قاعدة البيانات

Arka Plan Denetimi Yazılımı – Bir Arka Plan Denetimi Yapmanın En İyi Yolu

Peki bir arka plan kontrol yazılımı nedir? Basitçe söylemek gerekirse, binlerce veritabanından geçen ve bir bireydeki her tür kişisel bilgiyi araştıran bir uygulama (çevrimiçi veya çevrimiçi olarak yüklenmiş) bir uygulamadır. Bu bilgilerin bir kısmı aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: sabıka kayıtları, evlilik kayıtları, akraba ve arkadaş isimleri, önceki ve şimdiki adresler, önceki ve mevcut telefon numaraları vb.

Bu tip bir yazılım tüm bu bilgileri indeksleyebilecek ve size kolay ve etkin bir şekilde tüketebilmeniz ve daha ileri araştırmalar için nasıl kullanacağınıza karar verebilmeniz için size ulaştırmak.

Fiyattan ne haber? Peki bu şekilde gider: Alınması gereken bilgi ne kadar zor olursa, daha çok kişi yazılım için ücret almaya zorlanır.

Örneğin, WhitePages.com adında bir harika yazılım ücretsizdir, ancak reklamlarla desteklenir. Kişiler hakkında sayılar ve adresler (ama sadece güncel olanlar) olarak bazı bilgileri gösterir. Ancak, internet üzerinden her yerde yayılan kamu kayıtları gibi daha "gelişmiş" bilgileri göremezsiniz.

Bir kez daha bir arka plan kontrol yazılımının … hatta bir bilgisayara yüklendiğinin gerçek çevrimiçi veritabanlarından bilgi aldığını söyleyelim. Bunu bilmelisin.

Birisi bir arka plan aramasından bahsettiğinde, genellikle "kamu kayıtları" anlamına gelir. Ve kamu kayıtları … elde etmek için özgür değiller. Bazı eyaletler, bir bireyle ilgili bir arka plan kontrol raporu almak için size bir ücret talep eder. Bunların arasında yukarıda belirtilenler gibi bir yazılımı seçebilir veya devam edebilirsiniz.