الطباعة - تصميم

Baskı

Tarih öncesi zamanlarda, sadece sınırlı sayıda kitap yayınlandı.

Baskı teknolojisindeki ilerlemeler nedeniyle, günümüzde daha fazla kitap ve diğer basılı materyaller kolayca basılmaktadır. Bunun dışında, basılan her kitabın değerini arttırmak için erişilebilir ek seçenekler de vardır. Pek çok kitap türü olduğu sürece, çeşitli maliyetler ve avantajlar sunan çok sayıda kitap yazıcısı ve yayıncı var.

Geleneksel yayıncılık, kitabın gelişmesiyle başlayan kitabın tüm yaşam döngüsüne, daha sonra kapağın sanatsal tasarımına, ardından basımın, üretimin, dağıtımın ve daha sonra kitapların pazarlanmasının takip edilmesine işaret eder.

Profesyonel kitap baskısı ve yerel matbaacı arasındaki fark, çıktı kalitesinde yatar. Profesyonel kitap baskısı طبعة prosedürlerine tabi tutulan kitaplar baskılar açısından daha üstündür ve daha sonra kullanılan renkler, tecrübesiz yerel kopya dükkanları tarafından yapılan kitapların kalitesine göre daha etkileyici.

Kitap basım şirketlerinin seçkin bir tercihi, müşterilerinin doğru bir şekilde seçmelerine yardımcı olmak için müşterilerinin bütçelerindeki en iyi seçeneklerle müşterilerine yardımcı olmaları için teknolojiden elde edilebilecek faydalarını müşterilerine açıklayan bir tercihtir.

Yazdırma baskısı, kağıda mürekkep yerleştirerek sözcüklerin ve görüntülerin kopyalarını oluşturabilir. Sadece yüzlerce değil binlerce kopya basmak sadece birkaç ay sürüyor. Bugün mevcut matbaa presleri geçmişte mevcut olanlardan daha fazla şey yapabilir.


مصدر بواسطة Jeny CL