SEO

Artık Google aramasında gösterilen otel yerel paketi için yeni tasarım

Google, temel web arama sonuçlarında otel sonuçlarının nasıl görüntülendiğine ilişkin yeni bir tasarım hazırlıyor. Basit görünümlü bir yerel paket yerine, Google, birkaç hafta önce yeni otel arama yeniden tasarımı gibi daha fazla görünmek için otelin yerel paketini yeniledi.

Yeni yerel paket nasıl görünüyor? İşte bir ekran görüntüsü [hotels near boston] 'te bir arama için:

Daha önce neye benziyordu? Ne kadar ileri geri döndüğünüze bağlı, fakat 2016'dan bir tanesi:

Neler değişti? En büyük fark Google şu anda üç otel listesi yerine dört otel listelemesi gösteriyor. Kullanıcı arayüzü de tamamen yeniden tasarlandı. Google ayrıca, en iyi seçimler, misafir favorileri, bütçe seçenekleri, lüks ve daha fazlasına göre filtreleme yapmak için en üstte yeni bir atlı karıncaya sahiptir. Tarih filtresi hala en üstte yer alıyor ancak otel paketi fiyat, derecelendirme, otel sınıfı ve olanaklar için hızlı filtreleri kaybetti, bunun yerine bazıları karuselden.

Neden umurum ki? Bu pazarlamacılar veya Konukseverlik alanındaki web yöneticileri bu değişikliğin farkına varmak isteyeceklerdir. Daha önce olduğu gibi aynı yerel pakette yarışan başka bir otel için ek bir sonuç var. Buna ek olarak, “üst seçenekler” filtresinde yeni filtreler ve iniş var, otel listenizde “bütçe” filtresinde olduğundan daha fazla farkındalık yaratabilir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.