التسويق الرقمي

B2B Müşterileriniz İçin Video Nasıl Önemli?

Video prodüksiyon şirketlerinin B2B pazarlama stratejinize nasıl uyduğunu hiç merak ettiniz mi? Meşgul bir şehirde iseniz, daha fazla marka B2B barajına girerken طبعة hissetmeniz gerekir. Herkesin bir yatırım hedefi olarak bu hızlı büyüyen segmentin bir pasta ister gibi görünüyor, o sizin niş içinde rekabetçi kalmak için oyununuzu yükseltmek gerektiğini söylemeden gider. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri de en iyi video prodüksiyon şirketlerinden biri ile ortaklık kurmaktır.

B2B'de Video Pazarlamanın Değeri

Video pazarlama, çevrimiçi içeriğin en hızlı büyüyen biçimlerinden biridir ve aslında son Forbes çalışması, 2019 yılı sonuna kadar tüm web trafiğinin% 81'ini oluşturacağını öngördü. B2B pazarlamasındaki popülaritesi sadece dikkat çekiyor, ancak etki olağanüstü.

Birkaç yıl önce tercih edilen ilk teknik oldu, ancak bugün pazarlama stratejinize dahil etmeniz gerekiyor. Potansiyel alıcılar için güçlü bir araçtır. Görsel efekt ve interaktif hikaye görsel içeriği, dikkat çekilmesi ve dikkat çekilmesinde çok önemlidir. Yeni teknolojilerin çoğunda olduğu gibi, pek çok yönetici bu yapımlarda başlangıçta yer almamıştı.

Ancak yakın zamanda yapılan bir anket, üst düzey yöneticilerin% 54'ünün iş ile ilgili prodüksiyonları her hafta iş arkadaşlarıyla paylaştığını gösterdi. Bu, son olarak bu iletişim aracının endüstride kabul görmeye yeteceğinin kanıtıdır. Pazarlama kampanyalarınızda hala bu tür içerikten yararlanmıyorsanız, bu harekete katılma zamanıdır.

Bir Video Yapım Şirketi ile İş Ortağına Daha Fazla Neden

Eğer görselin gücüyle hala ele geçirilmemişseniz B2B pazarlama stratejinizdeki içeriği aşağıdakileri dikkate alın:

  1. Daha iyi sıralama: Google her zaman işlerin üstündedir ve videonun popülerliği belirginleştiğinde, alaka düzeyi metriklerinden biri haline gelmiştir. Web sitenizde veya YouTube gibi diğer platformlarda yüksek kalitede video prodüksiyonunuz varsa, hedef anahtar kelimeniz için arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) bir artış elde edeceksiniz.
  2. Erişiminizi büyütme: Çevrimiçi kullanıcıların büyük bir yüzdesi. İzledikleri her şeyi paylaşın ve bu da markanızı büyütür. Birçok belirsiz işletme, yeni ve yaratıcı reklamlarla geceleme başarılarına dönüştü. Hedef B2B müşterileriniz artık sosyal medyada ve diğer çevrimiçi platformlarda bulunacaklar ve daha kolay dönüştürülecekler.
  3. Daha fazla marka bilinirliği: Gerçeği söylemek gerekirse, herhangi bir endüstriye girebilmek zorlaşır ve inovatif stratejiler kullanmanız gerekir. Hedef kitlenizin sizi tanımasına yardımcı olun. Görsel içerik popülerdir ve zaman içinde birden fazla platformda markalarınız olacaktır. Bu, müşterileriniz için önemlidir çünkü daha görünür olan markalarla çalışmaktan hoşlanırlar.
  4. Sıfır anda bir etki yaratmak: Herhangi bir endüstride satın alma yolculuğu süreci çok önemlidir. Müşterilerin çoğu, ilk olarak öğrendikleri şirketlerle bağlantı kurmaktan hoşlanırlar ve işiniz bunlardan biriyse, dönüştürülmesi daha kolaydır.

Devam edin ve bu faydalardan yararlanmak için deneyimli bir video prodüksiyon şirketi kullanın.