SEO

Asla Unutmamalısınız En İyi Arama Motoru Optimizasyonu İpuçları

SEO'yu duymaya devam ediyorsun ama gerçekten ne var? SEO aslında arama motoru optimizasyonu için duran bir kısaltmadır. Arama motoru optimizasyonu temelde arama motorlarına sitenizi sevdirmek için elinizden gelenin en iyisini yapıyor, böylece arama sonuçları sayfalarında olabildiğince yüksek olacaksınız. Sıralaman ne kadar yüksek olursa, potansiyel bir müşterinin sitenizi ziyaret etme şansı o kadar iyi olur.

SEO'nun arkasındaki fikir

SEO ipuçlarına göre insanlar, sonuç sayfalarında en çok inandırıcı görünen ilk birkaç bağlantıyı tıklar (her ne kadar çoğu sadece ilkini tıklarsa da). Ve eğer bilgi arıyorsanız, en iyi kaynağı bulmak istemez misiniz? SEO bu fikri takip eder ancak sadece organik arama sonuçları için geçerlidir. Sponsorlu sonuçlar, sonuç sayfalarının üstünde de görünecek, ancak bu noktalar için ödeme yapıldı, bu sonuçların ne kadar güvenilir olduğu tartışılabilir.

SEO'nun sizin için çalışması

SEO stratejilerinden yararlanma, zamanınızı ve kaynaklarınızı en iyi şekilde kullanmanız için iyi bir yoldur ve doğru bir şekilde yapıldığında çok etkili olabilir. Ancak, bir şeyler yanlış olsun ve hem insan ziyaretçiler hem de Google ile itibarınıza zarar vererek risk altındasınız. Bu nedenle, karşılaştığınız her yarım fırında SEO fikrini takip etmek için çeşitli arama motoru optimizasyonu ipuçlarını ve tekniklerini tazelemenin önemi var. Arama motoru optimizasyonu hakkında yapabileceğiniz her şeyi öğrenin ve daha yakın zamanda yapılan tavsiyelerin daha iyi olduğunu unutmayın çünkü işler çok hızlı değişiyor. Birkaç hafta önce harikalar yaratan site, sitenizi bugün Google'dan yasaklayabilir!

Bir SEO'dan neler beklenebilir?

Web sayfalarınızı optimize etmenin tüm sıkıntısına gitmek istemiyorsanız, işi yapmak için üçüncü taraf hizmetlerini ödeyebilirsiniz.

En iyi arama motoru optimizasyonu ipuçları, farklı bir arama motoru optimize edicinin farklı tekniklere ve stratejilere sahip olabileceğini söyleyecektir, ancak hepsi aynı temelleri takip edecek. SEO içeren en yaygın hizmetlerden bazıları şunlardır: site yapınızı veya içeriğinizi incelemek; site geliştirme konusunda teknik tavsiye; içerik geliştirme, iş geliştirme kampanyalarını çevrimiçi yönetme; anahtar kelime araştırması; SEO analiz ve eğitim, belirli pazarlar ve yerler ile ilgili uzmanlık. Farklı hizmetler sunulabileceğinden, bir SEO'nun farklı ücretlere sahip olmasını da bekleyebilirsiniz.

Bir SEO servisi bulmak

Bir arama motoru optimize edicisine sahip olmak, mümkün olduğunca erken bir tane almanız gerektiğidir. En iyi zaman, sitenizi yeniden tasarlamayı düşündüğünüz veya yeni bir lansman yapmayı planladığınız zaman. Bu şekilde, SEO ile çalışarak, en başından itibaren arama motoru optimize edilmiş bir site olan bir site bulmak için çalışabilirsiniz.

Yeni bir SEO fikrini binlerce sayfadan oluşan eski bir siteye yerleştirmeye çalışmak, doğru temeller üzerinde bir site kurmaktan daha ucuz ve daha az çaba gerektiriyor. Yine de, iyi bir SEO mevcut bir site ile değişiklik yapabilmelidir.

Ateşlemeye başlamadan önce bir arama motoru optimize edicisine sorabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

* Ne kadar süredir işindeydiniz?
* En önemli SEO teknikleriniz neler?
* Organik arama hizmetlerinizi tamamlamak için herhangi bir çevrimiçi pazarlama hizmeti sunuyor musunuz?
* Google Web Yöneticisi Kurallarına uyuyor musunuz?
* Ne tür sonuçlar bekleniyor? Sonuçlar ne kadar süre görülür? Başarılı bir kampanyayı nasıl ölçersiniz?
* Beklenilecek iletişim biçimleri nelerdir? Sitede yapılan tüm değişikliklerle ilgili olarak paylaşır mısınız ve önerileriniz ve bunların ardındaki nedenler hakkında ayrıntılı bilgi verir misiniz?

Bazı daha fazla arama motoru optimizasyonu ipucu

Arama motoru optimizasyonu sizin için çok şey yapabilir, ancak online olarak varlıklarını büyütmek isteyen insanlardan faydalanmaya çalışan vicdansız şirketler nedeniyle şikayetler olduğu için elverişsiz bir gerçektir. O zaman hatırlamanız gereken şey, bu arama motoru optimizasyonunun kendi başına hayati bir şey olduğu, ancak orada birkaç kötü yumurta olduğunu. Kendinizi daha da fazla korumak için, aklınızda bulundurmanız gereken bazı arama motoru optimizasyonu ipuçlarını bulabilirsiniz:

* Size maviden e-posta gönderen bir arama motoru optimize edicisine dikkat edin. Bu, istenmeyen yazışmalardır ve aynı zamanda, kilo verme hapları ve uzun süredir mirasçıların miraslarını paylaşmak isteyen diktatörlerin e-postalarıyla aynı şüphecilikle tedavi edilmelidir.

* En yeni SEO ipuçlarını öğrenmek, yüksek bir sıralama elde etme şansınızı artıracak, ancak en iyi SEO ipuçlarını fırçalayacaktır. Hiçbir arama motoru optimize edicisi, belirli sıralamalarda yasal olarak söz veremez.

* Size en iyi SEO ipuçlarını verebilirler, ancak gizli ya da basitçe size kesin bir cevap vermeyecek bir SEO'ya karşı dikkatli olun. Düzgün söyleyemezlerse, ne söyleyeceklerini bilmezler ya da akıllarında ne olduğunu öğrenmelerini istemezler.

* Arka bağlantılar çok önemlidir. Hem sayfa içi hem de sayfa dışı optimizasyonu hesaba katmayan herhangi bir SEO stratejisi, en büyük şüpheyle ele alınmalıdır.

* Arama motoru optimizasyonu ipuçları sizi şimdiye kadar alabilir. Stratejinin ardındaki sağduyuyu anlamaya çalışın

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, AŞAĞIDAKİ BİR İŞLETME NASIL KURULUR?