الطباعة - تصميم

Baskılı Devre Kartının Temel Parçaları

Baskılı devre kartının temel bileşenleri şunlardır:

– Taban Malzemesi: Tüm iletkenleri ve bileşenleri destekleyen sert veya esnek, iletken olmayan bir laminat malzemeden yapılmış ince bir levhadır:

– İletken: Baz malzemeye sıkıca tutturulan ince şeritler şeklinde yüksek saflıkta bakır.

Temel malzeme, bakır alanlara ve bakıra bağlı bileşenlere mekanik destek sağlar. Tamamlanmış devrenin elektriksel özellikleri temel malzemenin dielektrik özelliklerine bağlıdır ve bu nedenle seçilmeli ve kontrol edilmelidir.

İletkenler sadece bileşenler arasındaki elektrik bağlantılarını değil, aynı zamanda lehimlendiğinde bileşenler için mekanik desteği de sağlarlar.

Tamamlanan pano, mekanik destek ve bileşenlere gerekli tüm elektrik bağlantılarını sağladığında, esas olarak Baskılı Devre Kartı veya Baskılı Kablolama Tahtasıdır. Yazdırılan terim popüler hale gelir çünkü iletken alanlar genellikle çizim baskısı için yaygın olarak kullanılan bir foto-gravür gibi bir طبعة işlemi ile üretilir.

Kalay-Kurşun lehimleme, kullanımın başlangıcından beri ara bağlantıların temeli olmuştur. basılı devrelerin ve ilgili tüm materyallerin ve süreçlerin, bu malzemenin kullanımı göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Ama şimdi, kurşunsuz teknoloji devriminde hızlı bir değişim çok daha fazla dikkat çekti, ayrıca endüstri, yüksek devre ve komponent yoğunluğu ve daha hızlı devre ihtiyacını karşılamaya devam ederken, teknolojide önemli değişiklikler oldu. Sonuç olarak, baskılı devre kartları, daha küçük olacak şekilde veya sunucu alanı gibi belirli uygulamaların gereksinimlerini karşılamak için daha büyük olacak şekilde tasarlanmaya devam eder. Baskılı Devre Kartı elektronik dünyayı değiştirmeye devam edecek ve daha küçük baskılı devre kartı, çoğu Board üreticisinin karşılaşacağı zorluklar olacaktır.


مصدر بواسطة Terence Wood