التسويق الرقمي

Başarılı Dijital Pazarlama ve Baskı Pazarlama Entegrasyonu

  • Baskı ve dijitalden kaynaklanan sorunlar

1990'lı yılların başlarında, إعلان endüstrisi tamamen basım pazarlamasıyla domine edildi. Tasarımcılar reprografi, transfer mektupları ve çeşitli diğer dizgi teknikleriyle el ile طبعة reklamlarını özenle yapıyorlardı. Tasarımcılar bu becerileri mükemmelleştirdikçe, pazarlama dünyası grafikler çizdi ve Corel, Quark ve Adobe'yi kabul etti ve önceki tüm teknikler modası geçmiş oldu.

On yıl sonra, tipik pazarlamacı Illustrator, Photoshop ve InDesign'ı mükemmelleştirdiğinde ve iyi dijital baskı tasarımları yapmaya başladığında, işletmeler bütçeleri kitle pazarının çevrimiçi pazarlamasına yönlendirdi. Herkes daha sonra web tasarımı becerilerini öğrenmek zorunda kaldı. Son zamanlarda, daha fazla şirket baskı pazarlamaya geri dönmeyi seçiyor. Yeni teknoloji artık dijital ortamlara paralel çalışıyor ve baskı bugünün pazarlama dünyasına uyum sağlayacak şekilde kolayca uyarlanabilir.

  • Baskıyı yeniden kucaklama zamanı

Pazarlama uzmanları, iş dünyasının doğrudan gelir elde etme konusunda doğrudan posta reklamları ve benzeri basılı pazarlama araçları potansiyelini gerçekleştirmesi nedeniyle baskı pazarlamasının yeniden ortaya çıktığına inanıyor. Çevrimiçi dünya, görüntülü reklamlar ve banner reklamlar ile doludur ve insanlar çevrimiçi reklamlardan sıkılmaktadır. Baskı uygun bir alternatif olarak kabul edilir. Kalabalık çevrimiçi pazarlar, işletmelerin kendilerini farklılaştırmasını zorlaştırıyor. El ilanları, posterler ve diğer basılı pazarlama araçlarıyla bir etki yaratmak daha kolaydır.

Pazarlama senaryosunu analiz ederseniz, baskı pazarlaması asla kullanım dışı kalmadı. Yerel zincirler ve küçük işletmeler her zaman yerel basılı reklamlara ve yerel olarak gezinen müşteriler için doğrudan posta tekliflerine güvenmiştir. Daha büyük şirketler artık yeni dijital tasarım teknolojilerinden yararlanmak için pazarlama pazarına geri dönüyor. Müşteriler akıllı telefonlarla, akıllı telefonla optimize edilmiş web sitelerinde, açılış sayfalarında ve hatta doğrudan basılı reklamlardan sosyal medya sayfalarıyla etkileşimde bulunur. QR kod teknolojisi, bu iki dünya arasında etkili bir bağlantı sağlar.

  • QR Kodları

QR kodu, baskı ürünlerine basılabilen küçük bir barkodtur. Şirketin Facebook sayfasının, LinkedIn profilinin, web sayfasının veya diğer benzer kaynakların bağlantılarını sağlar. Belirli bir siteye gitmek için akıllı telefon tarama teknolojisini kullanır.

  • vCardlar ve meKartlar

Her ikisi de, aygıtlar arasında kullanıcı bilgilerini değiştirmek için kullanılan kişisel veri değişimi arabirimleridir. Bu teknoloji kartvizit oluşturmak için kullanılır. Sosyal medya profilleri ve iletişim bilgileri, meCard veya vCard bilgileri dahilinde bir QR koduyla yakalanır.

  • Pazarlama için QR kodlarının kullanımı

QR kodları, tanıtım ve pazarlama için çeşitli yollarla kullanılabilir. Bu kodlar, basılı reklamlar, etkinlik gösterileri, kartvizitler, broşürler ve posterler gibi her türlü baskı malzemesine dahil edilebilir.

  • Gelecek

QR kodları, pazarlama için sadece dijital baskı teknolojisinin başlangıcı. İşlem, bilmediği biri için karmaşık geliyor; Ancak, sonuçlar baskının geleceği için dikkate değer ve çok önemlidir. Pazarlamanın geleceği kesinlikle yazılı ve dijital pazarlamanın başarılı entegrasyonunda yatmaktadır.