SEO

Başarı Ortak Düşmanlar – SEO 'İç Daire'

Yakın zamanda web’in belirli bir bölümünü inceledim ve neden bazı sitelerin başarılı olduğunun nedenleri. Her arama motorunun siteleri önemli olarak nitelendirip neden bir araya getirdiğini ölçmek istedim. Bunu, Google "ile ilgili" sözdizimini kullanarak önemli bir konuyla test ettim. Bu alandaki sitelerin kalitesini ölçmek için çeşitli kriterler kullandım.

Seçilen kriterler:

* Sayfa Sıralaması

* Site Yaşı

* Yahoo Bağlantıları

* Yahoo .edu Linkler [19659002] * Yahoo .gov Linkler

* Sayfalar Google Önbellekleme

* DMOZ Listeleri

* Yahoo Direk Listeleri

Bu konuyla ilgili en iyi 28 siteyi izledim ve bir listeye yerleştirdim ve her biri için. Buna 'İç Çember Sınıflandırması' adını veriyorum, yani bu siteler bu belirli arama teriminin merkezi siteleridir. Ağdaki her konudaki aynı 'İç Çember' listesi olacaktır. Bir site, 'İç Çember'e girmeye çalışmak istediğinde ihtiyaç duyulan sonuçları göstermek için her bir veri kümesi için ortalama kaydedildi.

Bu konu için gereken ortalamalar şöyledir:

* Sayfa Sıralaması (6)

* Site Yaşı (2001)

* Yahoo Bağlantıları (72672)

* Yahoo .edu Linkleri 31)

* Yahoo .gov Bağlantıları (1)

* Sayfalar Google tarafından Önbelleklendi (1782)

* DMOZ Listeleri (4)

* Yahoo Direk Listeleri (3)

Tabii ki, bir site yaşını değiştiremez, diğer bir deyişle, eğer mevcut olan rekabetin en fazla olduğundan daha yeni olursa, diğer alanlarda aşırı telafi edilmesi gerekir. Diğer ölçütlerin her biri, bir site sahibinden iş ile ayarlanabilen şeylerdir. Başarı elde edilecekse bu bir zorunluluktur. Tüm bu testlerde dikkat çekici bir nokta, .edu ve .gov bağlantılarının en etkileyici kriterler listesini seçerken en önemli faktörler olduğu gerçeğiydi. Bunu okuyanlar için bunun bir sürpriz olmayabileceğini biliyorum, ama siyah-beyaz olarak görmek, yarı-ultra rekabetçi “iç çevrelerin” çoğunu kırmak isteyen herhangi bir siteyi denemeyi çok zorlaştırıyor. Gelen linkler için hedef eğitim ve devlet web siteleri.

Listedeki en üstteki sitelerin her biri (.edu linkleri ile sıralandığında) kriterlerde bazı benzerlikler göstermektedir. Yüksek bir DMOZ listeleme puanı, yüksek bir Yahoo bağlantı puanı ve genellikle yüksek sayıda dizine eklenmiş sayfa. Bununla birlikte, .edu bağlantıları, başarı için başka herhangi bir puanlama mekanizmasından çok daha ağır basmaktadır.

Peki, bu cümleyi okumak için zamanınızı harcayarak ne bekliyorsunuz? Çalışmaya başlayın!