SEO

Bazı büyük arama bütçeleri, ajans yöneticileri için Amazon’a taşınıyor

Birkaç إعلان yayıncısının yaptığı bir CNBC anketi, bazı reklamverenlerin Google arama bütçelerinin büyük yüzdelerini Amazon'a kaydırdığını gösteriyor.

İki yönetici, Amazon'da satılan bazı reklamverenlerin arama bütçelerinin% 50'sini veya daha fazlasını Amazon'a taşıdıklarını söyledi.

Neden dikkat etmelisiniz

Son birkaç yıldır, Amazon düzenli bir reklam işletmesi oluşturuyor. Son çeyrekte Amazon, reklam satışlarında kabaca 2 milyar dolarlık bir artış kaydetti ve yıllık% 129 artış gösterdi. Bu, Google’ın son çeyrekte elde ettiği 23 milyar dolar tutarındaki reklam gelirleriyle karşılaştırıldığında hala cüce. Ancak, dijital reklam ortamına baktığımızda, Amazon, özellikle platformda satılan tüketim malları şirketleri için, özellikle de en çok rağbet gören fırsattır.

Amazon’un bir reklam aracı olarak başarısının anahtarı, satışla doğrudan ilişkilidir. Google, reklamverenleri arama amacına bağlayarak altını vurdu. Amazon bir adım daha ileri gidebilir ve reklamverenleri doğrudan satın alma amacına bağlayabilir ve tüm platformunda satın alma işlemini gerçekleştirebilir. Google, satın alma sürtünmesini ortadan kaldırmak ve reklamverenler ve perakendeciler için benzer bağlantılar sağlamak için çeşitli girişimlerde çalışıyor. En son olarak, Google Alışveriş İşlemleri, Arama, Google Express ve Google Asistan'dan oluşan bir perakende iş ortakları ağı üzerinden mobil ödeme olanağı sunmaktadır.

Ancak özellikle Amazon'daki satıcılar ve reklamlar için reklam programları, karşı konulamaz reklamlardan daha fazlasını kanıtlamaktadır. Steelhouse CEO'su Mark Douglas CEO'su Mark Douglas, “Amazon'da sattığını bildiğim her şirket temel olarak bütçeyi Amazon'a taşıyor çünkü bunlar hiçbir seçeneğe sahip değil.”

Amazon Sponsorlu Ürünler ve Sponsorlu Markalar (eskiden Başlık Arama Reklamları) – Tıklama başına ürün arama ağı reklamları – satıcılar için tablo kazanıyor. Perakende yerleştirme ücretlerine aşina olanlar – bu son ekler ücretsiz gelmiyor – burada benzerlikler görecekler.

Bulgular, 25 Ekim'de SMX East'te sunacağımız kendi Amazon reklamcılık araştırmamıza uygun.

Bulgular hakkında daha fazlası

  • Bütçe vardiyaları öncelikli olarak tüketici paketli mal şirketlerinden geliyor.
  • Bir Havas Media yöneticisi, müşterilerinin yüzde 20 ila 30'unun arama bütçelerinin yüzde 50 ila 70'ini Amazon'a taşıdığını söyledi.
  • İki yöneticinin Amazon bütçesinin geçen sene 300 ile 400 arasında arttığını belirtti.
  • Bazı bakış açıları: Bir Merkle yöneticisi arama bütçelerinin Amazon'a kaydığını görmediklerini, ancak Google harcamalarının düz olduğunu belirtti.

نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük yayınlama işlemlerine yardımcı olan ve ücretli medya kapsamını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.