SEO

Basit SEO İpuçları Herkes Daha İyi Arama Motoru Sıralaması için Kullanabilirsiniz

Web sitenizi veya satış sayfanızı oluşturdunuz, bir Google site haritası gönderdiniz, dizine eklendiniz ve şimdi sıraladığınız yeri ve nasıl olduğunu görmek için Google’ı ve blog'larınızı her gün kontrol ediyorsunuz. çok ziyaretçi geldi. Fakat pek bir şey olmuyor gibi görünüyor, değil mi?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile ilgili yaygın bir yanılgı, web sitenizi kurduktan sonra, otomatik olarak ziyaretçileri çekmeye başlayacak olmanızdır. Bir başka yanlış anlama ise, siteniz çeşitli arama motorları tarafından dizine eklendiğinde, sevdiğiniz herhangi bir anahtar kelime için SERP'lerde (Arama Motoru Sonuçları Sayfaları) yüksek bir sıralama elde edersiniz. Gerçekte, sitenizi arama motorları için optimize etme süreci – başka bir deyişle, belirli anahtar kelimeler için sıralanmak – bir stratejiye sahip olmanızın yanı sıra bir dereceye kadar çaba harcamanızı gerektirir.

Şaşırtıcı bir şekilde, web sayfalarınızı bir araya getirdiğinizde birkaç basit adımla maksimum SEO’nun% 75-80'ini elde edebilirsiniz.

Öncelikle, hangi anahtar kelimelerin hedefleneceğine karar vermeniz gerekiyor. Genel olarak konuşmak gerekirse, sayfa başına en fazla üç anahtar kelime veya kelime öbeği seçerek (sayfanın başına değil, web sitesi başına) en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Bu, hedef pazarınızdaki çoğu kullanıcının arama yapma eğiliminde olduğu ve hangi kelimelerin daha az rekabet gücüne sahip olduğu arasındaki dengeyi gerektirir. Böylece, başka bir deyişle, sıraladığınızdan daha yüksek bir sıralama elde etme olasılığınız artar. Potansiyel müşterilerinizin hangi anahtar kelimeleri aramaya eğilimli olduğunu bilmiyorsanız, rakiplerinize ve hangi anahtar kelimelere göre sıralandıklarına bakın. Ayrıca, ana sayfalarının kaynak koduna bakabilir ve sayfanın üst kısmındaki "meta anahtar kelime" etiketindeki anahtar kelimeleri görebilirsiniz.

Hedeflenecek anahtar kelimelere karar verdiğinizde, bunları web sitenizin sayfalarına stratejik olarak eklemenin zamanı geldi. Hangi anahtar kelimeler için hangi sayfaların optimize edilmesi gerektiğini düşünün. Başlığın ve baştaki paragrafın başlaması veya en azından içermesi için anahtar kelimeler seçilmesini istersiniz. Bundan sonra, aşağıdaki şekilde belirli bir sayfa üzerinden onları serpiştirme meselesi …

Şimdi "başlık" etiketini düşünün. Bir web sayfasının başlık etiketine yerleştirilen anahtar kelimeler, arama motorlarının SERP'lerdeki web sayfasını nasıl ve nerede sıraladığı en büyük "sayfa üstü" faktördür. Arama motorlarının daha fazla ağırlık verme eğiliminde olduğu diğer etiketler başlık etiketleridir, özellikle H1 ve H2 etiketleri (bu sırayla veya öncelikli olarak). Bunun dışında, anahtar kelimelerinizin sayfanın metni boyunca görünmesini istersiniz.

Belirli bir anahtar kelime yoğunluğu (yani, anahtar sözcüklerin sayfadaki tüm metin hacmiyle orantılı olarak görünme derecesi) kullanımı hakkında çok şey yazılmıştır, ancak mevcut düşünce, anahtar kelimelerinizin mümkün olduğunca doğal görünür. Aşırı anahtar kelime sıklığı sadece ziyaretçileri kapatmakla kalmaz, aynı zamanda arama motorları arasında "kırmızı bayraklar" da yükseltir. Açıkça, anahtar kelimeler içerecek şekilde yazılan web sayfalarını gördük. Doğal olandan daha fazla zaman. Arama motorları, insanların daha fazla sıralama elde etmek için kullandıkları çeşitli taktikleri çok iyi biliyor ve bir sitenin "arama motoru spam'i" suçlu olduğuna inandıkları yerlerde, bu siteleri dizinlerinden almanın hızlı bir yoludur. Bu almaya değer bir risk değil!

Web sitenizi oluştururken dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da, arama motoru endeksleme ile ilgili herhangi bir engeli kaldırmaktır. Arama motorları, görüntüleri, Flash filmleri, CGI betiklerini veya dinamik olarak oluşturulmuş sayfaları "okuyamaz", bu yüzden web sitenizde bunları sıralamanıza zarar vermeyecek, onlar da yardımcı olmayacaktır. Genel olarak, kaynak kodunuzdaki metni arayan temizleyici, arama motorlarının anahtar kelimelerinizi "görmesini" kolaylaştıracak.

Örneğin, resimler ve Flash filmler kullanıyorsanız, onlara anahtar kelimeleri içeren bir dosya adı vermek iyi bir fikirdir ve (görüntülerde) ilgili anahtar sözcükleri kullanın "alt" etiketleri .

Web sayfalarınız arasında anahtar kelime kelimesi zengin bağlantılar sağlamak, arama motoru sonuçlarınızı iyileştirmenin yararlı bir yoludur. Unutmayın, arama motorları genellikle web sitesi içeriğini dizine ekler. Genel olarak, daha kaliteli, konuyla ilgili içerik, daha iyi. Ve elbette içerik ne kadar kullanışlı olursa, diğerlerinin aslında sitenize link vermesi daha olasıdır – arama motoru optimizasyonuna yönelik bir "off-page" avantajı.

Web sitenizi arama motorları için optimize etmek hem planlama hem de uygulamayı içerir. Hangi anahtar kelimelerin hedefleneceğini dikkatlice düşünün ve ardından web sitenizi arama motorlarında mümkün olan en iyi etkiyi yaratacak şekilde dikkatli bir şekilde oluşturun. Elbette, sadece sayfa faktörlerinden daha fazla arama motoru optimizasyonu var. Ancak, önemli (ve kolay!) Web sitenizin, arama motorlarından azami derecede ilgi görecek şekilde tasarlandığından emin olmak için.

Diğer pek çok şeyde olduğu gibi, birkaç basit adımda hedefiniz e-ticaret, İnternet Pazarlama, Satış Ortaklığı Pazarlama veya sadece web sitesi trafiği artıyor olsun, web sitenizin performansını ve sıralamasını büyük ölçüde artırabilir [http://www.improveyourinternetmarketing.com/category/ beginners /].