SEO

Artık, Google Ads mağaza ziyaretlerini 'yeni ve geri gelen' ziyaretçiler tarafından segmentlere ayırabilirsiniz.


Google Reklamları hesaplarında görüntülenen mağaza ziyareti verilerini içeren reklamverenler, artık bu verileri yeni ve geri gelen mağaza ziyaretçilerine bakacak şekilde segmentlere ayırabilir.

Neden dikkat etmelisiniz?

Ölçüm yapan reklamverenlerin Google reklamlarıyla ilgilenen, bu ziyaretçilerin kaçının yeni olduğunu veya müşterileri tekrarladığını analiz edebilecektir.

Bu bölümlendirme, reklamverenlerin kampanyaların artımlı mağaza ziyaretleri veya geçmişteki müşterilerin sadakatini nasıl artırdığını daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir. Bu bilgilerle, reklamverenler bütçe ve teklifleri kendileri için en önemli olan alanlara odaklayabilirler.

Mağaza ziyaretleri raporları, "müşteri geçişi aralığı" için seçtiğiniz zaman dilimine göre segmentlere ayrılabilir.

ayrıntılar

  • Geri dönen kullanıcılar hakkında rapor oluşturmak için şu seçeneklerden birini seçebilirsiniz: 180 gün (bu varsayılan değerdir), 90 gün, 60 gün, 1 ile 180 gün arasında özel)
  • Mağaza Ziyaretleri için özel bir sütun oluşturma Dönüşümler açılır menüsündeki dönüşümler ve ardından "yeni müşterilere geri dönüş" ifadesiyle bölümlere ayırmak, bu verileri görmenin hızlı bir yoludur.
  • Google Reklamlar'daki mağaza ziyareti verilerini görme konusunda daha fazla bilgi için, bu yardım merkezi sayfasına bakın. [19659008] Google, geçtiğimiz hafta SMX East'te mağaza ziyaretleri için Smart Bidding'i kullanma yeteneği de dahil olmak üzere ek güncellemeler duyurdu.

نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medya'nın Genel Yayın Yönetmeni, günlük editörleri yönetiyor tüm yayınlarımız genelinde operasyonlar. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Alanı ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü إعلان ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.