التسويق الرقمي

B2B Pazarlama Yöntemlerini Geliştirme

Bir pazarlamacı, istedikleri potansiyele sahip olmak için zorluk çektiğini fark ettiğinde, iyileştirmek için neler yapabileceklerini düşünmeleri gerekebilir. Ve kaba bir yamaya girmek zorunda kalmasalar da, işleri biraz sık sık izlemek iyi bir fikirdir – stratejilerini güçlendirip biraz daha ilginç hale getirin. Sonuçta, yeni bir yıl zaten başlamış durumda.

Yeni başlayanlar için, yapabileceklerinden bazıları şunlardır:

Oluşturulan İçerik İçeriği Deneyimi

Büyüyen bir bağımlılık Sadece bir tür malzeme ile pazarlama, bir markanın sağlığı için tehlikelidir. Her müşterinin kendi tercih grubuna sahip olduğunu unutmayın. Aynı hedef kitleye ait olsalar bile bu doğrudur.

Demand Gen Raporunda yayınlanan bir makalede, bir kişinin karar verme sürecinin markayla ilgili deneyimlerinden etkilendiği tartışılmıştır. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, müşterilerin içeriğinde farklı zevkleri var. Makale daha sonra şunu belirtmektedir:

"İşletmeleri çeşitlendirmekle işletmeler bu deneyimleri geliştirebilir ve daha önce hiç ulaşamayacakları şekilde yeni müşterilere ulaşabilir … İçerik çeşitlendirme mesajlaşmanızı kendi platformunuzun ötesinde farklı kanallara genişletmektir. "

Bu çok şey anlamına gelebilir. Örneğin, yeni çevrimiçi yayıncılara makale göndermek olabilir. Veya henüz başlatmadığınız bir sosyal medya sitesinde bir إعلان kampanyası oluşturuyor olabilir. Aynı zamanda tamamen başka bir şey olabilir.

Fakat bir şey kesin. Taze yeni deneyimler kesinlikle yeni yeni ipuçları getirecektir.

Yapabilecekleri başka bir şey şudur:

Bütçe Payı ile Birkaç Ayar Yap

İşletme dergisi Genel Müdürlüğün bir parçasına göre B2B pazarlamacılarından üçte biri pazarlama amaçlı kendi bütçelerinin yüzde on'unu harcıyor.

Aslında bu pazarlamadaki deneyimli profesyonellerin çoğu tarafından iyi bilinen bir gerçek. İcra Kurulu Başkanı daha sonra "

" … endüstri kuralı yeni şirketlerin (5 yıl ve altı) gelirlerinin yaklaşık% 10'unu veya daha fazlasını pazarlama üzerine harcarken, daha köklü şirketlerin% "

Genç şirketler için ortak bir uygulama, pazarlama için gelirinin yüzde on veya daha fazlasını kullanmaktır. Halihazırda kendilerini kuran eski şirketler için bunun sadece yüzde beşini tahsis edebilirler.

Hüner şu anda bütçenin nasıl tahsis edileceğini bulmak. Dijital bir pazarlama stratejisi hazırlarken göz önüne almanız gereken çok önemli bir husustur.

Eski işletmeler statükonun korunması (ve umarım geliştirilmesi) ile daha ilgilidir. Arama motoru optimizasyonu ve sosyal medyalarını yönetmek gibi yöntemlere daha fazla konsantre olmalısınız.

Daha yeni şirketler marka bilincine ve çevrimiçi varlığı artırmaya odaklanacaklardır. Bu, e-postalar ve ücretli reklam kampanyaları yoluyla kendilerini pazarlama için bütçeyi kullanmaları gerektiği anlamına gelir. Bunlar görünürlük için hızlı yollar.

Genç işletmelerin kendilerini açma konusunda endişe etmemesi gerektiğini söylemek değil. Marka bilinirliğini artırmak ve kurşun üretimi el ele tutun. Pek çok markayla ortak bir problem, maruz kalmalarını artırmayı başarabilmeleri, ancak dönüşüm sağlamamalarıdır. Ancak, dürüst tecrübeli bir pazarlamacıyla, ihtiyaç duydukları dengeyi kolayca elde edebilirler.

İçerik çeşitliliği ve uygun bütçe tahsisi, B2B pazarlamacılarının ihtiyaç duydukları ipuçlarını elde etmede yapabilecekleri birçok değişiklikten sadece birkaçıdır. Ancak, işlerinde bir atılım yapmak istiyorlarsa, yalnızca takipçiler değil, lider olmaya başlamalıdırlar.

İş dünyasından pazarlamaya ya da en çok talep ettiği B2B pazarlamacılığına yön veren yollar asla üretilmemektedir. kolay. Her tecrübeli satış ekibi ve kurşun nesil pazarlama ajansı kendi tuzuna uygun olduğunu bilir.