التسويق الرقمي

Bağlı pazarlama! Nedir ve Net Para Kazanmak

Affiliate marketing, başlamak için çok kolay olan çevrimiçi bir şirkettir. Bağlı kuruluş pazarlaması, kârın bir kısmı karşılığında başkasının satışının bir ürünü olarak tanımlanabilir. Bağlı kuruluş pazarlamacı, sattığı her ürün için her zaman bir komisyon alacaktır.

Bağlı kuruluş pazarlama güçlü, ancak basit bir iş modelidir. İnternetten para kazanmanın en hızlı yoludur ve başlamak için çok az para gerektirir. İhtiyacı karşılayan bir ürün bulursunuz ve buna ihtiyaç duyanları tanıtın. Daha sonra, sattığınız her ürün için ödeme alacaksınız.

Aşağıda listelenen, bağlı bir pazarlamacı olarak çevrimiçi para kazanmaya başlamak için gereken adımlardır:

  1. Bir niş seç: Bu, yerine getirebileceğiniz bir uzmanlık alanıdır. İnsanların ne istediğini öğren. Hangi sorunlarla yüzleşiyorlar? Ne tür ihtiyaçlara çözüm arıyorlar? İnsanların ne aradıklarını ve satın aldıklarını öğrenmek için forumlara, Amazon, eBay ve web sitelerine göz atın. Başlamak için bazı iyi nişler, zenginlik, sağlık, ilişkiler ve kendini geliştirme alanlarındadır.
  2. Tanıtmak için bir Ürün bulun: Bir bağlı kuruluş hizmetine kaydolun ve pazarınızın ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün arayın. Bu ürünü pazarınıza tanıtın ve satın. Ürününüzü sergilemek için bir web sitesi veya blog kullanın. Web sitenize yerleştireceğiniz ortaklık hizmetinden, web sitenizi ürünün satış sayfasına bağlayan benzersiz bir bağlantı verilecektir. Bu bağlantı müşteriniz tarafından tıklandığında sizi, müşteriyi gönderen kişi olarak tanımlayacak ve tanıtımını yaptığınız her satış için ödeme almanızı sağlayacaktır. Başlangıçta bir ürünle başlamak en iyisidir. Bu ürünle satış yapmaya başladığınızda, başlangıçta başlattığınız ürünü tamamlayacak ek ürünler ekleyebilirsiniz.
  3. Bir Liste Oluşturun: Bir otomatik cevaplayıcı servisine kayıt yaptırmanız gerekiyor. Bu, web sitenizden ürün satın alanların adlarını ve e-postalarını yakalamanızı sağlayacaktır. Web siteniz, müşterilerinizi satın almadan önce müşterilerinizin iletişim bilgilerini toplayabileceğiniz bir alana sahip olmalıdır. Daha sonra onlara diğer hizmetleri de sunabilir, aynı zamanda onlara ömür boyu sadık müşteriler olarak kalabilecekleri yararlı ve değerli bilgiler sunabilirsiniz.
  4. Trafik Oluşturun: Potansiyel müşterileri web sitenize yönlendirmek için farklı trafik oluşturma yöntemleri kullanın. Kullanabileceğiniz bazı trafik oluşturma teknikleri şunlardır; arama motoru optimizasyonu (SEO), makale ve e-posta pazarlama, sosyal medya, YouTube'daki videolar vb. Web sitenize trafik oluşturmanın çeşitli yolları ile deneme yapın. Elde ettiğiniz sonuçlara göre, size en iyi sonuçları veren yöntemler üzerinde çalışmaya devam edin.

Terfi ettiğiniz ürün veya ürünlerden gelen düzenli ve makul bir gelire sahip olduğunuzda, tüm süreci aynı genel niş içerisinde veya başka bir niş içinde tekrarlayın. Zaten sattığınız ürünleri iltifat edecek ürünleri tanıtmaya çalışın. Ya da tamamen farklı bir niş seçin ve ilgili ürünler tanıtın.