SEO

Başarılı Arama Motoru Pazarlaması Stratejisi: Bölüm 1

Arama motoru pazarlamacılığı (SEM), her başarılı çevrimiçi işletmenin temel taşıdır. Günümüzün çevrimiçi pazarında hayatta kalabilmek için, işinizin net bir vizyona ve sağlam bir pazarlama stratejisine sahip olması gerekmektedir. Arama motoru trendlerinin üstünde kalmak ve çevrimiçi işletmeniz veya ürününüz için yeni anahtar kelime öbekleri araştırmak artık gerekli bir süreçtir. Bu iki bölümlü makalede, arama motoru pazarlamasının temel yönlerini ve bunları kendi SEM stratejinize nasıl uygulayacağınızı ele alacağım.

Anahtar Kelime Araştırması: Anahtar kelime araştırması, web sitenizin gerçekte ne için göründüğünden emin olmasında çok önemli bir rol oynar. Kimsenin aradığı anahtar kelimeleri seçerseniz, web sitenizi optimize etmek ve tanıtmak için zamanınızı harcıyor olacaksınız. Kitlenizin arama yaptığı ve bilinen anahtar sözcükleri nasıl hedeflediğini bilmek, tüm arama motoru pazarlaması (SEM) sürecinin temelini oluşturur.

Makale Yazımı ve Sunulması: İşletmenizle veya ürünlerinizle ilgili konularda makaleler yazmak, web siteniz için çok fazla trafik ve ürün bilinirliği getirecektir. İyi yazılmış bir makale birkaç hafta içinde yüzlerce diğer ilgili web sitesine alınacak ve yeniden yayınlanacaktır. Oradaki kelimeyi almak için ne harika bir yol. Çoğu makale gönderme sitesi, makalenizin alt kısmındaki web sitenize bir bağlantı sağlar. Bu, makaleniz yayınlandıktan sonra web sitenize sağlam geri bağlantıları almanın harika bir yoludur. İşte sadece bir yüze Makale Gönderme Web Siteleri için bir bağlantıdır.

Aboneliğe Göre XML ve RSS Beslemeleri: Web sitenizden günlük veya haftalık olarak müşterilere yeni içerik akışı yapmak, tekrar iş almanın harika bir yolu olabilir. Web sitenizde aboneliğinize göre XML veya RSS beslemelerini kullanarak, sunduğunuz yeni bir ürün veya hizmetin sözünü alın. Web sitenize yeni bir makale veya haber bülteni gönderirken, müşteriler anlık bildirim için XML veya RSS özet akışınıza kolayca abone olabilirler. Abonelik özet akışlarını kullanmak, farkındalığı artırmaya yardımcı olabilir ve müşterileri tekrar tekrar tekrar iş için geri getirebilir.

Bu, Başarılı Bir Arama Motoru Pazarlaması Stratejisi Bileşenleri hakkındaki iki makaleden ilkidir.

Copywright XOptimize 2006