten bir trend.

Web Sitesi Trafiğini Artırmak için Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlamacılığı (SEM), bir anahtar kelime kullanıldığında, bir arama motoru dizininin sayfalarında (Google, Yahoo veya MSN gibi) üretilen web sitelerinin listelerini ve bağlantılarını ifade eder arama terimi veya kelime öbeği girilir. Üretilen iki tür sonuç vardır. En iyi ve / veya sağ sütundaki listeler, bir kullanıcı إعلانını her tıkladığında ödeme yapan ve web sitelerini ziyaret eden reklamverenlerin sonuçlarına sponsor olur. Buna tıklama başına ödeme (PPC) reklamı denir. Sponsorlu arama için en büyük SEM satıcıları Google AdWords, Yahoo! Pazarlama ve Microsoft adCenter'da arayın.

İkinci tür arama sonuçları, arama motorları tarafından belirlenen kriterler ile eşleşen web sitesi üzerindeki içerik ve kod nedeniyle üretilen ücretsiz organik listelerdir – temel olarak arama motorları anahtar kelimeler, alakalı içerik, meta etiketler, alt arama etiketler, geri bağlantılar ve trafik akışı. Web sayfalarının bu ölçütlere uyması süreci arama motoru optimizasyonu veya SEO olarak adlandırılır. Site, arama motorunun kriterleri ile ne kadar yakınsa, o web sitesinin sıralaması o kadar iyidir. Bir web sitesi arama sonuçlarının ilk veya ikinci sayfasında bulunmazsa, yasa dışı olarak bulunur ve trafikle sonuçlanır. Bir web sitesindeki herhangi bir sayıda sayfa optimize edilebilir ve arama motorları aracılığıyla bulunabilir. Yüzlerce-binlerce arama motoru var. Ancak aramaların çoğu Google, Yahoo ve MSN’den geliyor. Her arama motoru, sıralama sırasını belirlemek için farklı kurallar veya algoritmalar kullanır. Bu kurallar zamanla değişebilir ve değişebilir. Bu yüzden SEO ile iyi bir sayfa sıralaması elde etmek ve sürdürmek için devam eden bir süreçtir. SEO forumlarda, bloglarda, sosyal ağlarda ve multimedya dizinlerinde yer aldığında, sonuç viral pazarlamadır – trafik ve sonuçların çok heyecan verici olduğu yer burasıdır!

SEO ve Viral Pazarlama ile En İyi Sonuçlar

İyi bir SEO programı sadece anahtar kelimeler için yüksek bir sayfa sıralaması üretmeyecek, aynı zamanda belirli bir hedef pazardan gelen trafiği birçok farklı kaynaktan gelen web sitesi sayfalarına yönlendirecektir. Bunlar, arama motorları, forumlar, bloglar, sosyal ağlar, multimedya dizinleri ve çevrimiçi basın bültenleri tarafından değerlendirilen ilgili web sitelerinden bağlantılar içerebilir. Bu pazarlamanın toplamı, yüksek arama motoru sıralaması ve patlayıcı web sitesi trafiği ile sonuçlanan viral bir etki yaratır.

Viral pazarlama sonuçları ile SEO için 17 kritik bileşen:

1. Önemli sayıda aranan ve web sitesinin hedef pazarıyla alakalı olan anahtar kelimeleri belirlemek için anahtar kelime araştırması ve analizi.

2. Bir XML site haritasını birleştirmek, böylece arama motorları web sitesini kolayca tarayabilir.

3. Bilgilendirici içerik bakımından zengin web sayfalarının, hedeflenen anahtar kelimeler temelinde mevcut web sitesine dahil edilmesi.

4. Her sayfanın arama motoru dostu olmasını sağlamak için, web sitesinin her sayfası için anahtar kelime bakımından zengin Başlıklar ve Meta etiketlerinin tanımlanması.

5. Değerli tek yönlü bağlantılar elde etmek için web sitesini niş dizinlere teslim et.

6. Hedeflenen anahtar kelimelere odaklanan anahtar kelime açısından zengin makalelerin yazılması ve geliştirilmesi.

7. Web sitesi için bir blog oluşturmak ve blog dizinlerine ve blog arama motorlarına göndermek.

8. Web sitesine yönelik ilgili trafikle birlikte tek yönlü bağlantılar elde etmek için E-şirketlere ve diğer bilgilendirici sitelere makaleler göndermek.

9. Web sitesinin geri bağlantılarını artırmak için diğer ilgili web siteleriyle bağlantıların değiştirilmesi.

10. Kaliteli geri bağlantıları ve trafiği almak için niş Bloglar ve Forumlara katılmak.

11. Sosyal Kitap markalama sitelerinde varlık oluşturma.

12. Sosyal Ağ sitelerinde varlık oluşturma.

13. Web sitesinin misyonunu, amacını, markasını ve benzersiz satış pozisyonunu sergileyen videoyu kullanarak Video Paylaşımına katılmak.

14. RSS beslemesi oluşturma ve çeşitli RSS dizinlerine gönderme.

15. Basın bülteninin oluşturulması ve sunulması.

16. SEO ve viral pazarlama programı için geliştirilen tüm içeriğe güçlü ve etkili bir pazarlama kopyası dahil.

17. Trafik modellerine, olası satış sonuçlarına ve satış dönüşüm verilerine göre sonuçları izleme ve yapılandırmalar yapma.

Web sayfalarını optimize eden sade bir vanilya SEO programı sınırlı sonuçlar doğuracak. Şahsen şahısların büyük paralar aldığını ve hiç kimsenin okuyamayacağı sayfalara anahtar kelimeler koyduğunu gördüm. Arama motorlarından dikkat çekebilirler, ancak insanlar bu siteden bir kalp atışıyla çıkacaklardır. Alt satır, proje için üretilen her şeyde etkili pazarlama kopyasıdır.

Çoğu SEO şirketi programlarında bu viral pazarlama konseptlerinin çoğunu içermez. Bir şirketin SEO'nuzu yapması için alışveriş yaparken bu kriter listesini kullanmak, harcadığınız para için en yüksek değeri elde etmenize yardımcı olur. İyi ve sorumlu bir şekilde yönetilen SEO ve viral pazarlama en verimli pazarlama yatırımınız olabilir.