التسويق الرقمي

Baskı Neden İçerik Pazarlama Stratejinizin Bir Parçası Olmalıdır?

Basım pazarlaması şehirdeki tek oyun oldu. Afişler, posterler, kartvizitler, el ilanları ve gazetelerdeki reklamlar, işinizle ilgili kelimeleri çıkarmak için tek seçeneğiniz.

Sonra internet geldi.

Ve yeni e-posta listelerinin, web sitelerinin ve sosyal medyanın gelmesiyle. her şey değişti. Geçtiğimiz birkaç onyılda, pazarlama tamamen dijital bir platforma kaymıştır.

Bu, yazılı medyanın gitmiş olduğu anlamına mı geliyor? Bu doğru değil. Aslında, içerik pazarlama tekniklerinize basılı reklamlara katılmanın çok önemli nedenleri vardır.

Şunun içini askıya alır

Tek bir tıklamayla e-posta göz ardı edilebilir veya spam kutusuna gönderilebilir tekrar görülmek üzere. Üst sayfa afişleri ve yan ekran reklamları anında gizlenebilir. Ancak, görsel olarak çekici resimlere veya farklı bir şekle sahip benzersiz kartvizitlere sahip doğru tasarlanmış ve parlak renkli bir broşür, çöp kutusuna hemen atmak istemeyeceğiniz bir şeydir.

Aksine, buzdolabına yapışabilir veya saklayabilirsiniz. cüzdanınızdaki kart. Basit bir ifadeyle, yazılı medyanın elinde kalma şansı daha fazladır ve bu da iyi bir pazarlama stratejisidir.

Zaten Basılmıştır

Birçok pazarlama, indirim ve kupon kodlarından oluşur. Kullanılmak üzere basılmalıdır. Bu, bir çok insan için bir hayli zahmetlidir, bu yüzden birçoğu bu türden bir pazarlama faaliyetinden kaçar ve asla kullanılmaz.

Ancak, daha önce basılmış, postalanmış veya dağıtılmış olan indirim kodları ve kuponların kullanılması daha olasıdır. Ek olarak, bazı kuponlar cep telefonunuzda bir barkod görüntüleyerek paraya çevrilebilir; Çoğu insan bunu yapmak için çok fazla buluyor. Çantadan bir kupon almak ve onu alışveriş yapmak için kullanmak daha rahattır.

İnsanlar buna güveniyor

Sonuçta, en kritik nokta insanların eski pazarlama yollarını hala hatırlamaları. Gazeteler aracılığıyla iş aramayı ve dergilerden kuponları kesmeyi hatırlıyorlar. Kartvizitleri farklı vesilelerle dağıtmayı hatırlıyorlar. Bu pazarlama stratejisi güven inşa edilmesinde yardımcı oldu. İnsanlar basılı pazarlamaya güveniyor çünkü dijital pazarlama hayata geçmeden önce, طبعة pazarlaması kraldı.

Dijital pazarlama, geleneksel pazarlamanın asla rekabet edemeyeceği sayısız faydalar sunuyor. Ancak şunu fark etmeliyiz ki, hem bu pazarlama stratejileri hem yeni hem de eski müşterilere medya stratejilerini basmak için verimli bir şekilde yanıt verdikçe birlikte iyi çalışabilir. Dijital pazarlama stratejinizde basılı medyayı kullanmayı deneyin ve işiniz için nasıl harikalar yaratabileceğini görün.