قاعدة البيانات

Avustralya'nın Kağıt Kabuğu: Melaleuca

İkonik Paperbark ağacının adı, ağaçların kabuklarından ve kabuklarından çıkan, ancak kağıttan daha yumuşak bir dokuya ve aynı zamanda daha kalın bir dokuya sahip olmasıdır. Botanik adıyla bilinir Melaleuca siyah-beyaz anlamına gelir, Antik Yunan melanos 'siyah' ve lökos 'beyaz 've Genus, Avrupalı ​​yerleşimciler tarafından havza tabanında taban ve beyaz yangınlar nedeniyle en üstte beyaz bir şekilde isimlendirilen bir isimdir.

Melaleuca genu s 200'den fazla tür içerir. bunların çoğu yerlidir Avustralya . Bu kuraklık ve ateş dayanıklı bitkiler, bal midyesi olarak bilinen, 2 metrelik bir çalılıktan, 30 metre yüksekliğe ikonik kâğıt tabakası olarak ulaşabilir. Her zaman yeşil renktedir ve türlere bağlı olarak sarı, yeşilimsi, pembe ila kırmızı renk arasında değişen güzel çiçekler üretirler. Bu çiçeklerin yüksek nektarı nedeniyle hepsi vahşi yaşamı çekiyor.

Avustralya'nın Yerli halkı bu doğal hazineyi büyük ölçüde kullandılar. Bu yumuşak hazineyi, yumuşak minderleri uyku tulumları, beşikler ve çamaşırların yeraltı fırınlarında pişirilmesi için sarmak için kullandılar. Kap Mari أو Kap Maur i. Fırın sıcaklıkları yüksektir, ancak kağıdın oksijen tutmaması nedeniyle kağıt tutuşmaz, yiyecekleri nemli ve yumuşak tutar. Kabuk aynı zamanda cenaze törenleri için de kullanılıyordu, törenler başlamadan önce cesetler kabuğa sarılmıştı. Bazı klanlarda Melalucia alternifolia 'ün yapraklarını yaygın olarak şu anda Çay ağacı yağı olarak bilinen anti-bakteriyel özellikleri için kullandılar.

Kabuğun doğal büyülü ] ve ruhsal özellikleri ve yazımını ya da bir dilek yaratmak için

mükemmel bir ortamdır.

Dileklerinizi mürekkebe mürekkeple yazmayı deneyin ve gömün. Rahatsız edilmeyeceği

zemin

Üç gün içinde kazın ve ateşe verin,

evrene arzuyu bırakın. – Ian Scott

Melaleuca alternifolia başlıca topikal uygulamalar için kullanılan fantastik bir anti-bakteriyel ve anti-fungal olan Tea Tree yağının ana tedarikçisi konumundadır. . Güney-doğu Queensland'dan kuzeyde Yeni Güney Galler'e kadar vahşi doğada büyüyor. Bu uzun çalı veya küçük ağaç 7 m yüksekliğe kadar büyür ve beyaz çiçekler üretir. Geniş yapraklı kağıt kabuğu olarak bilinen Melaleuca quinquenervia 8 ila 20 metre yükseklikte yetişir, açık renkli kabuğu, kremsi veya yeşilimsi çiçekleri ve geniş yaprakları vardır. Avustralya'nın doğu kıyısı boyunca, Sidney ile büyük çaplı aralığın doğusunda yer alan cape york yarımadasının tepesinde yer alır.

Melaleuca leucadendra veya sıkça ağlayan Paperbark veya Cajeput kremsi çiçeklere beyaz üreten uzun bir ağaç beyaz kabuk ve 20 cm uzun yaprakları vardır. Rockhampton'dan doğuya doğru Broome 'dan Avustralya kıyıları boyunca bulundu, ancak iç kısımların çoğunda ve Solomon Adaları kadar kuzeyde büyüyecek. Bu ağaçtan elde edilen yağlar, bakteri veya mantarlarla ilgili birçok evcil hayvan balığının tedavisinde kullanılmaktadır.

Melaleuca yağları günümüzde sadece alternatif tıbbi seçeneklerin birçoğunda değil, aynı zamanda ticari olarak da büyük ölçüde kullanılmaktadır. yanma kremleri ve aynı zamanda yaygın bir anti-bakteriyel olarak kullanılır. İşte orda var, Bayanlar ve Baylar, doğanın bazı büyüleyici harikası ne bir kahin . Her şeyin süper pazarlardan gelmediğini ve bu harika gezegenin çok fazla merak uyandırdığını bize gösteriyor.