التسويق الرقمي

Beyaz Tahta'nın Avantaj ve Dezavantajları

Beyaz tahta, buluşundan bu yana uzun bir yol kat etti ve bugün okullarda, üniversitelerde, hastanelerde ve bilginin bir izleyici kitlesine gösterilmesi gereken organizasyonlarda en yaygın olanlardan biri. Bu organizasyonların yanı sıra, yazı tahtaları da özellikle beyin fırtınası oturumları devam ederken önemli bir araç olduğu için her ofisin önemli bir parçası haline gelmiştir. Bir beyaz tahta üzerinde bir beyin fırtınası oturumu sırasında ortaya çıkan fikirleri not etmek ve daha sonra tartışma ilerledikçe, bir kitap üzerine el yazısıyla yazılmış notlara başvurmaktan çok daha kolaydır. Farklı tipte beyaz tahtalar mevcuttur, bu yazı tahtalarında kullanılan yüzey türü farkıdır ve gereksiniminiz için doğru beyaz tahtayı seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Aşağıda, beyaz tahtaların avantajları ve dezavantajları ile kullanımınız için doğru beyaz tahtanın nasıl seçileceğine dair ayrıntılar verilmiştir.

مزايا السبورة:

Beyaz tahtaların tüm sektörlerdeki popülaritesinde çözülen avantajlardan biri, beyaz tahtaların tekrar kullanılabilir olması ve beyaz tahta işaretleyici kullanılarak yapılan beyaz tahta mürekkep işaretlerinin daha etkili olması ve Bir kara tahta üzerinde bir tebeşir kullanılarak yapılan işaretlerden daha uzun bir süre. Ayrıca su ve rüzgar gibi diğer dış etkenlere de daha az duyarlıdırlar. İşaretleyiciler, çok fazla toz yarattığı için çok dağınık olabilecek çakışmalardan farklı olarak herhangi bir toz üretmedikleri için çok kullanışlıdırlar. Bu, toz alerjileri ve solunum problemleri olan kişiler için en iyi sonucu verir. Beyaz tahta işaretleri herhangi bir toz üretmediğinden, toz duyarlı ekipmanların yakınında herhangi bir endişe olmadan da kullanabilirsiniz.

Beyaz tahtaları kullanmanın bir başka avantajı, bir video projektörü veya tepegöz projektörü kullandığınızda projeksiyon aracı olarak da kullanılabilir olmasıdır. Bu da size yorum yapmanıza, önemli ayrıntıların altını çizmenize ve hatta işaretçiyi kullanarak beyaz tahtada vurgulamanıza izin verir. Beyaz tahtalar, projektör ışığını kolaylıkla yansıtan yüksek cam yüzeyler içerir.

غالبا ما يتبادر إلى الذهن هو ميزة أخرى عند استخدام السبورة هي السهولة التي يمكنك استخدام علامة السبورة. انها علامات الطباشير يمكن معالجتها بسهولة أكبر بالمقارنة مع الأشخاص الذين يعانون من محدودية الحركة، وحتى أنها يمكن أن تكون بسهولة استخدام هذه العلامة. وعلاوة على ذلك، فإن الجهد المطلوب لكتابة على السبورة المحتوى، طبعة والوقت للكتابة على السبورة لتكون أقل بكثير مما هو مطلوب. وفي الوقت نفسه، سوف تواجه إذا كنت تستخدم التعب الطباشير يجلب معه أيضا، لذلك هو مهمة سهلة في كتابة هذه البطاقة.

Özellikle çevre dostu ürünler ve yaşam biçimlerinin popülerlik kazandığı bir çağda olduğumuzdan bahsetmeye değer bir başka avantaj da, beyaz tahtanın kağıt ve üniversitelerde kağıt tasarrufu yapmasına yardımcı olması, böylece doğru seçimi yapmak çevre dostu bir ürün satın almak istiyorum. Yazı tahtaları, farklı renklerde kullanılabilen çok çeşitli işaretler olduğu için size farklı renkler sunar.

معظم السبورة شعبية وتستخدم على نطاق واسع، لديها سطح المغناطيسي التي تسمح لك لاستخدام السبورة لوحات الإعلانات المغناطيسية. الشيء الوحيد الذي عليك، وتحتاج إلى الوصول إلى المستندات الهامة الوزن المغناطيسي الذي يسمح لك لالوخز بالابر.

مساوئ لوحة بيضاء

ومع ذلك، باعتبارهما وجهين لعملة واحدة، فإنه لا تشمل عيوب السبورة. وفيما يلي بعض المآخذ على استخدام لوح تعطى.

Beyaz tahta işaretleyici ile bir beyaz tahta üzerine yazmak çok kolay olsa da, yanlış tahta işaretini kullanarak kalıcı bir iz bırakabileceğinden, bu tahtaya yazmak istediğinizde yalnızca beyaz tahta işaretlerini kullandığınıza dikkat edilmelidir. tahtada veya satın aldığınız beyaz tahtada bulunduğunuz yüzeyin türüne bağlı olarak bunu temizlemek için çok zor bir zamanınız olabilir. Ancak günümüzde, teknolojideki ilerlemeler sayesinde, çıkarılabilir mürekkeplerin yanı sıra mevcut spreyler de vardır ve bu spreyler ya da çıkarılabilir mürekkepler, beyaz lekeler üzerinde yapılan işaretlerin diğer işaretler kullanılarak çıkarılmasına yardımcı olur.

Beyaz tahtada sıklıkla yükselen diğer bir dezavantaj, görme bozukluğu sorunları olan kişilerde sıklıkla karşıtlık sorunlarına neden olmasıdır. Elden ayrılanlar, çoğu sol taraftaki kişiler, daha önceden yazdıkları içeriği kalemle yazdıkları ve yazdıkları yazı yüzünden lekeledikleri için beyaz tahtaya yazmaları gerektiğinde bazı sorunlarla karşılaşırlar. Yazı tahtalarının aldıkları diğer bir eleştirmen ise, bu panoları kullanırken, bir kara tahta kullanırken yapabileceğiniz gibi, ağır çizgiler ve hafif çizgiler çizemediğiniz ve aralarında ayrım yapamayacağınızdır.

ومع ذلك، على الرغم من هذه العيوب، هذه المجالس في جميع المدارس والمكاتب أصبحت شعبية جدا وتستخدم من قبل الأفراد على أساس يومي، وبالتالي شكلا هاما جدا من الاتصالات في هذه الأماكن.

Tanınmış bir satıcıdan doğru beyaz tahtayı seçmek de büyük önem taşıyor. Beyaz tahtanızı çevrimiçi olarak satın almayı planlıyorsanız, doğru satıcıdan aldığınızdan emin olun. Bunun için internette biraz zaman geçirmeniz ve kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekecek. Bu perakendeciler tarafından sunulan hizmetin kalitesi ve ürün kalitesi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, çevrimiçi olarak bir dizi gözden geçirme web sitesi bulacaksınız. Bir perakendeciyi tamamlamadan önce, gereksiniminizi boyutlar ve aradığınız beyaz tahta yüzey türü açısından bildiğinizden emin olun. Tüm bu ayrıntıların yanınızda olması ve birkaç perakendeciyi kısa listeye ekledikten sonra, en iyi fiyat için etrafınıza bakın. Perakendecilerin çoğu büyük indirimler sunuyor, beyaz tahtaya yatırım yapacağınız paranın çoğunu almak için bu indirimlerden vazgeçmeyin.