SEO

Beni unutma: TBM reklamlarınızı daha akılda kalıcı hale getirmek için 3 adım

Bazı reklamlar aklınızda bulunmasına neden olur, diğerleri ise her gün karşılaştığımız çevrimiçi parazitlerin çöp yığınlarını anında unutup kandırır mı?

Unutulmaz إعلان içerik oluşturucuları onu şanslı bir şekilde gördüler mi? Diğerleri genel reklamcılık ilkelerini aldılar mı, biraz beyin fırtınası yaptınız mı ve en iyiyi ümit ettiler mi?

Metin reklamlarını neyin unutulmaz kıldığını ölçmenin bir yolu var mı?

Seyahat araştırması şirketi olan Phocuswright'ın milleti, bir parçası olarak ortaya çıktı. Bing (benim işverenim) ile yaptıkları bir çalışmanın. Katılımcılara şunları sormuşlar:

İnternette gördüğünüz seyahat reklamları hakkında en çok neyi hatırlıyorsunuz?

Sonuçlar açıktı:

Bu çalışma, özellikle seyahat endüstrisi için tasarlandı, ancak tartışılabilir. İlk üç öğe neredeyse herhangi bir endüstri için kolayca aktarılabilir. Neden?

 • Çünkü biz görsel yaratıklarız. Beynimiz, görüntüleri metinden 60.000 kat daha hızlı işliyor ve beyne iletilen bilginin yüzde 90'ı görseldir.
 • Fiyat duyarlıyız – veya en azından değere duyarlı.

Her birinden nasıl en iyi şekilde yararlanabileceğimizi görmek için üç unsuru yıkalım.

1. Metin reklamlarını görsel olarak zorlayıcı hale getirin

Evet, metin reklamlar sadece metin olabilir, ancak onları çekici hale getirebileceğini düşündüğünüzden daha fazla seçenek var.

Lütfen, yalnızca Bing Ads'te bulunan Multi-Image Extensions için silindirleri döndürün. Bu uzantı, reklamverenlerin, reklam en üst ana hat konumunda sunulduğunda görünen beş resim yüklemesine olanak tanır. Bu, müşterinizin gözünü yakalamak için kullanabileceğiniz güçlü bir gayrimenkul. Nasıl göründüğüne dair bir örnek:

Çoklu Resim Uzantıları açık beta sürümdedir, yani reklamverenler erişim için kaydolmak için açıktır.

Göz çekmenin yanı sıra, Çoklu Görüntü Uzantıları da bir saniye hizmet eder. Aynı derecede önemli amaç: Araştırmacıyı daha spesifik bir açılış sayfasına yönlendirir. Bu şekilde, neredeyse görsel site bağlantıları olarak işlev görürler.

Hile sayfası – akılda tutulması gereken önemli şeyler:

 • Uzatma için en az beş resim yüklenmeli.
 • diğer uzantıların yanı sıra (site bağlantıları gibi) de sunulabilir.
 • Herhangi bir anahtar kelime için kullanılabilirler; Bununla birlikte, anahtar kelimeler görüntülerin yanı sıra reklam kopyasıyla da alakalı olmalıdır.
 • Ekran metni (en fazla 14 karakter), yani görüntülerin altında görüntülenen ifadeler her görüntü için gereklidir.
 • alaka düzeyini artırın, aynı resmin açılış sayfasında da bulunması gerekir.

Çok Görüntülü Eklentilere erişiminiz yoksa ne olur? Endişelenme, hepsi kaybolmaz. Doğru şekilde kullanılan doğru kelimeler, okuyucunun aklındaki görüntü ve duyguları anımsatır ve reklamınızın unutulmaz hale gelmesine yardımcı olur.

Yukarıdaki Contoso Floral örneğimizde, insanlara ürünü kokuyu uyandırarak daha iyi hayal etmelerine yardımcı olabilirsiniz. verböcek gibi: “Evinizin açık ve taze kokusunu evinize getirin.” (19659002) Ya da ürününüzün bir kış ceketi olduğunu varsayalım. Kışın imajlarını ve hislerini uyandırabilirsin, “Coğrafi olarak kendini [product name] gibi bir kozala ve Aralık sakini körfezde tut.”

Bu iki örnekte ortak olan nedir?

Her ikisi de duyusal kelimeleri kullanıyorlar. görme, ses, dokunma, tat veya koku ile ilgili kelimeler. “Tatlı” bir koku ve Aralık “üşüme” yaratarak, müşterilerimizi kendilerini bu pozisyonda hayal etmelerini istiyoruz. Fotoğrafı çektiniz (punça)

Hile sayfası – akılda tutulması gereken önemli şeyler:

 • Görüntüleri ve duyguları uyandırmak için duyusal kelimeleri kullanın.
 • Boyamak için açıklayıcı, özel bir dil kullanın. bir fotoğraf.
 • Araştırmacınızı ürününüze yerleştiren dilde odaklanın.

2. Fırsatları ve vitrin olanaklarını vurgulayın

Reklamcılık zamanının başlangıcından beri, indirimlerin ve tanıtımların önemli olduğunu biliyoruz. Ancak, bu indirimleri ve promosyonları nasıl sunduğunuz, özellikle de her zaman küçülen ilgi alanlarımızı dikkate aldığınızda, aynı derecede önemlidir.

Araştırmacılar bilmek isterler:

 • Ne kadara mal olur?
 • Nereden alabilirim?
 • Satışta mı?

Reklamınızın tüm bu bilgileri öne çıkarması gerekiyor. Neyse ki, promosyon ve fiyat uzantıları yardımcı olabilir.

Promosyon uzantısı, kullanıcılar mevcut en iyi fırsatları ararken özel teklifleri öne çıkarmaya yardımcı olur. Reklam metninin altında gösterilir ve promosyonu detaylandıran iki satırlık metin görüntüler. Mobil cihazlara, tabletlere ve masaüstüne ulaşarak reklam katılımını artırmaya ve potansiyel tıklama oranını artırmaya yardımcı oluyorlar. Aşağıdaki resim bir Google Reklamında bir promosyon uzantısı gösteriyor.

Şimdilik, promosyon uzantısı yalnızca Google Reklamları'nda kullanılabilir.

Hile sayfası – akılda tutulması gereken önemli noktalar:

 • Tanıtım, reklamın hedefinde kolayca bulunmalı ve tüm başlıklar ve açıklamalarla eşleşmelidir.
 • Uygunluk açık olmalıdır, yani gösterilen detaylar, reklamı yapılanlarla alakalı olmalıdır.
 • promosyon kodu alanında gerçek promosyon kodu, ör., bir telefon numarası verilmesine izin verilmez.

Fırsatlarınızı ve tekliflerinizi vurgulayabilmenin bir başka yararlı yolu, hem Google'da hem de Bing'de bulunan fiyat uzantılarıdır. Bir Bing reklamındaki fiyat uzantısının bir örneği.

Fiyat uzantıları, kullanıcılara yalnızca ürünün (kalemlerin) ne kadar ücret aldığını değil, nereden satın alacağını söyler. Aslında size sunduğunuz çeşitli hizmet ve ürünleri sergileme fırsatı sunar.

Hile sayfası – akılda tutulması gereken önemli noktalar:

 • Uzatmalarda kullanılan fiyatlar Açılış sayfasında açıkça görülebilir.
 • Ana reklam – fiyat uzantıları size tercih edilen bir üçüncü taraf satıcısına bağlantı verme seçeneği sunarken aynı tekdüzen kaynak konumlandırıcısına (URL) gitmeleri gerekmez. Amazon
 • Başlıkta ve açıklamada "satış" veya "ücretsiz gönderim" gibi tanıtım metinlerinin kullanımına izin verilmez.

3. Kişiselleştirin

İlgi ve kişiselleşmeyi arttırmak için nelere odaklanmalısınız? Reklam hedefleme yeteneklerinizi optimize edin. Bu yetenekler, ölçeğinde yayın yapmamıza izin veriyor, ancak bire bir konuşma gibi hissettiriyor. Bunun nasıl çalıştığına bir göz atalım.

Dinamik URL'lerle yeniden pazarlamayı yükseltin

Dinamik URL'lerde ipuçlarına dayalı yeniden pazarlama listeleri oluşturarak işe başlayın. Örneğin, aşağıdaki URL'de, deniz mavisi font, elbisenin stilini, rengini ve boyutunu tanımlayan dinamik öğeleri gösterir. Bunları anlamak, site ziyaretçisinin neyle ilgilendiğine ilişkin net bilgiler verir:

Arama yapanların aradığı şeyleri daha iyi anlayarak, onlara farklı davranabilir ve daha özelleştirilmiş reklamlar gösterebiliriz.

Sık sık beyaz elbiseler aldıklarını biliyorsak, beyaz elbiselerdeki satışlarla ilgili reklamlar gösterebilir veya eşleştirilecek aksesuarlar üzerinde çapraz satış yapabiliriz. Elbette, bu ürüne ve içeriğe bağlıdır. Küçük bir sağduyu her zaman yararlıdır:

Dinamik işitme engelli sesleri bir kenara bırakırsak, dönüşüm hunisi sayesinde daha fazla müşteriyi daha etkili bir şekilde hareket ettirebiliriz.

Bunun perakendeyle sınırlı olması gerekmez. Örneğin, seyahat ile, bir otel konaklamanın check-in ve check-out tarihlerini bilmek yardımcı olabilir. İzleyicilere daha sonra yolculuklarının bir parçası olarak keyif alabilecekleri etkinlik ve eklentilerle ilgili mesajlar sunulabilir.

Dinamik URL'lerin nasıl ayarlanacağı:

 • En etkili olabilecek değişkenleri belirleyerek işe başlayın.
 • Bu belirlenmiş değerlere dayalı kitle listeleri oluşturun.
 • Hedeflediğiniz belirli davranışa veya değer teklifine dokunan ilgi çekici bir reklam metni oluşturun.

Pazardaki kitlelerle alaka düzeyini artırın [19659002] Bing reklamlarının arama ağında ve Görüntülü Reklam Ağı'ndaki Google Reklamlarında kullanılabilen pazardaki kitleler, reklamverenlerin farklı dikey sektörlerde mal veya hizmet satın almak için piyasada bulunma belirtileri gösteren bir grup insanı hedeflemesine olanak tanır

Örneğin, koşu ayakkabıları sattıysanız, aslında koşu ayakkabısı satın almak isteyen kişilere reklam göstererek daha fazla başarı elde edersiniz. Aşağıdaki pazardaki kitle grubunu hedefleyebilirsiniz:

/ Giyim ve Aksesuar / Ayakkabılar / Atletik Ayakkabılar

Bu kitleleri kimler kullanabilir? Herkes! İster küçük bir işletme isterse büyük bir işletme veya ister B2B, isterse B2C satıyor olun, ürün veya hizmetiniz piyasadaki mevcut kategorilerden birine yansıtılıyorsa pazardaki kitleleri test etmelisiniz.

Ayrıca erişiminizi genişletmenize yardımcı olacak değerli bir araç. Yeniden pazarlamanın tersine, yalnızca web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilerle sınırlı değilsiniz. Burada, satmak zorunda olduğunuz ama markanızı duymamış ya da işinizi önemsemeyen kişilerle karşılaşabilirsiniz.

Yüksek hedef kitlelere ulaşmak, olasılığını artırmak için harika bir yoldur. Dönüşümlerden

Bing'den alınan son dahili verilere göre, Pazardaki Kitlelere gösterilen reklamlar, yüzde 28 daha yüksek tıklama oranına (TO) ve yüzde 48 daha yüksek dönüşüm oranına (CVR) kadar çıktı Piyasadaki izleyici olmayan reklamlar.

Burada bir başarı hikayesi, Las Vegas seyahat ve etkinlik rezervasyon şirketi olan Vegas.com'dan geliyor. Sonuçlarına, tıklama oranındaki yüzde 65'lik bir artış ve reklam harcamalarından elde edilen yüzde 27'lik bir artış dahildir.

Pazardaki kitleleri nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Yalnızca, sektördeki kitlelerinizle eşleşen pazarlamacıları ilişkilendirin. Kitleler sekmesi altında ürün / sektör
 • Hedefleme seçeneğinizi seçin (yalnızca teklif ver veya hedefle ve teklif ver) ve işiniz bitti!
 • Yeniden pazarlama ve diğer kitle hedefleme çözümleri ile birlikte kullanın.
 • listenin doldurulmasını beklemeniz (bir yeniden pazarlama listesiyle olduğu gibi) ve siteye eklenecek piksellerin izlenmesi için beklemenize gerek yoktur.

Unut beni asla

Unutulmaz metin reklamlar oluştururken göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Büyük bir şans şansı, “formüle etme” yöntemleri vardır:

 • Bunu görselleştirin.
 • Değerli hale getirin.
 • Kişiselleştirin.

Yapmanıza yardımcı olacak araçlar Bu teknolojinin geleceğinin bir parçası değil – zaten buradalar, ve kullanımı kolaydır. “Neden onları kullanıyorsunuz?” Sorusu sormuyor. “Neden onları kullanmıyorsunuz?” Daha iyi bir soru “Neden kullanmıyorsunuz?”

Metin reklamlarını unutulmaz kılmak için yalnızca küçük bir yol seçtiğimin altını çizdim. Kullanmanız için çok sayıda başka uzantı ve ürün var. Ve teknoloji durdurulamayan ilerleyişini sürdürdüğü için daha güçlü ve daha etkili olmaya devam edecekler.

Öyleyse ileri gidelim ve unutulmaz olun.


Bu yazıda dile getirilen görüşler misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Purna Virji Microsoft'ta Kıdemli Müdür, PPC Eğitimi. PPC Hero tarafından 2016'nın en etkili PPC uzmanı olarak adlandırılan Purna, SEM, SEO ve Sesli Arama'da uzmanlaşmıştır. Aramada on yılı aşkın bir süredir, dünya çapında MozCon ve SMX Advanced gibi konferanslarda düzenli bir konuşmacı olarak yer alıyor ve popüler bir endüstri köşe yazarıdır. Ödüllü eski bir gazeteci olan Purna, Bing Ads ekibine katılmadan önce Purview Pazarlama'nın CEO'suydu. Boş zamanlarında, hevesli bir gezgin, en iyi şef ve amatör triko meraklısı. Merhaba deyin @purnavirji .