SEO

Avantajları Vs SEO Dezavantajları

İnternet veya Dünya Çapında Ağ (www), her şey ve herkes hakkında binlerce ve binlerce bilgi kitaplarıyla dolu büyük bir kütüphane gibidir. Belirli bir ürün için arama yaparsanız, aramanızla alakasız pek çok sayfaya gidebilirsiniz. Bu, zaman alıcı arama ve okuma ve ilgisiz veri üzerinde zaman harcamaya yol açar. SEO ile müşteriler yasal ve etik olarak arama sonuçlarını kendi pazarlarına yönlendirebilir. Arama motoru optimizasyonu (SEO), web sitelerini potansiyel olarak geliştirmeyi ve daha iyi bir sayfa sıralaması elde etmeyi amaçlayan işletmeler arasında çok popüler hale geliyor. Bu, belirli web sitesinin Google ve Yahoo gibi arama motorlarına daha iyi erişilebilir olmasını sağlar. Sonsuz aramaları önlemek için artık sitenizi SEO ile organik arama için optimize edebilirsiniz.

Avantajlar

1. SEO hizmetleri, iş adınızı veya ürününüzü artırmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda işletmenizin daha fazla maruz kalmasını sağlar
2. SEO ile işinizin daha iyi hale gelmesini sağlayabilirsiniz
3. Web sitenizde daha fazla trafiğe sahip olacak ve bu da büyük ölçüde artacaktır. satış rakamınız
4. Sitenize erişen müşteriler potansiyel alıcılardır, çünkü bunlar özellikle ürününüzün peşindedir
5. SEO, arama motorlarına sitenizin daha önemli olduğunu ve konularının ağırlık taşıdığını gösterir

İşletmeler Birbirleriyle rekabet halinde, belirli bir ürünü arayan ve sitelerinde arazi kullanan potansiyel müşteriler ister. Bir sitenin arama motorlarında konumlandırılması, işletmelerini büyütmek isteyen işletmeler için çok önemlidir. Bir site arama sonuçları listesinde ne kadar yüksek görünürse, arama motorundan daha fazla ziyaretçi gelir. Şirketler, SEO'nun yardımıyla büyük İnternet pazarlaması aldıklarını fark ediyorlar.

Dezavantajları

1. Yüksek trafik ve sitenizin aldığı hacim sayesinde, alınabilecek olası spam artış miktarına da açıktır.
2. Sitenizin PPC (tıklama başına ödeme başına ödeme) yoluyla alabileceği tüm istenmeyen potansiyel müşterileriyle birlikte, istenmeyen potansiyel müşterileri ele almada bir maliyet söz konusu olacaktır.
3. Birçok büyük arama motoru şirketi algoritmalarını sık sık değiştiriyor, böylece sitenizin sıralamasına yetişemiyorsunuz.
4. SEO'nun gerçekten web sitenizin iyi yapmasını engellemesine neden olabilecek birçok SEO ploys var
5. Arama motorlarındaki yüksek konumları öngörmek ve garanti etmek imkansız.

Şirketler, arama motorlarında üst sıralarda yer almak için SEO şirketlerine tonlarca para ödüyorlar. İPUCU: Her ne kadar faydaları dışarıda bırakmanın riskleri aşabileceği açık olsa da, en yüksek sıradaki sayfayı vaat eden SEO şirketlerine düşmeyin.